RTCLab Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o RTCLab Sp. z o.o.

Karo Nowy wpis

Atmosfera pracy w RTCLab jest super - pełna energii i pozytywnego podejścia. Mega plusem jest elastyczny czas pracy, który pozwala na załatwienie spraw prywatnych w ciągu dnia w razie potrzeby. Ale to, co naprawdę wyróżnia RTCLab, to ludzie. Spotkałam tutaj ludzi podchodzących z pasją do swojej pracy - ludzi, którzy naprawdę kochają to, co robią, i chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To nie tylko firma, to zgrana ekipa, w której każdy może się rozwijać i realizować swoje nieszablonowe pomysły.

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w RTCLab Sp. z o.o.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na GoWork.pl pojawiło się 5 kwietnia kilka ogłoszeń.

Karolina Nowy wpis

Aktualnie nie mamy otwartych ofert pracy, ale jeśli prowadzimy rekrutację, to zawsze staramy się stworzyć przyjazną atmosferę podczas rozmowy. Nasz zespół zawsze jest otwarty na pytania kandydata, a odpowiedzi na nie dostarczamy w sposób klarowny i zrozumiały. Wierzymy, że taka atmosfera sprzyja lepszemu zrozumieniu umiejętności, doświadczenia i oczekiwań kandydata. Otwarta komunikacja i pozytywna atmosfera to dla nas kluczowe elementy udanego procesu rekrutacyjnego.

Jaka jest kultura pracy w RTCLab Sp. z o.o.?

Nowy wpis

W RTCLab praktykujemy otwartą i wspierającą kulturę pracy. U nas nie ma wyraźnych hierarchii ani sztywnych podziałów stanowisk. Zawsze staramy się służyć sobie wzajemną pomocą i wspólnie dążyć do osiągnięcia celów. Naszym celem jest stworzenie środowiska, w którym każdy członek zespołu może swobodnie wyrażać swoje pomysły i wkładać się w rozwijanie naszych projektów.

Jak się pracuje z ludźmi z RTCLab Sp. z o.o.?

Karo

Myśęl, że stanowimy zgrany zespół, ktory może na siebie liczyć w każdej sytuacji. To co nas napędza do działania to wspólna pasja do tworzenia narzędzia, które będzie przyjazne dla uzytkowników pod każdym względem.

Aplikowałeś na stanowisko PHP Developer (Laravel) oferowane przez firmę RTCLab Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
Szymon

Moje doświadczenia są złe. Pracujący w firmie ludzie są nierzetelni

Elżbieta
@Szymon

Nie napisałeś, czy piszesz o swoich doświadczeniach z RTCLab jako klient czy pracownik - a mnie osobiście interesuje właśnie opinia pracownika. Jeśli nim jesteś, to daj znać, dlaczego sądzisz, że w firmie ludzie są ,,nierzetelni" i jaka sytacja spowodowała, że tak myślisz. Możesz napisać coś więcej? Byłoby naprawdę super.

qwertyuiop
@Elżbieta

Jest informacja pod nickiem - były pracownik.

Czy w RTCLab Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Podobnie zapewne jak w większości firm u nas rownież cenne jest doświadczenie, pomysły, kreatywność. Jeśli któryś z członków zespołu wykazuje się pomysłami, które można wykorzystać na innym polu, naturalne jest danie mu szansy na ich realizację.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w RTCLab Sp. z o.o.?

Raczej poszukujemy osób z doświadczeniem gdyż aktualnie bardzo szybko się rozwijamy w związku z czym jest sporo pracy. Dlatego na dzień dzisiejszy doświadczenie jest wymogiem :)

@Karolina

Chodzi o doświadczenie stanowiskowe? Iluletnie?

@Maja

A o jakie stanowisko konkretnie chodzi?

@RTCLab Sp. z o.o.

Marketing internetowy

@Maja

Na tym stanowisku wymagane jest minimum 2-3 letnie doświadczenie.

Chęci na rozwój i zaangażowanie jak najbardziej są potrzebne, jednak poparte doświadczeniem na tym stanowisku.

zaskoczony

Opiszę jedynie rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ jest ona warta mojego wpisu na tym portalu. Pierwsze podejście zakończyło się klapą, gdyż narzędzie użyte do rozmowy nie zadziałało tak jak powinno: nie dało się rozmawiać, ponieważ występowały duże problemy z dźwiękiem, zaś po nieudanej konferencji nie można było się nawet rozłączyć (a było to autorskie narzędzie firmy). Drugie podejście poszło równie szybko jak pierwsze. Pracuję aktywnie zawodowo i niestety nie mam czasu na dokładne analizowanie profilów firm do których składam CV. Zazwyczaj interesuje mnie ogólny zarys firmy do której aplikuję, zaś najbardziej zakres obowiązków oraz wymagania względem potencjalnego pracownika, ponieważ lubię wiedzieć czym mam się zajmować. Problem polegał na tym, że pomyliłem profile dwóch podobnie brzmiących nazw firm do których aplikowałem akurat w tym samym czasie. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej (właściwie po pierwszym pytaniu dotyczącym firmy), mocno zbulwersowany główny prowadzący stwierdził, iż skoro nie znam dokładnego profilu firmy to nie mamy o czym rozmawiać. I na tym zakończyła się moja rozmowa kwalifikacyjna. Jestem programistą ze sporym stażem zawodowym i pierwszy raz spotkałem się z tak nieprofesjonalnym podejściem. Z doświadczenia wiem, że najczęściej rekrutujący sami chętnie opowiadają o swojej firmie aby zachęcić i pokazać ją jak z najlepszej strony, a rozmowa kwalifikacayjna służy poznaniu obu stron. Dlatego z przykrością stwierdzam, iż firma dała się poznać ale niestety z tej najgorszej strony.

@zaskoczony

Teraz czekać tylko, aż niejaki Nemo, znów odpisze, że firma solidna i profesjonalna :D

@Anonim

Dokładnie tak. Firma jest solidna i docenia ludzi, którzy są profesjonalistami w swoim fachu. (usunięte przez administratora)

@zaskoczony

Myślę, że do każdej rozmowy kwalifikacyjnej także online należy się odpowiednio przygotować zbierając jak najwięcej informacji o firmie do której aplikuje. To świadczy o tym, że kandydatowi naprawdę zależy na danym stanowisku. W tym przypadku kandydat podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej łączył się z urządzenia mobilnego w samochodzie. Nie mieliśmy z tym problemu, ale wystąpiły zakłócenia odbioru w postaci echa ze względu na brał słuchawek u kandydata i rozmowa została przesunięta na kolejny dzień. Następnego dnia kandydat znów łączył się z urządzenia mobilnego w aucie tym razem ze słuchawkami. Miał w sumie dwa dni, aby przeczytać informacje czym zajmuje się nasza firma. Niestety tego nie zrobił bo stwierdził, że nie miał czasu. Pytanie z jakiej strony w tym przypadku dał się poznać kandydat?

tomek
@Karolina

Kilkanaście lat temu tak było. Teraz jak dobry programista zmienia status na linekdin ma kilka, kilkanaście telefonów tego samego dnia. Nie wyrobiłbym się gdybym miał czytać informacje o każdej firmie, która mnie chce ...

@tomek

@tomek Tu bardziej chodzi o zebranie chociaż podstawowych informacji o pracodawcy do którego aplikujesz. Jeśli wysyłasz CV to jest Twój wybór pracodawcy. Pytanie czym się kierujesz?

Ulka
@zaskoczony

Dziękuję za tę opinię! Teraz wiem, że jest red flag... Jednak nie aplikuję

@Ulka

Każda rozmowa kwalifikacyjna wymaga przygotowania się zarówno kandydata jak i pracodawcy. Obydwie strony, jeśli zależy im na nawiązaniu współpracy, powinny posiadać podstawowe informacje o sobie. Pracodawca - informacje jakie wynikają z CV kandydata a kandydat natomiast te które uda mu się znaleźć na stronie firmy do jakiej aplikuje. Pokazuje to, iż kandydat nie aplikuje przypadkowo na dane stanowisko, ale jest naprawdę zainteresowany pracą w danej frmie.

Wiadomo_kto

Dawno nie pracowałem w takiej firmie, szkoda czasu i nerwów. Szczerze to nie sądziłem, że istnieją jeszcze firmy z takim podejściem i „kulturą” organizacyjną, albo raczej jej brakiem. Ktoś napisał wcześniej, że zmieniają zasady gry podczas pracy i to się zgadza. Nie przyzwyczajaj się do swojej pensji, bo może nadjeść taki dzień, gdzie dostaniesz propozycję nie do odrzucenia w ramach jednostronnej negocjacji, której wynikiem jest -50% na koncie. Ludzie w niej pracujący nie znają pojęcia „work life balance” i w żaden sposób nie szanują czasu poza godzinami pracy np.: dzwonią do Ciebie o 21:00 z awanturą że coś zrobiłeś nie tak, po czym okazuje się, że jednak nie jesteś winny… cyrk. Generalnie, niektórzy ludzie tam pracujący sami się nie szanują co jest wykorzystywane przez pracodawcę… ale może nie widzą że można pracować inaczej.

@Wiadomo_kto

Każdy ma prawo do swoich odczuć i opinii. Nie należy jednak zapominać o tym, iż zawsze są dwie strony medalu. Jeśli zmieniają się warunki zatrudnienia to wynikają one z konkretnych czynników a nie dlatego, że pracodawca wykazuję złą wolę względem pracownika. Osoba zainteresowana zapewne będzie wiedziała o jakich czynnikach mowa. Jeśli chodzi natomiast o work life balance to jak najbardziej to cenimy. Jednak w każdej pracy zapewne istnieją sytuacje gdzie wymagana jest natychmiastowa reakcja. I jedynie wtedy taki kontakt jest zrozumiały. Szacunek do samego siebie wynika przede wszystkim z tego, aby nie robić nic wbrew sobie. W naszej firmie na pewno nikt nie jest zmuszany do niczego a raczej motywujemy do działania, rozwoju i realizacji swoich pomysłów. Jeśli jednak ktoś uważa inaczej, oczywiście szanujemy tą opinię.

Na jakie wsparcie w RTCLab Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Każdy z naszych pracowników może liczyć na pełne wsparcie wynikające z przepisów Kodeksu Pracy.

@Karolina

ja pociągnę temat koleżanki co wyżej pisała, czyli jak się zgłosi ze jest się w ciąży to nie ma co się bać że firma zwolni ?

kiedys_byl
@Karolina

Niestety Pani Karolina, jest Pani w poważnym błędzie, przepisów Kodeksu Pracy zarządzająca tą firemką Szlachta, to nie zna ! Wstyd!

@Maja

Takie przypadki nigdy nie zdarzyły się w naszej firmie.

@kiedys_byl

Kodeks Pracy jest znany w wystarczającym stopniu aby wiedzieć jakie są prawa oraz obowiązki zarówno pracodawcy jak i pracownika.

@kiedys_byl

jak dawno temu pracowales w tej firmie ? może właśnie teraz coś się zmieniło na plus i z opinii wynika ze KP jest jednak przestrzegany ...

Ta firma to jakiś żart. Brak organizacji, ludzie piastujący wyższe stanowiska nadają się może do przerzucania ziemi. Strata czasu i nerwów.

Dziękujemy za przesłaną opinię. Bylibyśmy wdzięczni za dodatkowe informacje odnośnie uwagi o braku organizacji w firmie. W jaki sposób Pana/Pani zdaniem problem ten się przejawiał? Staramy się jako firma, ale przede wszystkim jako zgrany zespół wspólnie rozwiązywać wszelkie problemy nie zostawiając nikogo bez pomocy. Dlatego też prosimy o dokładniejsze opisanie zaistniałej sytuacji . Dziękujemy.

Czy RTCLab Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Przede wszystkim bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Aktualnie niestety ze względu na dużą ilość pracy i pełne zaangażowanie całego zespołu nie przyjmujemy stażystów. Nie wykluczamy jednak, iż w przyszłości to się zmieni :) Pozdrawiamy serdecznie.

Czy w RTCLab Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Jakich konkretnie problemów dotyczy to pytanie?

Jakie narzędzia pracy zapewnia RTCLab Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Zapewniamy sprzęt niezbędny do pracy tj. laptop, dodatkowy monitor. W zależności od wykonywanej funkcji także telefon służbowy.

Czy w Rtclab Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Odp

Nie

O ile mi wiadomo paczki świąteczne były w zeszłym roku :)

Picia

W tym roku też były ;)

Jaka atmosfera panuje w firmie Rtclab Sp. z o.o.? Widziałam kolejne ogłoszenia na Trojmiasto.pl, jakie umieścili 15 października. Jak wygląda rotacja?

W firmie panuje bardzo rodzinna atmosfera. Mamy elastyczny czas pracy dzięki czemu zawsze jeśli jest potrzeba można pojechać załatwić pilne sprawy. Firma na pewno docenia pracowników, którzy angażują się w powierzone im zadania. Aktualnie wszyscy od prawie roku pracują zdalnie co ma swoje plusy ;)

Lambda

Uwaga zmieniają zasady gry podczas pracy. Duży minus za miłe podejście na początku a potem pełne niewolnictwo.

Nemo
@Lambda

Mam odmienną opinie. Firma solidna, doceniająca swoich pracowników i przyjazna atmosfera pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o RTCLab Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w RTCLab Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy RTCLab Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RTCLab Sp. z o.o.?

RTCLab Sp. z o.o.