Elektroplast Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Elektroplast Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Roman Lis

Pracownik firmy - Członek Zarządu

29.02.2024 11:02

Czym zajmuje się Państwa firma?

Roman Lisikona wywiad

Elektroplast sp. z o.o. z siedzibą w Stróży jest rodzinną firmą z polskim kapitałem, której głównym celem jest produkcja wyrobów elektroinstalacyjnych z tworzyw sztucznych. W naszej ofercie znajdują się między innymi: rury karbowane i proste, puszki, listwy instalacyjne oraz osprzęt odgromowy i przyłączeniowy. Realizujemy również indywidualne zamówienia dla klientów. Oferujemy różnego typu produkty niezwiązane z obsługiwaną branżą oraz usługi wtryskiwania i wytłaczania na powierzonych narzędziach.

W jakim regionie Państwo działacie?

Roman Lisikona wywiad

Nasza firma, oprócz centralnego magazynu w Stróży koło Myślenic, posiada dwa magazyny zewnętrzne w miejscowościach Jelcz-Laskowice i Sokołów Podlaski oraz składy fabryczne w wybranych hurtowniach. Towary do klientów dostarczamy zarówno własnymi środkami transportu, jak i również korzystamy z wybranych firm kurierskich.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Roman Lisikona wywiad

W 1991 roku z inicjatywy braci Romana i Józefa Lisów powstała firma produkująca osprzęt elektroinstalacyjny. Z biegiem lat spółka systematycznie zwiększała produkcję, wprowadzała ulepszenia technologiczne oraz poszerzała asortyment. Szeroko pojęte inwestycje i coraz wyższa jakość wyrobów pozwoliły osiągnąć firmie ugruntowaną pozycję na rynku. Aktualnie z wytworzonych produktów do elektroinstalacji, korzystają branże: elektrotechniczna, energetyczna, maszynowa i motoryzacyjna.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Roman Lisikona wywiad

Konkurencja w naszej branży jest duża, jednak firm mających potencjał i cieszących się uznaniem oraz szacunkiem na rynku jest zdecydowanie mniej. Elektroplast sp. z o.o. to więcej niż producent osprzętu elektroinstalacyjnego – to wiedza poparta 30-letnim doświadczeniem. Podstawą dobrej kondycji firmy jest zaangażowanie, ciężka praca i zgrany zespół. Przez ostatnie lata doceniono nas jako rzetelnego płatnika i wiarygodnego partnera o dużym potencjale. Działając w ramach ISO, należymy do Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki PIGE zrzeszającej największych producentów w branży. Jesteśmy dumni, że poczynione w ostatnich latach inwestycje oraz nawiązane relacje biznesowe zaowocowały wysoką dynamiką wzrostu wartości firmy.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Roman Lisikona wywiad

W firmie Elektroplast sp. z o.o. pracuje 115 osób. Taka liczba daje nam ogromną szansę na rozwój i gwarancję stabilnego zatrudnienia, zwłaszcza dla lokalnej społeczności. Nasza centrala mieści się w miejscowości Stróża, przy głównej trasie Kraków-Zakopane. To tutaj zatrudniamy największą liczbę pracowników na stanowiskach, takich jak: pracownik produkcji, magazynier, brygadzista, kierowca, a także w dziale: handlowym, kadrowym, administracji, marketingu i grafiki. Szansę zatrudnienia w naszej firmie mają również osoby mieszkające na wschodzie i zachodzie Polski, ze względu na to, że posiadamy tam dwa oddziały: w Jelczu- Laskowice i Sokołowie Podlaskim.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Roman Lisikona wywiad

Rekrutacja na poszczególne stanowiska odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na selekcji nadesłanych zgłoszeń. Drugi etap to rozmowa z potencjalnym przełożonym, czyli osobą decyzyjną w kwestii zatrudnienia.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Roman Lisikona wywiad

Wybrana osoba przechodzi przez okres próbny, który trwa od jednego do trzech miesięcy. Zazwyczaj pracuje ona pod okiem opiekuna, który przez ten czas pomaga w adaptacji i we wdrożeniu. Po tym czasie zapada decyzja, czy pracownik zostaje z nami dłużej, czy uruchamiany jest nowy proces rekrutacji.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Roman Lisikona wywiad

Nie da się ukryć, że większą szansę zatrudnienia mają osoby z doświadczeniem na podobnym stanowisku. Jednak jeśli kandydat wyraża pełne zaangażowanie i chęć do pracy, to zapewniamy mu możliwość przyuczenia do zawodu. Jeżeli pracownik jest zainteresowany udziałem w szkoleniu lub kursie, który może podnieść jego kwalifikacje i efektywność pracy, to otwieramy przed nim taką możliwość. Przynajmniej raz w roku przeprowadzamy rozmowy podsumowujące. W naszej firmie panuje dobra i przyjazna atmosfera.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Roman Lisikona wywiad

Na chwilę obecną trwa proces rekrutacji na stanowisko regionalnego kierownika sprzedaży. W najbliższej przyszłości mamy zamiar zwiększyć liczbę pracowników na produkcji i w magazynie.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Roman Lisikona wywiad

Ciągle staramy się iść z duchem czasu. W odpowiedzi na potrzeby klientów powstała większość innowacyjnych produktów naszej firmy, jak chociażby wyroby bezhalogenowe o niskiej toksyczności, czy peszel do fotowoltaiki i farm wiatrowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, mamy zamiar zwiększyć produkcję oraz rozwinąć dział marketingowy, który wzmocni świadomość istnienia naszej marki.

Pracuje tu od kilku miesięcy, mam dobrą wypłatę za normalne godziny na trzy zmiany mam około 3700 na rękę to dobre wynagrodzenie. Umowa o pracę, pełne ubezpieczenie.

@Rafał

a to co pewnie robią a czego nie to raczej domysły trzeba popracować i sprawdzić, byłeś? a w soboty jak już to w jaki sposób praca wygląda idzie wyłapać różnicę w organizacji i obowiązkach co do dnia powszedniego? i kasa jak z kp ostatecznie?

Dyzio Nowy wpis

Żale z zeszłego roku że w nieskończoność zlecenie zostały rozwiane bo firma pisze że dają też umowę o pracę. A co z zarzutem że minimalna krajowa jest do zarobienia?

On1 Nowy wpis

Dzień dobry. Czy dalej szukają Państwo Przedstawiciela Handlowego dla regionu północno - wschodniego ?

Nowy wpis

Aktualność
Daro

Jakie jest wynagrodzenie tokarza i jaka umowa oraz jakie zmiany pracy.

Nowy wpis

@Daro

Praca w systemie dwuzmianowym, podstawowo na umowę o pracę, z możliwością negocjacji innego typu umowy.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Elektroplast Sp. z o.o. na stanowisko Kierowca kat. C? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?

W ogłoszeniu dla operatora maszyn chemicznych nie piszą nic o wymogu doświadczenia, czyli na przyuczenie też przyjmują? W takim wypadku pełne przeszkolenie jest oferowane przez nich? Akurat tak średnio u mnie z dyspozycyjnością rano, a widzę, że praca 3-zmianowa. Da się dogadać np. żeby mieć większość zmian wieczornych?

Nie wymagamy doświadczenia, przyjmujemy i oferujemy szkolenie nowych pracowników. Co do kwestii zmian, pracujemy na systemie trzyzmianowym. Rozumiemy, że mogą wystąpić indywidualne preferencje co do godzin pracy, jednak z powodu naszego harmonogramu i potrzeby zapewnienia ciągłości operacji, nie jesteśmy w stanie przestawić zmian na stałe. Każdy pracownik musi być gotowy do pracy we wszystkich trzech zmianach. Aktualne oferty można sprawdzić na OLX https://www.olx.pl/oferty/user/370Kh/?categoryId=4#671132165 lub na naszej stronie internetowej w zakładce kariera.” https://www.elektroplast.com/pl/content/16-kariera

On

Jak są wynagradzani handlowcy ?

@On

Wynagrodzenie składa się z podstawy oraz prowizji, a więc jest uzależnione od wyników pracy. Aktualne oferty można sprawdzić na OLX https://www.olx.pl/oferty/user/370Kh/?categoryId=4#671132165 lub na naszej stronie internetowej w zakładce kariera.” https://www.elektroplast.com/pl/content/16-kariera

Daro

Jakie są zarobki tokarza i jaka umowa ?

@Daro

Dziękujemy za zainteresowanie. Oferujemy umowę o prace lub możliwość umowy na zlecenie, zarobki zależą od umiejętności i doświadczenia kandydata. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami na OLX https://www.olx.pl/oferty/user/370Kh/?categoryId=4#671132165 i naszej stronie https://www.elektroplast.com/pl/content/16-kariera Jesteśmy otwarci na negocjacje. Zapraszamy do aplikowania!

Wzięli już kogoś na stanowisko Specjalista ds. social mediów? Pytam, bo jak wchodzę w ogłoszenie, to tam pokazuje, że niecały tydzień temu ono dotarło czy coś. No dobra, ale zatrudnili kogoś czy będą jeszcze wstawiać może? Jakie warunki finansowe? Aktualnie w sensie, bo ktoś tu narzekał niedawno. Ciekawe, o co chodzi.

Aktualnie rekrutacja na to stanowisko jest zakończona.

Małgorzata
@Elektroplast Sp. z o.o.

Ooooo no to szkoda, bo ja chciałam też aplikować. A mogę wysłać cv do firmy bez rekrutacji? Takie cv są zbierane aplikacje na przyszłość i jak się coś pojawi, to firma mogłaby się wtedy do mnie odezwać?

@Małgorzata

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Aktualne oferty pracy można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem : https://www.elektroplast.com/pl/content/16-kariera oraz na naszym koncie na OLX https://www.olx.pl/oferty/user/370Kh/?categoryId=4#671132165 Niestety, nie gromadzimy CV na przyszłość - rozpatrujemy tylko aplikacje złożone na aktualnie prowadzone rekrutacje. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń i aplikowania na interesujące Panią stanowiska. Dziękujemy za zainteresowanie i zrozumienie.

Chciałbym pracować jako Operator Maszyn w mieście Stróża. Czy rzeczywiście można zarobić 3700 ? W jakich firmach?

Tokyo

W obecnych czasach tylko słabi zarabiają 3700. Za to się nie powinni stawać z łóżka. Mój szwagier też że stróży jest operatorem wózka widłowego i zarabia 7500 netto na rękę.

Marina
@Tokyo

Ale nie w niej robi? i to tak na start w tej firmie płaca czy jak? I skoro już rzucona została kwota 7,5 tys to czy wie tu ktoś ile zarobi taki Specjalista ds. social mediów? Właśnie oferta na to stanowisko widnieje w internecie, stąd moje zainteresowanie firmą. Jak relacje w biurze teraz się układają? I czy warto myśleć o aplikacji?

Izabela

Mógłbyś poza informacjami o atmosferze w zakładzie dać jeszcze znać jak z zarobkami? Można dobrze zarobić chociaż?

Fiku Miku
@Izabela

Zarobki najniższa krajowa umowa zlecenie w nieskonczonosc

popieram poprzedni wpis dyrektor nigdy nie jest trzeźwy i nie zna się na robocie którą wymyślą i myśli że za 2800 kupił (usunięte przez administratora) który będzie wszystko robił niech się leczy a najlepiej w AA

Alicja

Serio? Jak to możliwe, że ktoś nie jest trzeźwy w pracy? Na czym konkretnie się nie zna?

@Alicja

każdy może potwierdzić że dyrektor (usunięte przez administratora)na okrągło w końcu trzeba to zgłosić inspekcji pracy

Siwa

Czy to prawda, że Obajtek u was pracował?

No można, tylko czy nie lepiej zwrócić mu uwagi na osobnośc? Jakie macie relacje pracownik - dyrekcja, można pogadać co nawala po stronie zarządzania i podejścia do ludzi?

Tokarz
@Siwa

Tak i przy obajtku tylko ta firma miała sens.

XYZ

(usunięte przez administratora) O samej firmie można by dużo rzeczy napisać. Pracują tam też dobrzy i pomocni ludzie, ale nie jest ich wiele, dużo zależy od tego na jaką część hali, zmianę i brygadzistę się trafi. Większość osób tam pracujących niestety lubi też zajrzeć do kieliszka i nikt się z tym nawet nie kryje. Pije tam każdy, na każdym szczeblu pracowniczym, od sprzątaczki, przez pracowników, dyrektora, a kończąc na kadrowej. Najwięcej w palnik dają na popołudniówce i nocce. Jak ktoś chce zostać alkoholikiem to mogę polecić ten zakład. Jak tam pracowałem to obok firmy był mały sklepik gdzie pracownicy biegali po alkohol - najlepsze, że robili to w czasie pracy i swojej zmiany! Wyglądało to w ten sposób, że jeden kolega pilnował maszyny, a drugi zasuwał do sklepu. Różnych historii można się też nasłuchać od ludzi tam pracujących, jakie ekscesy tam się wyprawiały. Co do wynagrodzenia i benefitów. Nie wiem jak teraz, ale gdy tam jeszcze pracowałem to nie było źle, były paczki na święta, wczasy pod gruszą, swego czasu "był" dostępny nawet lekarz zakładowy i pielęgniarka. Na tle konkurencyjnych firm z okolicy było całkiem OK. Sama praca nie należy raczej do skomplikowanych i nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji - wszystko polega głównie na pakowaniu jakiegoś określonego produktu i wynoszeniu go na magazyn, ale to też zależy gdzie się trafi, bo o ile przy produkcji rur prostych i kanałów są znośne warunki, tak przy produkcji peszla już niekoniecznie. Tamtejsi pracownicy mają gorsze warunki pracy, trzeba się mocno uwijać. Maszyny pracują cały czas, nawet w czasie przerwy, co oznacza że trzeba mieć oko na to co się dzieje i tego pilnować non stop. Każdy pracownik ma przy swoim stanowisku krzesełko i ew. stoliczek i przy nim spożywa posiłek w trakcie przerwy - tak, jest się przyklejonym do maszyny nawet w czasie przerwy. W jednej ręce kanapka, a w drugiej peszel, który trzeba nawijać na bieżąco na specjalnym bębnie, bo maszyna napi3rdziela rurę w tempie kilku-kilkunastu metrów na minutę. Jak ktoś nie ma wprawy to może być nawet problem z wyjściem do WC, chyba że trafi się na kogoś pomocnego kto przypilnuje przez chwilę maszyny. Można się do tego wszystkiego przyzwyczaić, ale z pewnością nie jest to praca dla każdego. Ogólnie w firmie jest jadalnia, niestety nie wszyscy są w stanie z niej korzystać. Największy high life mają koledzy na rurach prostych, tam można siedzieć przy stoliczku i pić kawę, nawet zostawić maszynę na pół godziny, a i tak człowiek jest w stanie ogarnąć to co się tam dzieje. Zazwyczaj jeden operator obsługuje dwie maszyny na raz i jest to spokojnie do ogarnięcia, bez ciśnienia, chyba że jest jakaś awaria i trzeba wołać Leszka :). Chciałbym coś dobrego tak na koniec jeszcze napisać w podsumowaniu, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Praca może być dobra na jakiś okres przejściowy i w międzyczasie szukać czegoś lepszego, bo na stałe nie bardzo. Nie ma tutaj jakiejś możliwości szerszego rozwoju.

Helena

To 3,7 na rękę to z samej podstawy czy doliczasz jakieś premie? Jak tak to jakie?

Lpl

Żartowałem

@Lpl

Aha, a z czym konkretnie, bo teraz nie wiem?

Gościu

taką masz pensje bo walisz soboty i niedziele żadne cuda ja robie 5 dni po 8 ha i mam więcej niż ty i czym ty się chwalisz

Tam każdy na zleceniu robi, a gdy po kilku latach dobrego sprawowania ktoś dostanie pełny etat ze stawką 50 groszy większej od minimalnej i to jeszcze z ubezpieczeniem to tak jakby pana boga za nogi chwycił, rozbraja mnie wasza mentalność (usunięte przez administratora)

@Gościu

Skąd wiesz, że w weekendy robi, przecież tego nie napisał? i jak to jest, że masz więcej? na tym samym stanowisku?

Rafał
@Helena

pracują w soboty na pewno, w niedzielę często też coś robią. Pewnie piją haha

Julia
@Rafał

Nie no bez żartów. To ogólnie ile tych sobót i niedziel wam się zdarza przerobić w miesiącu? Mnie też tak nie dziwi, bo ja nigdy nie pracowałam nigdzie, gdzie by te dni były wolne, a to też się różnie zdarzało, przecież raz się pracuje a raz nie, wolne jest chyba jakieś?

@Julia

(usunięte przez administratora).

Julia

Niby czemu nie robi, chyba żadna praca nie hańbi co?

Helena

Ty tak poważnie? Skąd oni biorą takich ludzi do siebie? To chyba nie jest zbytnio normalne, żeby taka osoba była pupilkiem?

Dobrze ci tak leszku

Jak tam Leszek karma wróciła ?, Za bycie ciulem, wyśmiewnym, (usunięte przez administratora) dobrze się śpi na zadaniu ?. W elektroplascie jest taki natłok informacji że cała stróża wie o twoich i innych problemach, patolu.

Grzegorz

Ale co złego robi? Bo nie napisałeś w sumie nic konkretnego. A mi właśnie na konkretach zależy

Ktoś

dołączę się do opini poniżej taka prawda przez ego dyrektora zwolnił fajnego ślusarza który bardzo się starał jak coś robił i spawał a szefowie nie stawili się za nim ani trochę nie rozumiem tu czegoś

Gumiś

pracuje tam już kilka lat i wreszcie ktoś napisał prawdę o dyrektorze taka jest niestety prawda a szefowie tego nie widzą co jest się pytam ????

Ktoś

chcę tylko tyle napisać że (usunięte przez administratora) z umowami niby dają ci zlecenie na 3 miesiące a potem kit wciskają że się nie da na cały etat i znów zlecenie a to wina dyrektora który jest wciagle na bani a szefy mu nic nie robią z tego powodu, co za haka ma na nich ?? Zamiast go wykopać z firmy za chlanie

@Ktoś

Haka? Jakiego niby, skąd Ty takie informacje bierzesz?

On

Czy pracownicy dostali w ostatnim półroczu podwyżkę pensji ?

@On

A tutaj to regularne podwyżki zawsze są?

Tak to dobra praca

Właściciel hurtowni

Kierowco daj dla mnie rurki do PV. A proszę za grosze. Długo tak nie pociągnięcie.

Maria
@Właściciel hurtowni

Witaj, nie za bardzo rozumiem Twój wpis. Czy mógłbyś wyjaśnić o co chodzi? Dlaczego uważasz, że Elektroplast długo nie pociągnie?

Właściciel Eclipse Forte Swede
@Maria

Ponieważ , to co odwalają kierowcy i pracownicy poza firma jest nie do przyjęcia. Większość firm zna ich problem i każdy z nas wie doskonale że niedługo będzie upadłość.

Marian
@Maria

Ty już wiesz dobrze dlaczego.

Huk
@Właściciel Eclipse Forte Swede

Możesz rozszerzyć wypowiedz?

Eclipse Forte Swede
@Huk

Pracownicy kradną produkty i sprzedają na lewo, od lat tak robią, ile to razy pracownik sprzedawał coś z transportu na lewo. A ile to razy pracownicy wynosili i dalej wynoszą produkty, wystarczy że wiedza o której nie ma biura i siup do auta. A potem sprzedają na lewo. Pupilki dyrektora najwięcej kradną myślę że on o tym wie ale nic nie mówi bo jak odejdą to kto będzie robił. Nie pozdrawiamy.

Huk
@Eclipse Forte Swede

Ale to ze twierdzisz ze wynoszą znaczy ze się firm wykolei

Weronika
@Eclipse Forte Swede

i wy pracownicy tak spokojnie to obserwujecie? masakra. nie wstyd wam??

@Weronika

Pracownicy są zbyt starzy żeby cokolwiek moc w tej firmie, nie potrafią nic poza piciem wódki w szatni, biuro nie lepsze, brud, (usunięte przez administratora) śmierdzi, słaba firma, za czasów Obajtka było dużo lepiej. Mogliby zrobić im kamery w szatniach, na jadalni, i w kilku innych miejscach gdzie piją ale nie zrobią a nawet jeżeli to znajdą inne miejsca a kierownik klapki na oczach dalej będzie miał.

Helena

Ja już widzę ten bunt jakby kamery założyli zaraz by były pretensje o inwigilację. Ale ogólnie to jakaś dziwna na kultura organizacyjna, która tu jest w firmie. Bo tak opisujesz to chlanie jakby weszło już w korzenie. No ale skoro każdy to widzi to nie powinno się całkowicie problemu rozwiązać poprzez całkowite odświeżenie kadry?

Marcin salawa
@Helena

Niech się buntują, nic nie zrobią, w tej firmie w końcu powinno się wiele zmienić. To picie wódki jest od lat, całą Stróża i inne wsie o tym dokładnie wiedzą, ta firma jest znana tylko z alkoholizmu. Kadry powinny być zmienione. W kadrach jest jeszcze inny problem, osoby " Panie " są bardzo nie miłe, nie kulturalne, nasz dobry kolega z Myślenic, był jakiś czas temu u nich z mikro kamera wszystko cała rozmowa została nagrana i wysłana do inspekcji pracy.

@Marcin salawa

Jakiś czas temu tzn. kiedy? I co na to inspekcja, bo jednak trochę czasu minęło. Była reakcja?

Zostaw merytoryczną opinię o Elektroplast Sp. z o.o. - Stróża

• Jak się pracuje w Elektroplast Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elektroplast Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elektroplast Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Elektroplast Sp. z o.o.