Elektronika S.A.

Opinie o Elektronika S.A.

Aktualność
Drodzy Użytkownicy!

Chcielibyśmy powitać wszystkie osoby odwiedzające wątek firmy Elektronika S.A. Zależy nam, aby otrzymywali Państwo jedynie rzetelne informacje dotyczące działania przedsiębiorstwa, dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do społeczności GoWork.pl.

Elektronika S.A. to jedna z największych w kraju hurtowni urządzeń i akcesoriów stosowanych w chłodnictwie i klimatyzacji. Podstawą działalności firmy jest handel hurtowy i detaliczny. Dystrybucja urządzeń prowadzona jest przez własną sieć oddziałów oraz sieć dystrybutorów. Zaopatrujemy producentów urządzeń chłodniczych, instalatorów oraz firmy serwisowe w stosowne urządzenia, komponenty, czynniki chłodnicze i sprzęt serwisowy. Prowadzimy szeroką działalność doradczą, szkoleniową, projektową, zapewniając także montaż instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne realizowane wyłącznie w ścisłej współpracy z firmami instalatorskimi na terenie całego kraju.

Prosimy jednak pamiętać, że umieszczane przez Państwa wpisy muszą być zgodne z prawem polskim i regulaminem portalu. Nad poprawnym funkcjonowaniem forum czuwa administrator serwisu, a komentarze niespełniające powyższych kryteriów będą przez niego usuwane.

Jesteśmy firmą otwartą na konstruktywną krytykę. Chcemy cały czas się rozwijać i zmieniać, dlatego zależy nam na merytorycznej dyskusji z użytkownikami. Prosimy jednak pamiętać, że nie o wszystkim możemy rozmawiać publicznie. W takich sytuacjach prosimy kontaktować się z nami bezpośrednio, również anonimowo. pod adresem e-mail: porozmawiajmy@elektronika-sa.com.pl.

Zapraszamy do dyskusji!

Zespół Elektronika S.A.
Agata Nowy wpis

Widzę bardzo często pojawiające się ogłoszenie na stanowisko pracy: Specjalista ds. wprowadzania i utrzymania danych, ciekawi mnie czy firma potrzebuje tak wielu pracowników w tym zakresie czy jest tak częsta rotacja na tym stanowisku

Witam, po niektórych komentarzach widzę, że sugerowana kiedyś była gorsza atmosfera, czy coś się zmieniło w jej zakresie? interesuje mnie zatrudnienie jako Inżynier sprzedaży Klimatyzacji i Pomp ciepła, na stronie widnieje taka oferta lecz bez podanych widełek placowych. Czy można więc w drugiej kolejności również o nie prosić?

Larysa Nowy wpis

Opiszecie bieżąca politykę płacową? Jakiś czas temu pisali o tym, że nie jest zbyt spójna i chce poznać aktualne odniesienie. na stronie wypatrzyłam po prostu ofertę dla asystenta ds. wprowadzania i utrzymania danych. Czy jest tu ktoś kto pracował niedawno w tym obszarze i się wypowie? Jaka atmosfera i czy warto próbować?

Odpowiedź Nowy wpis
@Larysa

Dolne widełki względem rynku. Atmosfera pachnąca PRL sporo starych ludzi nie znających aktualnych trendów. Podejście na zasadzie wydoić ile się uda. Szkoda czasu lepiej poszukać firmę, która szanuje pracowników.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Elektronika S.A.?

Dziękujemy @GoWork za to pytanie. Z jednej strony dość trudne, bo niema na nie jednej dobrej odpowiedzi. Z drugiej odpowiedź jest prosta - wynagrodzenia w Elektronice są traktowane elastycznie i indywidualnie i traktujemy ten aspekt bardzo serio. Po pierwsze, nie mamy przywiązanych do stanowisk ustalonych z góry ram, przywilejów itp. Naszą ambicją jest, aby wynagrodzenie dawało poczucie godności i motywacji do działania, a są to kwestie bardzo indywidualne, tak jak indywidualny jest kontekst życia i potrzeb każdego z nas. Jako pracodawca staramy się na ile możemy, odpowiadać na te potrzeby. Drugim kluczowym celem jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i przewidywalności w obrębie wynagrodzeń. Wkładamy dużo wysiłku, aby wynagrodzenia były wyliczane bezbłędnie i zawsze na czas. Po trzecie jako Zespół staramy się tworzyć przyjacielską atmosferę, dawać sobie wsparcie i tworzyć przestrzeń do rozwoju. Wierzymy, że między innymi te trzy komponenty tworzą Elektronikę atrakcyjnym i konkurencyjnym miejscem pracy.

Cft
@Elektronika S.A.

Brak spójnej polityki płacowej świadczy bardzo bardzo źle o firmie i pokazuje konkretnym, czyli dobrym kandydatom, że jest niepiważna. Tyle w temacie

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Starszy specjalista ds. marketingu B2B w firmie Elektronika S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.

Jak wygląda praca na stanowisku Specjalista ds. Kadr i Płac? Mogłaby osoba z tego stanowiska opowiedzieć o swoich obowiązkach i ogólnie o pracy w Elektronika S.A.?

Nigdy nie usłyszałam odmowy sfinansowania szkolenia. Wręcz przeciwnie, często Pracodawca przesyła oferty firm szkoleniowych aby wybrać coś odpowiedniego dla swojego siebie. Ceni inicjatywy osobistego rozwoju swoich pracowników i wspiera je ponosząc koszty szkoleń.

no longer employee

Jak jesteś z UA możesz wszystko... dosłownie! szkolenia, auta, przychodzisz do pracy jak zechcesz (jeśli masz ochotę), mieszkania, paczki... pozostali pracownicy (totalnie fajni ludzie) mogą patrzeć i się irytować, niedocenieni

@no longer employee

Drogi NO LONGER EMPLOYEE. Bardzo dziękujemy za opinie- często bywają ważnymi wskazówkami w podejmowaniu decyzji. Staramy się doceniać naszych Pracowników i pomagać w różnych trudnych sytuacjach zawodowych i życiowych. Jeśli zostałbyś bez dachu nad głową i przyjechał do nas z jedną torbą i dwójką dzieci, też zaoferowalibyśmy pomoc. Jesteśmy solidarni z naszymi Pracownikami dotkniętymi wojną. Nie możemy i nie chcemy pozostać obojętni na Ich życiowe kłopoty w tak trudnym dla nich okresie, dlatego zaoferowaliśmy pomoc także Ich rodzinom. Jeśli zaś jesteś jednym z nas i czujesz brak docenienia, bardzo prosimy o spotkanie, telefon lub chociaż mail. Zależy nam, aby zauważać i doceniać wysiłki i zaangażowanie. Telefony i maile najważniejszych osób w firmie są dostępne dla WSZYSTKICH Pracowników, niemalże bez ograniczeń godzinowych. Pozdrawiam, Piotr Maniawski

Weronika

Jakie są relacje z szefostwem? Chciałabym podejść do naboru na asystenta biura zarządu i trochę się zastanawiam, bo tutaj z pewnym przekąsem pisaliście o rodzinie, ale bez wymieniania, o co chodzi. Jednak uważam, że to praca bardzo blisko "góry" i chciałabym wiedzieć, w czym rzecz.

i znowu ogłoszenie na Admina I

... i znowu kolejne ogłoszenie na administratora IT. Może zmiencie narację i zamiast na etat i zapraszać na rozmowy to poszukajcie firmy która ma w usługach opiekę IT. i zawsze ktoś podjedzie i zrobi usługę. Bo z tego co widzimy to od kilku lat już szukacie tylko pytanie kogo ?.

@i znowu ogłoszenie na Admina I

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i ciekawą sugestię. Obserwując rynek IT w ostatnich latach stwierdzamy, że rekrutacje w tym obszarze niestety są trudne i długotrwałe. Nie spieszymy się. Zależy nam na właściwym doborze kandydata z konkretnym zestawem kompetencji do naszego Zespołu. Staramy się też wyszukiwać osoby, które dobrze poczują się w naszej firmie i zostaną na dłużej. Statystycznie przy większych zespołach naturalna rotacja może wyglądać jak "Ciągłe poszukiwanie". Niemniej zachęcamy do wysyłania swoich aplikacji. Odpowiadając na pytanie, szukamy osób o dobrym przygotowaniu merytorycznym i angażujących się w projekty, których stają się gospodarzami.

Nikt nie da ci tyle ile elektronika ci obieca, największa rotacja jest w działach gdzie swoje fasadowe funkcje pełnią synusie. Przez 4 lata główna kadrowa zmieniała się 4 razy, o czymś to świadczy

Adampol

Ciągle od lat w krótkich odstepach czasu 3 do 6 miesiecy szukają administratora IT - coś jest nie tak jak firma notorycznie szuka na to samo stanowisko. a to nie jest duża firma tylko niewielka. Dlatego nie składam na powtarzające się ogłoszenia żadnych aplikacji.

@Adampol

Bardzo dziękujemy za opinie. Każda jest cenna i pomaga rozwiewać różne wątpliwości. Rekrutacja na Administratora IT trwa obecnie drugi miesiąc. Osoby znające rynek IT w Polsce pewnie nie dziwi taki czas poszukiwań. Nie wspieramy się pomocną „łowców talentów”, nie „wyrywamy” konkretnych osób z innych organizacji, ale po prostu spotykamy się z kandydatami by wzajemnie poznać się i wspólnie podjąć decyzję o woli rozpoczęcia pracy. Być może stąd ogłoszenia z naszym logo można zobaczyć w różnych portalach i być może trwa to dłużej niż ktoś a także i my moglibyśmy tego sobie życzyć. Dodatkowo ostatnie poszukiwania na to stanowisko miały miejsce niemal dwa lata temu. Być może w długości prowadzonej rekrutacji powinienem zatem szukać winy takiej percepcji sytuacji. W razie pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Będzie nam bardzo miło jeśli będziemy mogli się spotkać i omówić wspólnie te wątpliwości, toteż serdecznie Pana zapraszamy do rozmowy, a może najlepiej do przesłania swojej aplikacji.

Firma ma swoje plusy i minusy, jak każda. Jak każda firma rodzinna ma też swoje jasne i ciemne strony. Trzeba się po prostu wpasować. Jak się już wpasujesz to możesz liczyć na długie i spokojnie życie - branża raczej stabilna, firma zarządzana zachowawczo więc nie powinno być w przyszłości większych problemów z regularnością wypłat. Tylko trzeba się wpasować. Ale z drugiej strony gdzie nie trzeba?

Ola

Byłam niedawno na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko Koordynatr biura Zarządu. Rozmowa miła, swobodna ale też wymagająca i bardzo konkretna. Postanowiałam napisać, bo to jedyny pracodawca w ostatnim czasie który oddzwonił z informacją mimo że się nie udało. Szkoda bo liczyłam że się uda, ale przynajmniej wiem skąd taka decyzja.

@Ola

Dzięki Pani Olu za te miłe słowa. Zwykle niepokoi nas jak będą odbierane te bardziej wymagające procesy rekrutacyjne i tym bardziej cieszy Pani opinia. Dziękujemy za Pani czas i zaangażowanie i świetną atmosferę na spotkaniu. PS. Gratulujemy rozpoczęcia pracy w firmie, która cieszy się doskonałą opinią ;)

Czy w Elektronika S.A. są szkolenia zewnętrzne?

Odpowiedź

Jasne jak sobie kupisz za własne pieniądze :)

Regularnie dbamy o rozwój naszej kadry. Szkolenia wewnętrzne, zwłaszcza dla kadry inżynierskiej odbywają się z dużą częstotliwością (z reguły przynajmniej raz w tygodniu odbywa się jakieś szkolenie), zarówno w wersjach organizowanych wewnętrznie przez Product Managerów i inżynierów jak i naszych Partnerów biznesowych i dostawców. W ostatnim czasie szkolenia prowadzili przedstawiciele firm Danfoss Polska ( https://www.danfoss.com/pl-pl/ ), Emerson ( https://climate.emerson.com/pl-pl/products/refrigeration ) czy Thermofin ( https://www.thermofin.de/ ). Pracownicy innych działów niż handlowy również korzystają ze szkoleń, na które są kierowani oraz tych o które wnioskują, np. szkolenia w dziedzinie kadr i płac, księgowości, uprawniających do pracy wózkami widłowymi. Elektronika uczestniczy w rozwoju Członków swojego Zespołu organizując i fundując kursy językowe, techniczne i biznesowe szkolenia zagraniczne, studia podyplomowe a nawet studia MBA. Pracownicy różnych działów organizują wewnątrz działów specjalistyczne szkolenia tematyczne. W 2019 roku ( przed pandemią ) Elektronika na rozwój Pracowników spożytkowała około 200tys zł. Czasy pandemii pokrzyżowały wiele planów, ale wierzymy, że już niedługo będziemy mogli wrócić do ich realizacji. Zapraszamy naszych Pracowników do poruszania tematu szkoleń i rozwoju oraz wskazywania pożytecznych dla Was szkoleń. Klientów i zapraszamy do udziały w szkoleniach organizowanych specjalnie dla Was https://www.elektronika-sa.com.pl/news.php?NID=385

@odp

Jest dużo merytorycznych szkoleń, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Były warsztaty wew firmy, np. z excela z różnym poziomem wiedzy, bardzo dobrze merytorycznie przygotowane. Szkolenia techniczne, f-gazy, kompetencji miękkich, radzenia sobie z trudnym klientem czy z ogólnej wiedzy podatkowej i zmian gospodarczych. Szkolenia na wysokim poziomie.

Na koszt firmy zrobiłem m.in. kurs j.angielskiego University of Cambrige (oddział w Polsce) zakończony certyfikatem First Certificate in English, dalej roczne studia podyplomowe z zarządzania, certyfikacja F-gazowa, kurs Auto-Cad, wiele szkoleń sprzedażowych i z rozwoju osobistego, niezliczone szkolenia od naszych dostawców zarówno za granicą jak i w Polsce, także jest tego naprawdę duuużo.

Czym Elektronika S.A. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Jedyny benefit to mała premia na boże narodzenie. Brak karty sportowej, brak prywatnej opieki medycznej, brak premii za wyniki, brak elastycznego czasu pracy, a o home office można pomarzyć. Firma nie posiada nawet kuchni, gdzie można zjeść posiłek jak człowiek, więc raczej pytanie o dodatki można sobie darować :) Elektronika oferuje wyłącznie "golą pensje".

@pracownik

Bardzo dziękujemy za udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie, jednak w części ciężko zgodzić się z tą opinią. W Elektronice dla sporej części stanowisk przewiduje się elastyczne godziny pracy, choć faktycznie staramy się obsługiwać naszych Klientów w godzinach ich funkcjonowania. Jesteśmy firmą handlową i niesie to za sobą konsekwencje konieczności bycia dostępnym w godzinach zwyczajowego funkcjonowania biur- zasady te dotyczą także pracy w trybie home Office. Jeżeli chodzi o kwestię kuchni zapewne w centrali firmy, to też ubolewamy nad jej brakiem. Jest to jeden z powodów, dla których postanowiliśmy się przeprowadzić do nowej siedziby i już niebawem będzie można zjeść posiłek w pięknie wyposażonej kuchni. W odniesieniu do dodatków i premii. Od lat co roku, premie za wyniki liczone są w setkach tysięcy złotych. Jeżeli faktycznie jest Pan/ Pani Pracownikiem Elektroniki z niepokojem bardzo prosimy o pilny kontakt z działem kadr lub HR, postaramy się wspólnie wyjaśnić sprawę. Uprzejme prezenty okolicznościowe czy to z okazji Dnia Dziecka, Bożego Narodzenia czy Mikołajek są często doceniane przez Koleżanki i Kolegów, ale oczywiście jednym mogą się podobać a innym nie. W razie pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

@pracownik

Nie wiem czy pracujesz od grudnia, czy poprostu piszesz o innej firmie? Jeżeli narzekasz na brak elastyczności, wsparcia od pracodawcy lub mówisz o braku premii za wyniki to może tych wyników poprostu nie masz? Opinie na tym portalu są g...o warte. Ktokoliwiek może napisać cokolwiek!

@pracownik

@pracownik, mocno mijasz się z prawdą. Nie pamietam roku bez premii albo dwóch, a miłych dodatków o których piszesz nie zaliczam do tej kategorii. Jeśli realizujesz budżet albo bierzesz udział w projektach w które się angażujesz i wnosisz wartosc dodana, zwykle jest to doceniane. Jeśli chodzi o inne benefity - ja nie czuje potrzeby ani braku multisportu a lekarzy i tak wybieram sam. Owocowych piątków całe szczęście tez nie ma, za to jest fajna atmosfera i ciekawe zadania. To smutne, ze o kuchni piszesz takie rzeczy tuż przed przeprowadzka do nowego biura, które bedzie ich mialo kilka.

@pracownik

I po co ta agresja? Padło merytoryczne pytanie i merytoryczna odpowiedź. Zarówno Elektronika jak i inne komentarze potwierdzają, ze benefitów jednak nie ma(karta sportowa, opieka medyczna, nie wszędzie możliwość elastycznego podejścia), ale oferują w zamian coś innego co nie znaczy, że każdy może z tego korzystać np. pracownicy bez dzieci. Kwestia premii jest indywidualna, odnosi się do doświadczeń jednostki i jak widać nie każdy ją otrzymuje. By the way fajnie wiedzieć, że jednak jest to możliwe i gratuluję wyników, widocznie trzeba dać z siebie więcej :) "Jeśli chodzi o inne benefity - ja nie czuje potrzeby ani braku..." Pan/Pani nie czuje jednakże dla innej osoby może być to jednak istotna kwestia - fajnie było by jak by jednak Pan/Pani krytykując opinię innych spróbował/a patrzeć obiektywnie, a nie subiektywnie.

Lidia
@pracownik

@pracownik czasami dla kogoś "goła pensja" wystarczy. Zwykle tak jest, że przed podjęciem pracy wiadomo o benefitach, dodatkach. Piszesz w ten sposób jakby w trakcie pracy wszystko było nie tak, jak się umawiałeś. No właśnie, jakie warunki umowy oferuje ten pracodawca, i czy są jakieś szkolenia pracowników?

@Lidia

@Lidia, Z tego co wiem to wszyscy pracownicy są zatrudnieni na umowę o pracę. Jako pracownicy oddziałów handlowych mamy system bonusowy, więc to nie jest "goła pensja”, ale nie wiem jak jest w centrali. Do tego preferencyjne warunki ubezpieczenia, telefonów komórkowych dla rodzin, ci co mają auto to też prawo do korzystania z samochodów służbowych. Teraz w Pandemii pełne wsparcie jeśli chodzi o maseczki, pokoje biurowe na wyłączność, zorganizowana praca hybrydowa z działającymi systemami, laptopami czy testy na covida, lampy UV itp. Osoby dojeżdżające do biur bez samochodów są podwożone przez tych co auta mają, a jak jest z tym problem to taxi itd. Nikt nie jeździ komunikacją. Jeśli chodzi o dodatki finansowe to dodatkowe nagrody i prezenty na Święta dla nas i dzieci. Dla mnie w całym układzie liczy się też to, że pensja jest zawsze na czas, a w zespole mam pełne wsparcie i szacunek. Jeśli chodzi o szkolenia, to jest sporo wewnętrznych i mniej zewnętrzych, ale jak ktoś potrzebuje to wiem, że dostają kursy a nawet studia.

@odp
@pracownik

Nie jesteś pracownikiem, ani nim nie byłeś, bo nie masz wiedzy, nt zagadnień, kt. poruszasz. W Elektronice w grudniu są wypłacane świadczenia tz. "Mikołajki", a nie premie za wyniki. Premie za wyniki są wypłacane po zakończeniu roku, jak wyniki roczne są znane, budżety rozliczone lub za konkretne projekty. A kuchnie są i to pięknie wyposażone, nie jedna firma może pozazdrościć.

zainteresowany

A ten Starszy Administrator IT od jakiego wieku się kwalifikuje ? osoby pod 60 również mają szansę ?

@zainteresowany

Dziękujemy za zainteresowanie, znaczenie ma odpowiednia wiedza i doświadczenie. Wiek nie jest przeszkodą. Zapraszamy do aplikowania.

i znowu ...

i znowu ogłoszenie na Administratora IT , tym razem starszego wow.... . co się stało ?. Firma malutka a ciągle tj. co 3 miesiące ogłoszenie na to samo stanowisko.

@i znowu ...

Faktycznie poszukiwanie administratora o profilu kompetencyjnym na jakim nam zależało trochę trwało… W sumie ogłoszenie wisiało kilka miesięcy, ale w końcu udało się i szeregi zespołu zasilił nowy kolega. Teraz uzbrajamy się w cierpliwość na poszukiwanie Starszego administratora, bo tu też specyficzny stack technologiczny wymaga specjalistycznej wiedzy w dziedzinie serwerów i sieci. Dodatkowo preferujemy współpracę w zespole mocno angażującym się i drążącym tematy. Przeprowadzka do nowego budynku umożliwia nam powiększenie zespołu. Poszukujemy wobec tego Project Managera IT/ analityka procesów biznesowych. Osoby, która zbierze oczekiwania różnych działów, zaprojektuje rozwiązanie i dopilnuje realizacji projektu wewnętrznie oraz pracy firm podwykonawczych. Będzie miała trochę roboty przy naszym ERP, BI, i innych systemach więc gdyby ktoś taki wpadł Wam na myśl, to też prośba o polecenie bo będzie sporo ciekawych projektów. Widzimy, że temat administratora IT w naszej firmie budzi wiele zainteresowania. Chętnie zaspokoimy tą ciekawość, dlatego zapraszamy do otwartej rozmowy – z przyjemnością poczęstujemy kawą z naszego nowego ekspresu i przegadamy.

KARola

E-rekrutacja przez skype. W sumie mili ludzie, dobra atmosfera sporo śmiechu, mało stresu i dobrze bo nie lubię rozmów kwalifikacyjnych. Nie udało się, ale przynajmniej szczera informacja i opinia.

Czy w obrębie jednego działu w Elektronika S.A. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Bardzo dziękujemy za to pytanie. W obecnej sytuacji gospodarczej i rynkowej firma skupia się na wsparciu naszych Pracowników i zapewnieniu im jak najwyższego bezpieczeństwa pracy i stabilności zatrudnienia. Potrzeby rozwojowe firmy mają różny charakter, w związku z czym wymagają różnych rozwiązań. Jedne wyzwania wymagają  otwartego umysłu i „dziwienia się” - odkrywania zupełnie nowych rozwiązań, a inne świetnej znajomości struktur, bliskich relacji osób, znajomości realiów branży. Z tego względu w niektórych przypadkach podejmujemy decyzję o rozpoczęciu współpracy z nowymi Pracownikami, lub szukamy wsparcia firm specjalistycznych, a w innych stwarzamy nowe, ciekawe wyzwania i przestrzenie do rozwoju dla uzdolnionych Pracowników.

Aktualność
Za nami dwa intensywne tygodnie.

Pod koniec lutego braliśmy udział w kieleckich targach nowej energii ENEX. Z kolei na początku marca mieliśmy przyjemność gościć na jednych z największych targów branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2020.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym Klientom za zainteresowanie i odwiedziny, a Pracownikom za wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie i obsługę Targów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje dział Marketingu, który stworzył dla nas świetne stoisko i zadbał o dobrą atmosferę!

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych targach!

Zespół Elektronika

Zostaw merytoryczną opinię o Elektronika S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w Elektronika S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Elektronika S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elektronika S.A.?

Elektronika S.A.