Opinie o Bejot Meble w Manieczki

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Bejot Meble. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Bejot Meble na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja mebli specjalistycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bejot Meble w Manieczki

karlo

I jak tam taras? "Miszcz" dowódca zrobił projekt? :)))

tech
@karlo

szczerze wątpię, ja powstanie do 2025 to będzie sukces ale ciekawe czy firma będzie tak długo trwać. będzie aktualizacja na google earth to będzie widać czy taras "techniczny" stoi.

szukajacy

słyszałem że Bejot plajtuje i że zamknął cześć swojej hali a nadal szuka pracowników? o co kmn?

Twaro
@szukajacy

Z tego co obserwuję, zwiększamy zatrudnienie, inwestycje również mają miejsce, więc to plotka :)

Edyta Nowy wpis

Cześć. jak rozmowa rekrutacyjna dla spawacza może wyglądać i ile tego doświadczenia trzeba mieć w praktyce? W ofercie tego nie precyzują. Chłopak był na półrocznym stażu i nie wiemy czy jest sens by próbował aplikować. dają na niej jakieś próbki?

Jaki dress code obowiązuje w Bejot Meble?

Jedna Pani już pisała o pracy szlifierza z doświadczeniem i kwocie maksymalnej 4,000 zł ale z tego co widzę po ogłoszeniu, które teraz wisi są to widełki liczone od 5,200 do 5,500 zł. zgadza się? a jak do tego ma się operator CNC z doświadczeniem? Będzie podobnie? Tam w ofercie nie podali widełek i zastanawiam się dlaczego

Betka

Na tą kwotę wlicza się akord, i cała premia, normalnie na umowie jako podstawe masz mniej

Katy
@Betka

Dlaczego „normalnie” na umowie jest mniej? wzbudziło to we mnie lekką niepewność. W razie czego wszystko i tak wpływa na konto tak? chce mieć pewność nad nadzorem składek u chłopaka, kiedyś u innego pracodawcy miał z tym problemy.

@Katy

Jak masz wyrobiony dobry akord nie chorujesz i stwierdza że co się należy premia uznaniowa to masz tyle ile chcesz jak zachowujesz nie masz premi, uznaniowa premia też często była zabierana gdy było mniej pracy bo nie było kasy ludzie po 3 MSC bez premii chodzili a niejednokrotnie było to około 1000 netto, uznaniową premię można zabrać za wszystko a że w tej firmie donosicieli nie brakuje to często ludzie na koniec miesiąca premii nie widzieli

@Betka

No i ta ostatnia wstawka mnie zastanowiła teraz, bo tak czytam te komentarze o warunkach u was i nie rozumiem chyba. Wysokość uznaniowej jest nieograniczona? Każdy jednocześnie może taka dostać o ile sobie zapracuje? Bo jeśli tak to po co ktoś na kogoś ma gadać? Cokolwiek można przy tym zyskać?

Elżbieta

historie o donosach nie są poważne, ale każdy znajdzie sobie wymówkę, by usprawiedliwić siebie :) są stałe premie co miesiąc i dodatkowe jak coś dodatkowego się zrobi.

@Elżbieta

Dodatkowe premie HAHAHA. może i są ale zostają u Prezesa w kieszeni. Jak chcesz podwyżkę to musisz udowodnić że będziesz zasuwać więcej i wtedy może dostaniesz 2%. Zarząd nie ma pojęcia o motywowaniu ludzi do pracy, do tego całkowity brak kultury w relacjach z pracownikami. Na kluczowych stanowiskach nie ma specjalistów tylko rodzina która robi wszystko co im powiedzą.

Heheh Nowy wpis

Bo jakby podali widełki to i tak mijałoby się to z prawdą... W akordzie by stali przy kamerach i cię wiecznie pilnowali bo główne założenie jest tam takie że jesteś (usunięte przez administratora) a jak szarpiesz i masz wiedzę to i tak cię ukaraja obcięciem czasów więc pierwsza dobra wyplata będzie twoja ostatnia ????

szukajacy

Maciek
@szukajacy

podbijam pytanie, czy ktoś z pracujących może się wypowiedzieć?

X
@Maciek

Nie zamknęli, nie plajtują, budują nowa hale

Robol
@X

Budują to znaczy, że nie będzie podwyżek przez kolejne 5 lat.

@Robol

Skoro coś jest nie tak jak napisał wyżej to po co ta hala? W czymś konkretnym będzie lepsza od pozostałych, że w nią właśnie inwestują? Będzie praca?

Robol
@Irena

To wizja prezesa, inwestują ale nie w ludzi dlatego pracują tam ludzie bez wiedzy ślepo zapatrzeni w prezesa i jego pomysły. Rotacja pracowników mówi sama jak tam się pracuje, średnio to 6 miesięcy i wartościowi ludzie odchodzą.

@Robol

co pół roku przychodzi tu ktoś wartościowy czy masz na myśli tych starszych? swoją drogą po zaledwie paru miesiącach można sobie jakąś pozycję wyrobić czy to za krótko? co do tych starszych to jak odejścia przebiegają? na ile czasu wypowiedzenie jest?

B***a
@szukajacy

Nie plajtują ale nie polecam pracodawcy bo to rodzinna firma i jak ktoś po same kolana w (usunięte przez administratora) kierownikow i dyrektora lalusia nie siedzi to kariery tam się nie zrobi... Zależy gdzie się trafi na jaki dział to da się wytrzymać jakiś czas dopóki że zacznie się dostrzegać (usunięte przez administratora) która cię otacza... Do porzygu ale trochę tu jeszcze wytrzymam ???? bo da się zarobić a nie narobić więc (usunięte przez administratora) najwyżej pójdzie się gdzie indziej

@B***a

To w jakich działach jest w miarę dobrze, aby móc wytrzymać jakiś dłuższy czas pracy? Zamierzam złożyć tu CV. O, to i na jakie pieniądze można liczyć? Nie ma zbyt wielu obowiązków do wykonywania, że piszesz, że da się zarobić, a nie narobić?

Twaro Nowy wpis
@szukajacy

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Bejot Meble, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Wiecie, czy Bejot Meble udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Irena

A na których stanowiskach tak ogólnie jest możliwa praca zdalna? Obecnie widzę, że jest zapotrzebowanie na szlifierza z doświadczeniem ale w tym przypadku chyba komputer nie jest potrzebny. Stawka 4 tys netto to max? I czy występuje okres próbny?

Betka

Telefon stacjonarny, laptop mają elity. Jak chcesz pracować zdalnie korzystasz ze swojego telefonu, a komputer bierzesz stacjonarny.

@Betka

Czyli praca zdalna jest bez zastrzeżeń? Nie odzwierciedla się ona jakkolwiek w osiąganych wynikach? Czy są one jakoś specjalnie pilnowane? A jak wynagrodzenie za pracę wygląda w biurze, tu na jakiej zasadzie przyznaje się ewentualne premie?

@Irena

Jak pracujesz zdalnie 3 dni to na jeden dzień musisz wypisać urlop. Podejście jest takie że na pewno oszukujesz i nic nie robisz. Nie ma zaufania do nikogo.

Elżbieta
@Betka

naprawdę jestem zaskoczona, po co zmyślać takie rzeczy - nie ma pracy na zdalnej nieograniczonej, ale 24 dni w roku można, nie pokrywa się tego z urlopu

@Elżbieta

Czyli chwila urlop masz osobno, tak? a te prace zdalna skoro są 24 dni w roku to można sobie rozłożyć dla przykładu na taki cały miesiąc zdalny? Chyba ze są jeszcze jakieś inne zasady, które to regulują?

Jaki jest wkład kierownictwa Bejot Meble w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

W tej firmie nie ma czegoś takiego jak dobra atmosfera wśród pracowników, kierownictwo bardzo dba o to żeby nie było dobrych relacji między ludźmi. To się nazywa zarządzanie przez konflikt, wszyscy muszą być czujni i na baczność bo nigdy nie wiadomo kto na kogo doniesie (donosisz masz premię). Generalnie firma jest zarządzana jak na początku lat 90 masz zap...ć a jak będziesz grzeczny i zarząd będzie miał dobry humor to może coś dostaniesz. W tej firmie pracownik jest największym wrogiem zarządu bo chce uczciwe wynagrodzenie za pracę.

Jak się pracuje z ludźmi z Bejot Meble?

Betka

Zależy na jakim dziale, w biurach nie ma pomocy ze strony współpracowników radź sobie sam się dowiedz sam szukaj wogole kogoś odpowiedzialnego za dany temat, kierownictwo też np. nie bierze udziału w przeszkoleniu nowych pracowników zwalone jest to na osoby pracujące na tym samym szczeblu, ogólnie na produkcji straszne (usunięte przez administratora) ale dyrektor i świta się z tego cieszą, wiele działu więc uzależniona od sobie i zrozumienia niestety w tej kwestii też nie ma.

Zbyszek

Dramat jeśli chodzi o wypłaty co roku wielkie podwyżki a z wypłatami to się cofamy.

@Zbyszek

czy to o czym teraz piszesz nie jest delikatnie sprzeczne? Jak mogliby się w takiej sytuacji "cofać"? odnosnie tych podwyżek to są standardowe inflacyjne czy nieco większe?

Zbyniu
@Irena

Inflacyjne tylko że w Bejot inflacja wynosi 3%:-)

@Zbyniu

A to nie wiem na jakiej zasadzie może to być liczone. Chyba, że prócz stawką inaczej jest to uzupełniane? Zastanawia mnie też sama kwestia podwyżek, z jakich przyczyn ktoś pisał kiedyś, że podobno przez najbliższe 5 lat ma ich już nie być? takie komunikaty firma otwarcie oświadcza czy to tylko domysły? jak przepływ informacji obecnie wygląda?

Stary

Powiem tak firma jest beznadziejna zero szacunku do człowiek przyjmują ludzi jak to co nie którzy mówią z kolejki z pod bramy jak już ktoś tam się przyjmie to pierwsze na co będzie narzekał to na (usunięte przez administratora) jaki tam panuje haos totalny zero logicznej pracy i komunikacji. Są równi i równiejsi są osoby które zarobią bo głęboko siedzą i są takie które robią bo muszę i takich też trzymają liczy się że przyjdziesz do pracy zrobisz coś tam i pasuje . Zarobki bez luksusów bez nadgodzin jakichkolwiek to nie licz na jakiś większy dochód najniższą krajowa ci wypłaca i to jeszcze dzięki premi bo bez tego nawet i najniższej nie będzie a na kartce nie doliczysz się niczego . Ogólnie firma z mojego punktu widzenia po krótkim czasie przebywania w tej instytucji cieszę się że nie mam już z nią nic wspólnego można by pisać wiele negatyw popędza kolejny negatyw pozdrawiam .

Była

Przepracowałam w Bejot kilka tygodni, najgorsze kilka tygodni w życiu. Ludzie którzy tam pracują to jakaś porażka stanowiska dyrektorskie a kompetencje żadne. Krzyki i wyzwiska na porządku dziennym. Dziwię się że ludzie chcą tam pracować.

@Była

No a Ty czemu chciałaś? Ktoś Ci polecał czy z jakich przyczyn się tu do firmy zaciągnęłaś? i co się działo w tym okresie gdy pracowałaś? mieli sporo zamówień czy coś i nerwówka się porobiła? dużo pracy jest?

Karlo

Taras już jest??

Michu

Z ulgą żegnam firmę bejot. Firma inwestuje w maszyny ale w pracowników już nie. Przynajmniej już nie muszę stykać się z tym bałaganem produkcyjnym z którym kierownicy obiboki nie umieją sobie poradzić tylko zganiają na błędy w systemie zresztą impulsy zganiają na nich :) a jedni i drudzy to obiboki :)

Wanda
@Michu

Ile czasu pracowałeś w firmie i na jakim stanowisku? Jak oceniasz zarobki? Fajnie byłoby jakbyś kwotą zarzucił

Irena

czy ma ktoś jakąś opinię na temat pracy jako specjalista ds marketingu? pytam, bo jeszcze jakiś czas temu szukali i ciekawa jestem jakie warunki tu obecnie mają. Stawka by mnie interesowała. Widziałam w benefitach premie świąteczne, wiadomo jakie były tu w tym roku?

Czy Magazyn jest duży? I Jak wygląda praca na magazynie tzn. Kierownik, ludzie?

Czego można się tam spodziewać i jak krótko można podsumować to firmę? Terminem McJob! Niskopłatna praca, bez szans na awans i niewymagająca dużych umiejętności.

Irena

niskopłatna? A za Twoich czasów ile to wynosiło i ile jest ewentualnie teraz?

Marian

Szukają export manadzera już caly rok albo więcej. Ja przesłalem cv ale nikt nic nie odpowiedział. Czy ich HR taki leniwy czy raczej taki kiepski standard. A jak jakiś klient złoży zapytanie to też nie odpowiadają ? Porządna firma zawsze odpowiada na jakiekolwiek zapytania , oferty . A tutaj - pewno im nie zależy na dobrej opinii.

exworker
@Marian

nie tylko HR jest leniwy i kiepski, każdy dział taki jest a to z racji pracowników którzy są tam trzymani (brak polotu zaangażowania i co najważniejsze doświadczenia). To nie jest porządna firma.

mikx
@exworker

Bo lepiej jest słuchać bez myślnie pomysły jednego pana i nie wychodzić przed szereg :)

Barbara
@exworker

To oni nie weryfikują tam wydajności ludzi którzy pracują w firmie? :D

Sylwia
@exworker

Bardzo uogólniasz z tymi pracownikami a skąd się bierze ta sytuacja że się nie potrafią zmotywować? A ty pracowałeś w każdym dziale że wiesz że każdy jest taki sam?

MS
@Marian

@Marian Myślę, że troche przesadzasz i dodam, że twoja opinia jest trochę krzywdząca dla wielu pracowników. Co do odpowiedzi na CV. Jak w każdej firmie podań o pracę jest sporo. Na rozmowy zapraszani są kandydaci, którzy pasują do profilu zatrudnienia a resztą nikt się nie przejmuje. Tak jest prawie w każdej firmie i tyle. Ja rozmowę wspominam bardzo dobrze. Profesionalnie i rzeczowo. @exworker Nie uważam, że Mati z HR jest leniwy czy kiepski. Pracowałem w Bejot przez 3 miesiące w dziale exportu na rynki anglojęzyczne i lenistwa nie zaobserwowałem. Wręcz przeciwnie. Szkolenie zaczęłem w dziale polskim i powiem szczerze, że jakość pracy, zaangażowanie oraz sprawność obsługi była ogromna. Szkoliła mnie Agata i szkoda, że nie podziękowałem jej osobiście przed odejsciem za ogrom pracy i profesionalizm. Tam nie ma leżenia. Każdy pędzi na 200%. Pewnie pojawia się pytanie dlaczego zrezygnowałem? Przyczyn było kilka: Ja lubie pracować z ludźmi a nie wklepywać przez 8 godzin dane do systemu zamówień. Wyśrubowane plany sprzedażowe (na które i tak nie ma wpływu bo zamówienia wpadają same, trzeba je wprowadzić do systemu jak najszybciej) sprawiają, że większość pracowników nie daje rady zarówno fizycznie jak i psychicznie. Atmosfera w moim dziale raczej słaba. Ciągle niezadowolona z wszystkiego szefowa, na porannych odprawach wszystko na nie i wszyscy ze wszystkich działów są ''be''. Brak wsparcia tylko oczekiwania. Jest to zrozumiałe bo w końcu to praca ale nie do zaakceptowania dla mnie. Dla mnie atmosfera zapewniająca stabilny rozwój i poczucie wsparcia jest kluczowa. Całkowity brak planu jak usprawnić współpracę pomiędzy działami, zwykłej rozmowy o tym co jest nie tak, tylko ciągłe obwinianie wszystkich za wszystko. Przyznam szczerze, że ze smutkiem obserwowałem ludzi z innych działów exportowych widząc jak są już zawodowo wypaleni i zmęczeni. Niestety przekładało się to na jakość pracy, błędy itd ale nikt nie widział w tym wszystkim człowieka. Szkoda bo to ludzie tworzą markę a ich zadowolenie i satysfakcja ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całej firmy. Niestety tak to wygląda w firmach dla których zysk jest jedynym ważnym czynnikiem. Moja ocena jest neutralna bo do nikogo nie mam o nic pretensji. Po prostu praca nie dla mnie ;-) Pozdro dla wszystkich ;-)

ozzy

Pracowałem w bj już ładnych kilka lat temu a poświęciłem mu niemal połowę życia. Co to świadczy o firmie to już sami możecie sobie odpowiedziec. Zaczynałem jak bejot był tylko jedną halą i było tam wtedy zupełnie inaczej. Moje ostatnie trzy lata nim zdecydowałem się nie mieć już nic wspólnego z tą firmą to już jednak była męczarnia. Niestety potwierdzam to że pracownicy nie są traktowani tak jak należy i aż się dziwię że tak mało pozwów o zniesławienie i mobing zdarzyło się w tych ostatnich latach choć kilka pamiętam. Złe teaktowanie pracowników (często wręcz hamskie) to nie wszystko ponieważ od pracowników wymaga się dawania 150% z siebie a pensja jest i tak obcinana ponieważ ustalony zbyt wysoki plan nie został wykonany, cierpią więc wszyscy, nie handlowcy którzy są odpowiedzialni za sprzedaż. (usunięte przez administratora)

M-a
@ozzy

Jak ja to rozumiem. Było dobrze do pewnego czasu. A gdy się okazało, że jestem dym ana to się trzeba było rozstać. Ozzy pozdrawiam.

tralala
@ozzy

I nic się nie zmieniło, szans na poprawę też ni widu ni słychu. Ozzy...? Trzeba było użyć inicjałów albo prawdziwszej lsywli ;) aczkolwiek znając zawiść darka to jeszcze by listy z pogróżkami Ci wysyłał :)

Oldie
@ozzy

Opinia opisuje faktyczny stan rzeczy w firmie bejot.

Szczęśliwy byly pracownik
@ozzy

@ozzy bardzo dobrze opisał sytuacje w bj, ja również przepracowałem sporo lat w tej firmie, tak się składa, że w biurze. Praca jest trudna, z wielu powodów- atmosfera jest nieprzyjemna, warunki płacowe nieadekwatne, firma oczekuje aby dawać z siebie 200%, dobrzy pracownicy nie są doceniani, wyłącznie Ci którzy robią dobra otoczkę wokół swojej osoby. Radzę unikać dyrektora działu sprzedaży krajowej jak i również eksportu. Dwie toksyczne kobiety, które potrafią wykończyć każdego!

@Szczęśliwy byly pracownik

Te dyrektorki to od zawsze takie niemiłe są? Ogólnie to co Ci robiły, że radzisz ich unikać tak właściwie?

Inny szczęśliwy były pracownik
@Irena

może ja odpowiem. Obie się słabo znają na swojej pracy a oczekiwania od innych mają ogromne, już ktoś wcześniej pisał że krajówka jest rodem z czasów (usunięte przez administratora) a eksport to wulgarna płytka osoba która nie wiadomo w jaki w ogóle sposób trafiła na to stanowisko. Obie są strasznie nachalne i wymagają od innych by tuszowali ich błędy - trzymają się zasady ja tego nie zrobiłam, przecież kazałam zrobić inaczej.

@Inny szczęśliwy były pracownik

Ok czyli one chyba prawie każdemu tutaj zbytnio nie odpowiadają ze swoim sposobem bycia? Z tymi błędami to faktycznie skutecznie wszystko wychodzi, że zawsze spływa po nich jak po kaczce? Masz jakiś przykład sytuacji?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Bejot Meble?

Dariusz

Możesz napisać poważnie czego się tu wymaga? Bo takie teksty bardziej irytują niż śmieszą, sorry.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Bejot Meble?

ABC

Zależy od uległości i zado-lizactwa. Wysokie zdolności wchodzenia w miejsca gdzie słońce nie dochodzi będą powodować większą postawę. Umiejętności praktyczne to premie.

Jaka atmosfera jest między działami w Bejot Meble?

pyn

Atmosfera jest zawsze "wspaniała" :)

Odpowiedź

Serio? Dla każdego kto chce zadać tego typu pytanie- poczytajcie sobie co tu jest popisane. Ale dla potomności - atmosfera słaba! (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Bejot Meble - Manieczki

• Jak się pracuje w Bejot Meble?

Zobacz opinie na temat firmy Bejot Meble tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bejot Meble?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bejot Meble
2.4/5 Na podstawie 105 ocen.
  • Wybickiego 2A
    63-112 Manieczki