Opinie o Carl Zeiss IQS Software R&D Center Sp. z o.o. w Słupsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Carl Zeiss IQS Software R&D Center Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Carl Zeiss IQS Software R&D Center Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Carl Zeiss IQS Software R&D Center Sp. z o.o. w Słupsk

Madzia Nowy wpis

dzień dobry. ;) czy nabory dla R&D Engineer’a będą jeszcze możliwe? mój partner by się widział w takiej funkcji pewnie, a przynajmniej domyślam się tego po zestawieniu jego kompetencji z opisem zeszłorocznej oferty. możecie ocenić firmę i dać znać czy warto wysłać mu te ofertę?

Thx

Ja, uwielbiam! Firma rzeczywiście stawia na ludzi, którzy ją tworzą. Zresztą wystarczy przeczytać jakimi zasadami się kierujemy: praca to zabawa, zespół przyjaciół, ważne ile chcesz jeszcze wiedzieć. Startowo nie ma kokosów, ale jak człowiek pokaże na co go stać to sytuacja finansowa się szybko zmienia. Słabo mają sie tu może tylko obiboki i tyrający na życie. Tu sie przychodzi do pracy po ciągle nowe wyzwania, bierze się na klate tematy, o których prawie nic się nie wie i daje się z siebie maksa, żeby to osiągnąć. Więc jak lubisz pracę od 8-16 gdzie codziennie robisz to samo, to OptiNav nie jest dla Ciebie. Jak nie boisz się nowości to wpadaj. Z praktycznych spraw, o które ludzie pytają: wypłata zawsze na czas, elastyczne godziny pracy, parking, stojak na rowery, świetna kawa, herbata, mikrofalówka, wygodne krzesła. Z rzeczy naprawdę ważnych: możliwość rozwijania sie na szkoleniach finansowanych przez firmę, duże zaufanie do pracowników, ciekawe projekty, fantastyczni pracownicy, nikt nie patrzy na Twoje wykształcenie tylko na efekty Twojej pracy.

Pepe
@Thx

Jakbym słyszał słowa prezesa, niestety prawdą jest tylko to, że nie ma kokosów na start jak i później, a kawa rzeczywiście jest dobra. Co do elastycznego grafiku to tak pół na pół.

dddd
@Thx

"Startowo nie ma kokosów, ale jak człowiek pokaże na co go stać to sytuacja finansowa się szybko zmienia."

dddd
@Thx

Na pewno w cytowanym przeze mnie w poprzednim komentarz zdaniu chodzi o to: jak człowiek pokaże na co go stać w podlizywaniu się, nie chodzi tu o rzetelną pracę, bo za to w tej firmie nie dostaje się podwyżki.

Sławomir
@dddd

Masz na myśli, że osoby lubiane przez kierownictwo są inaczej traktowane? Na czym ta różnica polega?

jojo Nowy wpis
@Pepe

Bo tam pracowałem

Jaka umowa obowiązuje w Optinav Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Umowa na okres próbny. Czas trwania umowy nie może przekroczyć 3 miesięcy, jednak może zostać skrócony, jeśli pracodawca tak zdecyduje.

Kamila

A wiesz może jaka kwota proponowana jest na umowie? :)

@Kamila

To wszystko zależy od stanowiska i doświadczenia kandydata. Kwotę poznasz przy rozmowach rekrutacyjnych. Śledź ogłoszenia firmy, ponieważ czasem pojawiają się przy nich widełki cenowe.

Emilia

Skoro tak, to pewnie można się ubiegać o podwyżki z biegiem czasu? Czy pracodawca sam decyduje komu płacić więcej?

hehehe Nowy wpis
@Emilia

raczej nie, co wywalczysz na początku to Twoje

Barbara Nowy wpis
@hehehe

No i trudno cokolwiek "wywalczyć"? Ma ktoś może jakieś ewentualne porady lub sposoby na to? Bo fajnie byłoby być zadowolonym z wynagrodzenia...

Jak dużo osób pracuje w Optinav Sp. z o.o.?

nick

40-50

Barbara
@nick

A jak to wygląda w rozłożeniu na poszczególne działy?

Brałeś udział w rekrutacji do Optinav Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Optinav Sp. z o.o.?

M.

Weryfikowana jest posiadana wiedza i doświadczenie na danym stanowisku. Niektóre stanowiska wymagają wykonania dodatkowych zadań, w celu sprawdzenia faktycznie posiadanej wiedzy i weryfikowany jest poziom ich rozwiązania. Dla firmy ważna jest też znajomość języka angielskiego.

Dawid
@M.

A w jakim stopniu trzeba znać ten język angielski? Wystarczy poziom średniozaawansowany czy trzeba mówić w nim biegle, aby dostać pracę?

@Dawid

Wystarczy poziom średniozaawansowany, ale preferują biegłą znajomość języka angielskiego. Mile widziana jest znajomość języka niemieckiego.

Renata
@Anonim

No tak - biegłość językowa to naprawdę spora umiejętność. A co do niemieckiego poziom podstawowy czy też dobrze widziana jest biegłość?

@Renata

Nie jest wymagany język niemiecki, ale ściśle współpracujemy z niemiecką firmą, dlatego może to być ułatwienie w komunikacji.

Barbara
@Michał

Chociaż nie jest to w żaden sposób wymagane to czy kandydat posiadający znajomość niemieckiego będzie znacznie lepiej postrzegany przy rekrutacji? Osoba, która go nie zna ma szansę z taką swobodnie konkurować?

@Barbara

Kandydat ze znajomością języka niemieckiego będzie tak samo postrzegany, jest to dodatkowy atut.

Gustaw

Z całą pewnością warto chwalić tak dobrych pracodawców, przy tym super atmosfera w pracy!

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Optinav Sp. z o.o.?

Mona

Różnie. Czasem tak, czasem przez telefon, a czasem gdzieś w Polsce jeśli akurat obu stronom jest po drodze.

Kamila
@Mona

To ciekawe. Myślałam, że rekrutacja w Optinav odbywa się tylko i wyłącznie w ich siedzibie. Dzięki w takim razie za informację. Słyszałam, iż firma ta jest doskonałym miejscem do pracy dla ludzi, którzy cenią sobie elastyczne godziny pracy i dobrą atmosferę. Ciekawi mnie ta elastyczność. Czy jest tam możliwość, chociaż częściowej, pracy zdalnej?

@Kamila

W zależności od stanowiska jest możliwość częściowej pracy zdalnej.

Jak wygląda sprawa grafiku w Optinav Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

M.

W firmie jest system nienormowanego czasu pracy lub inaczej zadaniowy system czasu pracy. Co oznacza, że pracownicy w wyznaczonych godzinach mają być dostępni, aktualnie to godziny między 10:00, a 15:00. W zależności od stanowiska jest możliwość częściowej pracy zdalnej. Grafik jest więc elastyczny.

admin

Jesteś zadowolony z pracy w firmie czy chętnie zmieniłbyś pracę? Jakie są zalety i wady firmy Optinav Sp. z o.o.? Czekamy na Wasze opinie.

Zostaw merytoryczną opinię o Carl Zeiss IQS Software R&D Center Sp. z o.o. - Słupsk

Carl Zeiss IQS Software R&D Center Sp. z o.o.
  • Grunwaldzka 10
    76-200 Słupsk

Carl Zeiss IQS Software R&D Center Sp. z o.o.