Opinie o fenix.pl - PPHU KOLBA Matuszczak Łukasz w Będzin

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA w Czeladź

Właśnie też byłbym zainteresowany pracą, szczególnie jako pracownik produkcji. Podane było w ogłoszeniu, że firma wymaga zaświadczenia o niekaralności i zaangażowania a doświadczenie? Jest wymagane? Dopiero co skończyłem 18 lat, mam szanse się dostać? Mógłbym liczyć na jakieś konkretne szkolenie wprowadzające?

HR

Każdy uczy się ona inaczej. Do szkoleń podchodzimy indywidualnie. Jeśli nowy pracownik wykonuje swoją pracę rzetelnie i jest zaangażowany, na pewno zostanie z nami na dłużej.

Zależy mi na stałych godzinach (usunięte przez administratora) w magazynie a w ogłoszeniu widziałem że były cztery przedziały czasowe między 6 a 20. Można się dogadać i przychodzić zawsze w tym samy czasie najlepiej od 6 rano?

Gosia
@HR

Mój brat właśnie jest zainteresowany pracą magazyniera i nawet ma te uprawnienia na wózki. Ale ciekawi do to, czy jak pracownik robi te szkolenia, to jest z czasem szansa na awans w firmie? Takie podnoszenie kwalifikacji wpływa na lepsze stanowisko i lepszą kasę?

HR

Praca magazynowa w naszej firmie jest pracą zmianową. Nie ma możliwości wybrania sobie jednej zmiany.

Zuzka
@HR

Ja też właśnie znalazłem tą ofertę i skoro jest to praca zmianowa to co ile dni zmienia się zmiana na kolejną, co tydzień? Maksymalnie w tym ogłoszeniu wynagrodzenie wynosiło 4100 brutto i nie wiem czy to sama podstawa czy w tym też są zawarte inne dodatki. Bo jeszcze oferowano premię i płatne nadgodziny.

HR Nowy wpis
@Zuzka

Zmiany następują po sobie w cyklach tygodniowych. Płaca w początkowym okresie zatrudnienia ( na czas próbny ) jest podana w ogłoszeniu. Jeśli jest konieczność pracy ponad standardowe godziny, wówczas tzw. nadgodziny są wypłacane zgodnie z KP.

Kazio Nowy wpis
@HR

Jeszcze dopytam czy magazynier jakby aplikował musi mieć koniecznie uprawnienia a wózki widłowe czy można je zrobić już pracując? Jest jakiś budżet na szkolenia dla nowych pracowników bo to byłoby dla mnie na plus.

HR Nowy wpis
@Kazio

Jeśli jest wymagane posiadanie uprawnień na wózki widłowe, wówczas taka informacja widnieje w ogłoszeniu. Jeśli magazynier zostanie skierowany na taki kurs w czasie swojej umowy o pracę, wówczas pracodawca ponosi koszty szkolenia stanowiskowego. Nie funkcjonuje w Kolbie "pakiet szkoleniowy", który obowiązuje na wstępnie. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie. O tym jakie szkolenia należy wdrożyć decyduje proces onboardingowy.

Gosia Nowy wpis
@HR

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Serwisant w Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

HR

Firma Kolba nie prowadzi działalności produkcyjnej. Do prac magazynowych nie wymagamy również zaświadczenia o niekaralności. Zatrudniamy osoby o różnym stopniu doświadczenia zawodowego, w zależności od wewnętrznego zapotrzebowania. Na każdym stanowisku obowiązuje onboarding ogólny, wdrożenie stanowiskowe oraz kursy wprowadzające.

@HR

Onboarding ogólny i wdrożenie to kwestia jednego dnia? I co ze szkoleniem, w jaki sposób jest ono przeprowadzane, no i czego może dotyczyć?

HR

Szkolenia są realizowane zgodnie z harmonogramem wdrożeniowym. Oczywiście nie ma możliwość zrealizować wszystkie w ciągu jednego dnia. W zależności od stanowiska przeprowadzane są różne szkolenia i zgodnie z odpowiednim do stanowiska harmonogramem. Jeśli interesują Pana/ Panią poszczególne rekrutacje, na te oraz inne wątpliwości odpowiadamy w naszych ogłoszeniach.

@HR

A jest tu jakieś podsumowanie onboardingu? Chodzi mi czy na koniec jest jakiś test z tego co dana osoba się nauczyła? Albo czy jest jakaś rozmowa ewaluacyjna, podsumowująca ten okres? Jest wgl opcja, że ktoś np. nie spodobał się w tym okresie i jest żegnany??

HR

W trakcie wdrożenia staramy się przekazać wiedzę umożliwiającą wykonywanie obowiązków określonych umową. Po zakończeniu okresu wdrożenia osoba powinna być samodzielnym pracownikiem. Jeśli są przesłanki do uzupełnienia wiedzy czy umiejętności, wdrażamy szkolenia stanowiskowe. Onboarding w Kolbie nie kończy się egzaminem. Jeśli natomiast po okresie wdrożenia pracownik lub pracodawca nie zdecydują się na przedłużenie okresu zatrudnienia, wówczas drogi pracodawcy i pracownika się rozchodzą. Taka sytuacja zdarza się niebywale rzadko, jednak nie może być całkiem wykluczona.

@HR

A ile maksymalnie mogą trwać takie szkolenia stanowiskowe, aż do osiągnięcia konkretnych umiejętności? Co takiego musi się wydarzyć żebyście Państwo zdecydowali o nie przedłużeniu współpracy?

HR

W żadnym ogłoszeniu nie jest podane, że wymagamy zaświadczenia o karalności. Do pracagazynowych niea takiej potrzeby. Proszę o złożenie aplikacji na stanowisko, które Pana interesuje na portalu pracuj.pl Tam są wszystkie aktywne ogloszenia.

HR

Widzę, że wspominali tutaj ostatnio o tym, że robią jakieś nowe stanowiska w firmie. Dobrze, że zajrzalam. A już pozajmowane czy można dzwonic i wysyłać cv? Jak coś to bym chciała poznać szerzej zakres obowiązków i jaki to jest etat też, pozdrawiam serdecznie.

HR

Dzień dobry, rekrutacje prowadzimy na portalu pracuj.pl . Zachęcam do śledzenia aktywnych rekrutacji. W ogłoszeniach podajemy zarówno opis stanowiska, wymagania oraz widełki przewidywanego wynagrodzenia. W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod mailem hr@kolba.pl

@HR

Ja właśnie oglądała te rekrutacje tam, ale nie ma pracy akurat z tej dziedziny i z tego poziomu co ja bym chciała. Można gdzieś wysłać cv bez konkretnie forty na tym portalu? Do działu HR można się zgłosić i wtedy ewentualnie taka osoba będzie baran pod uwagę w przyszłości kiedyś?

HR

Dzień dobry, bardzo proszę o przesłanie CV wraz z krótką informacją dotyczącą stanowiska na mail hr@kolba.pl

@HR

Można złożyć cv osobiście w siedzibie firmy, jeśli nie posiadam maila? Jak długo wtedy mam czekać za odpowiedzią, jest jakiś maksymalny czas? W każdym przypadku dajecie feedback?

HR

CV można składać również osobiście w biurze, dołączając informację o stanowisku na jakie jest aplikacja. Czas odpowiedzi jest uzależniony od kilku czynników. Pierwszy to czy w danym momencie odbywa się rekrutacja, wówczas kontakt telefoniczny następuje do dwóch tygodni. Jeśli rekrutacja nie jest otwarta, wówczas kontaktujemy się wyłącznie gdy na dane stanowisko pojawi się zapotrzebowanie.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Magazynier/Operator wózka widłowego UDT
Czeladź
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite
logo firmy Kierowca krajowy kat. C
Profesjonalny kierowca
logo firmy Mechanik serwisu
Czeladź
Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.

Czy rotacja pracowników w Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA na Serwisant jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 15 czerwca na Pracuj.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

.Nie wiem

Pisze ze szukają krawcowych. Je też zwalniają?

@.Nie wiem

Oferta pracy dotycząca krawcowych to kilka nowych stanowisk stworzonych w firmie.

QWERTY
@HR

O, super, a ile doświadczenia trzeba mieć, aby dostać pracę? Ile lat w zawodzie i jakie konkretnie maszyny trzeba umieć obsługiwać? Krawcowe pracują na b2b czy na UoP??

@QWERTY

Obecnie zespół jest skompletowany, szukaliśmy osób z doświadczeniem w obsłudze maszyn przemysłowych. Kolba zatrudnia na podstawie umowy o pracę. Zachęcam do śledzenia naszych ofert pracy, co jakiś czas pojawiają się nowe.

???

Pracuje od paru lat w tej firmie. Widzialem jak rozwija sie małej garażowej działalności do obecnego stanu. Nie zgadzam sie z tym że tylko rodzine traktuja dobrze, ponieważ wielokrotnie przekonałem się o tym ze od nich wymagają nawet więcej. Zarobki sa dobre. Traktowanie jest dobre. Częste wyjazdy integracyjne i eventy. Jakiś powód zwolnień flustratów z magazynu musiał być. Firma oferuje na prawdę dużo ,również pomoc w zyciu prywatnym. Trzeba dać coś więcej od siebie by liczyć na coś więcej Każdemu polecam dołączenie do Kolby. Pozdrawiam flustratów

@???

Jesteś wieloletnim pracownikiem, a więc prawie jak rodzina. Tak samo są traktowani nowi pracownicy? Napisz coś więcej o tych zarobkach, jakieś konkretne kwoty. Co dokładnie masz na myśli pisząc o pomocy w życiu prywatnym, bo jakoś tak ciężko mi to sobie wyobrazić?

???
@Marta

Każdy nowy pracownik ma czystą kartę. Jak się wykaże i pokaże chociaż chęci do pracy to nikt mu nic złego nie powie. Kolba ma swój klimat i każdy musi tu dać cos od siebie. W ciągu ostatnich 2 lat firma rozrosła sie ogromnie. Owszem nie jest tylko kolorowo, natomiast jest duzo więcej plusów niż minusów. Nie możesz sobie wyobrazić pomocy? Właściciele nie są tylko prywaciarzami ale przede wszystkim ludźmi. Nie musze wyjawiać tutaj osobistych sytuacji natomiast można na nich liczyć. W chwili obecnej na rynku jest to bardzo ciekawa oferta pracy. Zarobki są zależne od stanowiska.

Kandydatka
@???

Czyli z tego co piszesz firma idzie do przodu, pozytywnie. Integrację i eventy macie a jakieś dodatki pracownicze? Premie na przykład? Jakieś dodatkowe pieniądze potrafią wpaść do wynagrodzenia?

@Kandydatka

Firma posiada system benefitów pozapłacowych oraz premiowy. Poszczególne rozwiązania są omawiane w procesie zatrudnienia. Do wsparcia, na jakie mogą liczyć pracownicy należą: * dofinansowania do wypoczynku * paczki okolicznościowe * dofinansowanie do nauki języków * dofinansowanie do kursów i nauki * dofinansowanie do zajęć sportowych * możliwość skorzystania z prywatnej opieki zdrowotnej * możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia dla siebie i bliskich * świetnie wyposażona część socjalna * zniżki na produkty firmowe Stale poszerzamy portfolio benefitów, pracuje nad tym zaangażowany zespół.

Kolbowa

Przyjmują krawcowe do pracy ?. Kiedyś było ogłoszenie.

@Kolbowa

Ogłoszenie, o którym Pani pisze nie jest już aktualne. Zachęcam do śledzenia nowych ogłoszeń.

Karolka

Idzie się dostać jeszcze na pracownika magazynu? Jak tam ogólnie teraz praca wygląda? Rok temu mieli ofertę, nowszych nie widzę. Nadal prawa jazdy wymagają ogółem? A to teraz trzeba gdzieś jeździć, że tam się znalazł taki wymóg? Ciekawe, czy własne auto trzeba mieć, może być problem xD

@Karolka

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska magazynowe. Proszę śledzić nasze oferty, w związku z dynamicznym rozwojem firmy często tworzymy nowe miejsca pracy. Nie od wszystkich pracowników wymagamy prawa jazdy, jeśli jednak taka informacja jest zamieszczona w ofercie pracy, wówczas oznacza to, że pracownik na tym stanowisku będzie poruszał się samochodem firmowym. W żadnym wypadku nie wymagamy używania samochodów prywatnych do pracy.

Pracownik dz. Kreatywnego

Na jakie stanowisko? Rekrutacje są jeszcze nie zakończone z tego co wiem do wielu działów, więc proszę wstrzymać się z takimi opiniami.

@Pracownik dz. Kreatywnego

To ile czasu pracownikom działu HR zajmuje udzielenie informacji zwrotnej, o ile są one udzielane, tym, którzy poświęcili swój czas na rozmowy? Bo, jak rozumiem, nie jest to jedno spotkanie? I z czego wynika ta ilość otwartych procesów rekrutacyjnych, były jakieś zwolnienia lub odejścia pracowników?

HR

Dziękujemy za żywą dyskusję, jednak proszę o złagodzenie jej tonu. Jeśli chodzi o ilość rekrutacji, wynika ona z dynamicznego rozwoju firmy. Jeśli mówimy o samym procesie rekrutacyjnym posługujemy się panelem kandydata, w którym można "podejrzeć" wynik danej rozmowy. Jeśli go nie ma wówczas najprawdopodobniej proces się nie zakończył. W każdej chwili kandydat może skontaktować się z nami pod mailem hr@kolba.pl i zapytać o status swojej aplikacji. Jeśli nie otrzymał Pan informacji po spotkaniu, zdecydowanie proszę o kontakt.

Pracuję w kolbie od kilku lat. Do plusów należą: wyjazdy integracyjne (w tym dla rodzin), dofinansowane ubezpieczenie, lekcje angielskiego, karta sportowa, premie jak i możliwość dogadania się we wszystkich aspektach - dosłownie wszystkich np. urlopy, nadgodziny, szkolenia zewnętrzne (na żądanie) i wewnętrzne - których ostatnio jest coraz więcej, praca zdalna, godziny pracy. Fakt, że firma szybko się rozwija, a co za tym idzie - w pracy nigdy nie jest nudno. Do poprawy jest organizacja przydzielonych zadań, nie ma tu standardów korporacyjnych, ale to urok małych rodzinnych firm - na luzie i bez "sztywnej" atmosfery, biurokracji i tony instrukcji. Jest po ludzku. Z tego co wiem, to rzadko zdarza się, że ktoś z Kolby odchodzi - musi nieźle przeskrobać.

@Anonim

Dzięki za opinie. Mógłbyś jeszcze napisać coś o warunkach finansowych? Można tutaj dobrze zarobić?

@Gabriela

To pewnie zależy od stanowiska, nie wiem jak u innych - osobiście nie narzekam. Na pewno można robić rzeczy na premie.

@Anonim

A jak mniej więcej wygląda to premiowanie? Jest jakiś system czy raczej patrzą ogólnie na zaangażowanie i jest jakaś uznaniówka? Jakieś inne dodatki do tego się trafiają? Np premia świąteczna czy coś takiego

Barbara
@Anonim

Chciałabym podpytać o tą pracę zdalną. Na jakich stanowiskach można na nią liczyć? Wiecie moze czy można liczyć na pracę zdalną od początku współpracy czy może jakiś okres czasu trzeba z siedziby przepracować?

@Barbara

Praca zdalna jest możliwa, gdy pracownik jest wdrożony w swoją pracę oraz gdy stanowisko uwzględnia taką formę. Praca zdalna dotyczy stanowisk biurowych, ciężko sobie wyobrazić pracę zdalną dla specjalistów w salonie sprzedaży stacjonarnej lub wśród magazynierów, codziennie pakujących wysyłki. Zakres pracy zdalnej określa z jednej strony prawo pracy, a z drugiej ustalenia z przełożonym.

Agnieszka

Pracuje tu od wielu lat. Firma się rozwija i pnie się w górę. Atmosfera bardzo fajna, bardzo lubię swoich bezpośrednich współpracowników. Jeśli ktoś wykazuje zaangażowanie i chęci do pracy - zawsze może liczyć na to by się rozwijać. Karta sportowa, ubezpieczenie. Są. Szkolenia jeśli ktoś będzie chciał.. Są. Nowa siedziba z komfortowymi biurami.. są. Premie są. :) Jeśli ktoś myśli że dostanie kase na ładne oczy to nie ma czego tu szukać.

Kamila
@Agnieszka

Dzień dobry, skoro firma się rozwija, to na jaki rozwój mogą liczyć pracownicy? ;) Można awansować? W jaki sposób? Jak ze szkoleniami?

Aga
@Kamila

Awansować może każdy, wystarczy zaangażowanie i ciężka praca. Wychodzenie z inicjatywa jest mile widziane. Szkolenia są najczęściej na wniosek pracownika, czasami też przełożony kieruje na różne szkolenia (wewnętrzne, zewnętrzne). Częstotliwość jest zależna od potrzeb na danym stanowisku. Jeśli pracownik umie uargumentować potrzebę to prawie zawsze zostanie na nie skierowany.

@Agnieszka

dział marketingu widać działa ,szef zawozi Ciebie też do domu ???

@ja

Dlaczego miałby? To jest taki niefajny przytyk tylko czy cicha sugestia o czymś dwuznacznym?

Gabriela

Nie bardzo rozumiem. Firma zapewnia szkolenia i rozwój a potem zwalnia? Po jakim czasie? Możesz napisać?

BOROWIK
@Gabriela

DOKADNIE TAK CHYBA ZA DUZO SIE UMIAŁO ZOSTAJĄ (usunięte przez administratora) ZNAJOMA MIAŁA DOSTAĆ UMOWENA CZAS NIEOKRESLONY A TU BACH REDUKCJA ETATU NAGLE CHAMSTWO

Boniek
@Agnieszka

Pracowałam robiłam rzeczy których księżniczki nie robiły tylko pilnowały stołka ,to i tak człowiek został zwolniony nie warto pokazywa c że chcesz i pracujesz bo i tak cię zwolnią ,Naj pierw zwolnili a teraz szukają nowych do pracy ,,,chamstwo,,,,,

@Boniek

Ale zwalniają i rozwiązują umowy czy te właśnie umowy to jakieś terminowe są? Można się spodziewać wcześniej zwolnienia czy to tak niespodziewanie się odbywa?

Czy rotacja pracowników w Fenix (PPHU KOLBA Matuszczak Łukasz) na Serwisant jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 15 czerwca na Pracuj.pl

BOROWIK

ŚMIESZNI SĄ NAJPIERW ZWALNIAJĄ STAŁYCH PRACOWNIKÓW A TERAZ ZNOWU PRZYJECIA CHAMSTWO TAK SIE NIE POSTĘPUJE Z LUDZMI CO DOBRZE WYPEŁNIALI SWOJE OBOWIĄZKI ,NO ALE TRZEBA BYŁO DAC JUZ UMOWE NA CZAS NIE OKRESLONY TO LUDZI NA BRUK.NIEPOLECAM

były

Podpisuję się pod negatywna opinią. Właściciel burak i prostak, taki młody cwaniaczek i kombinator. A firmę chwalą tylko ci z jego rodziny których tam pozatrudniał. Nie wiem jakim cudem on te firmę ciągnie jak to debil jest, pewnie tatuś mu kasę dał na start.

@były

Nie no ale weź tak nie wyzywaj kogoś, bo sam z siebie robisz jeszcze gorszą osobę, nieciekawie to o Tobie świadczy. :/ No dobra, ale nawet jeśli tatuś by mu dał tak jak napisałeś, to co z tego? Jak zrobi z tego pożytek i rozwinie wszystko to ojcu jeszcze zwróci przecież z nawiązką. ;p Takie dziecko to dobra inwestycja przecież, tylko ja tak uważam?

Teresa

Mówisz? To ciekawa jestem w jakich okolicznościach klientowi udało się to wszystko zobaczyć? Coś konkretnego się stało?

Kapi
@były

(usunięte przez administratora) mają super ,a normalnego pracownika na bruk .

Jakie godziny pracy obowiązują w Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA?

Agnieszka

Każdy dział ma swoje godziny pracy. Sklep jest czynny od 9:00 do 19:00. Pytanie musi być bardziej dokładne ;)

Każdy ma po 8 godzin?

@Teresa

Tak, Tak jak przewiduje kodeks pracy :)

Szymon
@Agnieszka

Czyli nie ma żadnych nadgodzin dodatkowo płatnych żeby sobie dorobić do wypłaty?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Matuszczak Łukasz Pphu Kolba? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Agnieszka

To zależy od stanowiska pracy, jeśli do jej wykonywania jest niezbędny, oczywiście że tak.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Matuszczak Łukasz Pphu Kolba?

Agnieszka

Każdej związanej z potencjalna pracą. :) Najważniejsze to być uśmiechniętym na rozmowie,. merytorycznym i konkretnym.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w Matuszczak Łukasz Pphu Kolba?

Hej, By zostać pracownikiem trzeba wysłać CV na adres rekrutacja@kolba.pl Jeśli ktoś ma ciekawe CV to zawsze może liczyć na to że się do tej osoby odezwiemy. Zwykle potrzeba magazynierów, handlowców i osób do działu marketingu. :)

Czy Matuszczak Łukasz Pphu Kolba ma ściśle ustalone godziny pracy?

To zależy który dział. Plusem jest to ze zawsze da sie dogadać co do godzin pracy. :) Są działy gdzie godziny pracy są elastyczne a są też takie gdzie są zmiany.

Czy Matuszczak Łukasz Pphu Kolba zapewnia kartę multisportu?

Nie ale ma OKSystem. :)

Łucja

O, no to świetnie! Takie nowoczesne karnety sportowe dla pracowników to fajna sprawa. No a ja chętnie dowiem się czegoś jeszcze na temat warunków pracy w Pphu Kolba. Pracodawca zapewnia Wam dostęp do prywatnej opieki medycznej?

@Łucja

Opieki medycznej nie. Jest ubezpieczenie grupowe ;)

Łucja

Ok, a przysługują jakieś dodatki za pracę dwuzmianową? I czy teraz firma Kolba normalnie funkcjonuje? Nie ma żadnych przestojów?

@Łucja

Firma funkcjonuje normalnie, bez przestojów. Są zastosowane środki ostrożności w wzwiązku z COVID19. Dodatki zależą od stanowisk. To kwestia indywidualnych ustaleń z szefostwem.

Zostaw merytoryczną opinię o Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA - Czeladź

• Jak się pracuje w Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA?

Zobacz opinie na temat firmy Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA?

Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA
3.7/5 Na podstawie 3 ocen.

Łukasz Matuszczak PPHU KOLBA