Opinie o Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu w Legnica

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu w Legnica

Wiławianka

No tak, przeczytałam te wasze komentarze i mając kiedyś dziecko w Darze Losu w Lubinie i mogę tylko potwierdzić negatywne opinie. Cóż, niestety chęć zarobienia łatwego grosza powoduje taką (usunięte przez administratora). Niestety pełniąca obowiązki dyrektora poniżej jakiejkolwiek krytyki, nauczycielki tylko młode coś tam potrafią, te stare tylko straszą dzieci i nie chodzi o wiek czy wygląd ale i rutynę, chęci i charakter. Dzieci od razu poznają się na faryzeuszach. Opinia negatywna. Proszę miejcie na uwadze, że pozytywów jest dużo, dużo mniej niż mogło by się wydawać patrząc po komentarzach. Bardzo należy uważać na to co mówią dzieciom i co robią, możliwe niebezpieczne sytuacje.

Małgorzata Kołek-Onuca

Po pierwsze, niekompetencje dyrektorki i nauczycielek są zauważalne w braku solidnego przygotowania do pracy. Nauczyciele powinni posiadać wiedzę i umiejętności niezbędne do przekazywania wiedzy uczniom. Jednak w szkole Dar Losu obserwuje się brak takiego przygotowania, co prowadzi do niskiego poziomu nauczania. Uczniowie nie otrzymują odpowiedniego wsparcia i nie są odpowiednio przygotowani do egzaminów i życia po szkole. Kolejnym problemem jest ignorancja pracowników, która wpływa na niewłaściwe podejście do uczniów. Ignorowanie potrzeb i problemów uczniów prowadzi do pogorszenia ich samopoczucia i wyników edukacyjnych. Dzieci wymagają wsparcia i uwagi ze strony nauczycieli i pedagogów, a ich ignorowanie prowadzi do frustracji i poczucia odrzucenia. Nieodpowiednie zachowanie i wzbudzanie stanów agresywnych u dzieci przez pracowników jest kolejnym poważnym problemem. Pracownicy szkoły powinni być wzorcami dla uczniów i wpływać na rozwój ich umiejętności społecznych. Niestety, w Darze Losu obserwuje się niemoralne zachowanie ze strony pracowników, które wpływa negatywnie na psychikę i zachowanie uczniów. Dodatkowo, dyrekcja i pracownicy szkoły dają złe przykłady uczniom, co prowadzi do niewłaściwego kształtowania ich postaw i wartości. W szkole powinno być miejsce, gdzie uczniowie uczą się odpowiedzialności, szacunku i uczciwości. Niestety, ignorancja i niemoralne zachowanie się pracowników i dyrekcji powoduje, że uczniowie nie otrzymują odpowiednich wzorców do naśladowania. Wszystkie te problemy mają poważne konsekwencje dla uczniów i całej społeczności szkolnej. Brak kompetencji, ignorancja i złe zachowanie się pracowników wpływają na obniżenie jakości edukacji, niski poziom wyników szkolnych oraz pogorszenie samopoczucia uczniów. Dodatkowo, brak odpowiednich wzorców i wartości wpływa na negatywną atmosferę w szkole i utrudnia rozwój społeczności szkolnej. Aby rozwiązać te problemy, konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań. Kuratorium oraz Fundacja "Dar Losu" powinny przeprowadzić kompleksową ocenę kompetencji pracowników i zapewnić odpowiednie szkolenia i wsparcie. Ponadto, należy wprowadzić strategie zarządzania konfliktami i przeciwdziałania agresji wśród uczniów i nauczycieli Niezbędne jest również wprowadzenie programu etycznego dla pracowników, który promuje pozytywne zachowanie i wartości, bo to co się dzieje woła o pomstę do nieba. Wnioskiem jest, że niekompetencje dyrektorki i nauczycielek, ignorancja, słabe przygotowanie do pracy, wzbudzanie stanów agresywnych u dzieci, dawanie złych przykładów i niemoralne zachowanie się pracowników i dyrekcji w szkole Dar Losu w Lubinie mają negatywny wpływ na uczniów i całą społeczność szkolną. Konieczne jest podjęcie działań naprawczych, aby poprawić jakość edukacji i stworzyć zdrowe środowisko dla rozwoju uczniów

@Małgorzata Kołek-Onuca

Nic co tu czytam nie miało miejsca w przypadku mojego syna. Odwrotnie. Dzięki szkole, współpracy poszedł głęboko do przodu. Zawsze mogę liczyć na pomoc i wsparcie. Jesteśmy codziennie i nie widze nic co powyżej zostało napisane.. Pozdrawiam. Z poważaniem Justyna Danaj.

A.M

Nie polecam szkoły w Lubinie. Szkoda dzieci. Jak najdalej od nich !!!

S.
@C

Szkoły są potrzebne, nigdy jednak w takim wydaniu jak w Lubinie. Dobrze, że łatwo dojechać do Legnicy.

Amanda Nowy wpis

Wszyscy tu piszą o tej kadrze, że takie problemy są. Z czego to może wynikać, słabe warunki dostają pracy? Pracowałam raz już w organizacji i trochę podejście było takie, że mieliśmy sie nakarmić poczuciem misji, a stawki wołały o pomstę do nieba ale myślałam, że to tylko pojedynczy przypadek

Ktoś tu podkreślał duże doświadczenie pracowników w (usunięte przez administratora) z dziećmi , właśnie jak to wygląda jeśli chodzi o rekrutację, ile wymagają lat (usunięte przez administratora) Czy ewentualnie na coś jeszcze patrzą? Chciałbym to wiedzieć, bo zamierzam zapytać tam o pracę.

Zdecydowanie nie polecam. Pani Dyrektor pracowników traktuje protekcjonalnie, zmienia ich jak rękawiczki, przestawia ludzi jak pionki w grze. Nauczyciele cały czas się zmieniają. Ma to wpływ na dzieci. Bardzo zła organizacja.

Świadomy rodzic
@Anonim

Praca z dziećmi z autyzmem jest często bardzo trudna. Wiedzą o tym wykfalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem i rodzice. Osoby postronne i nie majace pojęcia o zaburzeniach ze spektrum z ASD widzą i myślą tylko, że dzieci te "są niegrzeczne" i "niewychowane". Nie każdy nauczyciel ma wystarczająco silną psychikę, żeby radzić sobie z kryzysowymi sytuacjami w pracy. Nauczyciele są często pobici, pokopani, pogryzieni przez dzieci, które tak naprawdę - niczemu niewinne - w ten sposób odreagowują nadmiar bodźców w przytłaczającym je świecie. Dlatego odchodzą. Co jest bardzo trudne dla dzieci, które szybko przyzwyczajają się do nich i trudno znieść im zmiany. Na szczęście jest wielu młodych, dojrzałych, chętnych do pracy ludzi, którzy mają na uwadze - wyższy cel czyli jak pomóc tym dzieciom w ich mega trudnym życiu i nauczyć je żyć w społeczeństwie. Szkoła Dar Losu jest pełna takich osób - zaangażowanych i oddanych sprawie. A dyrekcja jest klarowna i przejrzysta w swoich działaniach. Nie ma tu miejsca na ściemę i mydlenie oczu. Nie w świecie dzieci z autyzmem.

RODZIC

zarobek? pokaż mi drugą szkołę dla autystów z takim podejściem i pakietem terapii za 100zł czesnego od rodzica miesięcznie?? za te terapie prywatnie zapłaciłbyś grubo ponad 1500zł albo i więcej + twój czas na dojazdy to zarobek na tych biednych dzieciach?

Emilia
@RODZIC

choćby mieli płacić 50zł to i tak zdania nie zmieni, taka mentalność :D

@Anonim

Uważam że to świetna szkoła dla dzieci potrzebyjacych pomocy w spektrum, nauczyciele w szkole zarabiają 2 razy więcej niż w zwykłej szkole, pracują w małym gronie uczniów do 5 osób więc każdego mogą poznać, dzieci są specyficzne i trudne. Zawsze znajdzie się osoba roszczeniowa której coś nie pasuje. Prowadzenie tej szkoły to duże wyzwanie. Może ta osoba która tak źle pisze mogłaby sama otworzyć taka placówkę i wykazać się w inny sposób pomagając tym dzieciom a nie wyrabiać złą opinię o szkole w której sam nie dał sobie rady.

Z.Buca
@RODZIC

Wszyscy rodzice wiedzą, że każda szkoła publiczna robi takie terapie dla dzieci z orzeczeniem bo tego wymaga prawo i z tego są szkoły rozliczane. Znowu brak doświadczenia wychodzi. W darze losu zauważyłam, szczególnie ostatnio bardzo niepokojące sygnały na tle emocjonalnym, agresywne pobudzenie u dyrektorki co przekłada się na wywoływanie agresji wśród pracowników i nauczycielek, a one przekładają to na dzieci. Coś niedobrego się tam dzieje.

Cześka
@Świadomy rodzic

Pięknie opisane, tylko dlaczego nie eliminuje się takich pomyłek jak "szkoła" w Lubinie ?! Właśnie takie odwracanie oczu od problemu sprawia, że to tylko słowa i niespełnione pragnienia.

Natka

Hej, szukam pracy jako przedszkolanka w Legnicy, mieszkam niedaleko tego Stowarzyszenia i zastanawiam się czy podejść i zanieść swoje CV. Powiedzcie mi czy coś się u nich zmieniło w kontekście atmosfery? Piszecie, że nauczyciele są spoko, ale dyrekcja trochę psuje nastrój....ktoś dałby mi znać jakie są u nich widełki płacowe i czy zespół jest całkiem zgrany, czy z każdym początkiem nowego roku szkolnego kadra się zmienia?

Ex
@Natka

W Legnicy w miarę ok, możesz składać dokumenty. Ludzie piszą o tragicznej sytuacji w Lubinie.

@Ex

Czyli atmosfera jest w porządku? Na jakie warunki finansowe można tutaj liczyć? I w jakich godzinach się tutaj pracuje? :) Jeśli wiesz o takich szczegółach, to daj znać. :)

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Huuuge Games
Małgorzata Kołek-Onuca

Justin.Pati. Nowy wpis
@Małgorzata Kołek-Onuca

Witam. Chciałabym się zorientować jak na ten moment wyglada podejście dyrektora placówki do pracowników? Czy rotacja jest niższa? Oferty z pracą nie widzę? Może coś sie pojawi? Liczę na to, że coś sie zmieniło na przestrzeni czasu. Wynagrodzenie jest zadowalające ?

V

Oczywiście każdy ma prawo napisać, a tym samym ma prawo również do odpowiedzialności za swoje słowa ;). Karygodne błędy ;););),(usunięte przez administratora),,Zastraszanie” zasadnicze pytanie, kto tu kogo zastrasza? ,, Zakłamanie” - właśnie widać jak na dłoni ;). Nic tylko ,, wstyd” ,, zastraszanie” ,, zakłamanie” I dalej żadnych konkretów. Pogratulować bujnej wyobraźni ;). I biedni żadna Instytucja Wam nie pomaga. Ciekawe dlaczego? Odpowiedz jest prosta ;).

pati
@V

Strzelasz, ale same pudła. Masz jakieś wyimaginowane przeświadczenie, że odpowiadasz jednej osobie, a szkoła narobiła krzywd nie jednemu dziecku więc się nie dziw. Konkrety znikają w komentarzach, a zostają same opinie o szkole więc tak to wygląda. Wystarczy porozmawiać z pierwszą lepszą osobą z ulicy lub z dowolnym pracownikiem wydziału oświaty w Lubinie i opinie się potwierdzą na temat tej szkoły i pozytywne to one nie będą.

Werka

Edukacja jest fundamentem rozwoju każdego dziecka. Szkoła, jako miejsce nauki i rozwoju, powinna być bezpiecznym i odpowiedzialnym środowiskiem, w którym dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę. Niestety, czasami dochodzi do sytuacji, w których nieodpowiednie zachowania niektórych nauczycieli, pedagogów i dyrekcji stawiają pod znakiem zapytania to bezpieczeństwo i dobro dzieci. Jednym z przykładów takiej szkoły, która budzi obawy, jest "Dar Losu" w Lubinie. O szkole "Dar Losu" w Lubinie pojawiły się doniesienia na temat niemoralnego zachowania niektórych nauczycielek, pedagogów i dyrekcji. Incydenty takie, jak dopuszczanie do obscenicznych zachowań w szkole czy szarlatańskie nakłanianie do przyjmowania specyfików nieznanych lekarzom, są wstrząsające i nie do przyjęcia w środowisku edukacyjnym. W przypadku, gdy nauczyciele i inni pracownicy edukacyjni nie dbają o etykę zawodową oraz nie przestrzegają standardów bezpieczeństwa, stawiają pod znakiem zapytania zaufanie rodziców i uczniów do szkoły. Niezwykle niepokojące jest również podważanie opinii lekarzy i postępowanie według własnego "widzimisię" przez niektórych pracowników szkoły. Tego rodzaju działania mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i dobrostanu dzieci. Szkoła powinna współpracować z rodzicami i specjalistami medycznymi, aby dbać o fizyczne i emocjonalne potrzeby uczniów, a nie podejmować decyzje na własną rękę, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie zdrowotne. Bezpieczeństwo i dobro dzieci powinny być najwyższym priorytetem w każdej szkole. Niemoralne zachowanie się niektórych nauczycielek, pedagogów i dyrekcji w szkole "Dar Losu" w Lubinie, dopuszczanie do obscenicznych zachowań, nastawianie dzieci przeciwko rodzicom, podważanie opinii lekarzy, są działaniami nie do zaakceptowania. W takich przypadkach, istotne jest, aby rodzice zgłaszali takie incydenty natychmiast odpowiednim organom, takim jak wydział edukacji w Lubinie , kuratorium oświaty lub lokalne organy ścigania. Współpraca z prawnymi ekspertami oraz instytucjami odpowiedzialnymi za dobro dzieci może zapewnić potrzebną pomoc i ochronę w takich sytuacjach. Ważne jest, aby społeczność szkolna i społeczeństwo jako całość działały wspólnie, aby zapewnić, że dzieci są chronione i mają bezpieczne środowisko do nauki i rozwoju. Żadne dziecko nie powinno być narażone na nieodpowiednie i niebezpieczne zachowania w szkole, a odpowiedzialni za takie działania powinni być pociągnięci do odpowiedzialności. Pozwolono na funkocjonowanie tej placówki w ogóle nie licząc się z opiniami o osobach ją zakładających i w niej pracujących, z poprzednich miejsc pracy - skutki jak widać są opłakane.

Rodzic

Co za brednie Pani wypisuje, jakie dzieci chore? Spektrum autyzmu to nie choroba, oburza mnie nie znajomość tematu a wypowiadanie się. Jakiś kompletny LAIK. Może warto najpierw zaznajomić się a potem wypisywać. Panie tam pracujące są kompetentne, które ukończyły studia specjalistyczne, posiadające dużo empatii. Polecam tę szkołę. Ale kto nie chce nie musi posyłać tam dziecka. Paniom lepiej będzie się pracowało bez takich ludzi bluzgajacych na innych.

Z

Autyzm to nie choroba. Poziom wiedzy, żadny jak widać.

Sąsiadka

A ja byłem świadkiem krzyków rodziców na dzieci… niestety ale słychać was na całą klatkę… i z podziwu wyjść nie mogę, że takie rzeczy dzieją się w XXI wielu…. Raczej to tez nie jest głupotą tylko celowym działaniem i eksperymentowanie na psychice dziecka….. ciekawe kto wam pozwala na takie zachowania wobec własnych dzieci….. Zatem zajmijcie się sobą… w końcu….

Rodzic

Nie wiem skąd tyle hejtu i jadu.Moj syn od 2 lat chodzi to tej szkoły i poczynił ogromne postępy. Idzie do szkoły z uśmiechem czego nie było gdy chodził do szkoły masowej.Cala kadra jest bardzo przyjazna dla dzieci i rodziców. Dzieci mają zapewnione terapię a przede wszystkim bezpieczeństwo.Co do dyrekcji to oby jak najwięcej takich wspaniałych kobiet które walczą o nasze dzieci.

C

Dlatego, że masowe szkoły wszystkie terapie dają, niektórzy uczniowie co roku zmieniają szkołę :). Bo żadna z nich nie jest w stanie sprostać ,, wydumanym” oczekiwaniom :).

uwaga

Ostrzeżenie: Praca z dziećmi wymaga stosowania właściwych i etycznych metod i na to trzeba tam zwrócić szczególną uwagę. Należy też zwrócić uwagę czy dyrektorka i pedagog nie stosują świadomie lub nie, manipulacji, podburzania dzieci przeciwko rodzicom oraz czy nie zachęcają do stosowania niesprawdzonych specyfików. W przypadku problemów (usunięte przez administratora)Daru Losu w Lubinie, zaleca się skonsultowanie z odpowiednimi służbami i instytucjami. Ważne jest przestrzeganie orzeczeń i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom. OPINIA O SZKOLE W LUBINIE NEGATYWNA !!!

U

Widoczny brak kompetencji drogi Rodzicu i widać zupełny brak akceptacji na spektrum autyzmu własnego dziecka. Czas się pogodzić. Dobrze dziecku na tym ,, wygnaniu”? Szukanie winnych, pełna manipulacja otoczeniem po to żeby oczerniać i niszczyć innych, jakie to typowe dla tego pokroju ludzi. A teraz kto jest winny? A tak na marginesie wielu rodziców wolałoby mieć dzieci z autyzmem, a mają dzieci naprawdę chore na poważne choroby ( Przylądek Nadziei Wrocław ). I gwarantuje, że w tej konfiguracji świetnie poradziliby sobie z ich wychowaniem i cieszyliby się, że to takie proste - zajmować się dzieckiem w spektrum autyzmu. A Ty Drogi ,, Rodzicu” jakie masz kompetencje? Dobrze się czujesz, masz teraz spokój, ktoś inny wykonuje pracę za Ciebie. I dajesz sobie prawo do oceny kompetencji innych ludzi. I zapewne swoją wiedzę zdobyłeś na studiach zwanych ,, zwalczamy inność do granic możliwości” dlatego masz jak masz i lepiej nie będzie.

Mama Gosia
@U

Co do innych schorzeń dziękuję za te słowa... Jestem po ciężkiej walce żeby w ogóle mieć dzieci, oprócz męża bez żadnego wsparcia - autyzm jednego z moich bliźniaków jest uroczy w porównaniu z ciągłymi operacjami w Gdańsku drugiego.... Pozdrawiam serdecznie, mama z Legnicy.

@uwaga

W naszym przypadku nic z tego co tu czytam nie ma miejsca..Wszystko jest tak jak być powinno z czego z całego serca dziękujemy..nirozumiem tych insynuacji..

Często tu przyjmują nowych nauczycieli? Chciałabym wiedzieć czy warto czekać na jakiś nabór czy szukać czegoś innego. Wysokie są tu wymagania dla kadry nauczycielskiej? Czy dyrekcja doszkala swoich pracowników czy trzeba robić to we własnym zakresie?

do NI

Nie przyjmują, to kółko wzajemnej adoracji coś jak sekta. Szkoła ogólnie do zamknięcia. Popełniają szereg karygodnych błędów opisywanych w komentarzach przez byłych pracowników i rodziców, niestety duża część z opisywanych nagannych zachowań dyrektorek i pedagogów została wykasowana. Moja opinia też negatywna o Darach Losu w Lubinie. Szkoda, że służby odpowiedzialne za kontrole mało co robią i pozwalają na działanie tego czegoś.

@do NI

No ale mówisz, że byli pracownicy też nie są zadowoleni w komentarzach. Jak to więc możliwe, że nikogo nie szukają? Bo na tej podstawie tych komentarzy można pomyśleć, że właśnie rotacja jest duża. Nawet lata temu ktoś napisał komentarz, że pracownicy są zmieniani często.

Y

Na podstawie wielu komentarzy można stwierdzić jednoznacznie właśnie to, że są pisane po to, aby zniszczyć, czy zaszkodzić, a nie że jest to prawda ;). Mądry wie, że to wszystko napisane negatywnie jest mistyfikacją, fikcją bo ktoś rekompensuje sobie własne kompleksy związane z kompetencjami, wykształcenie, wychowaniem dzieci ;), bo z życiem sobie poradzić nie potrafi, a zawsze dobrze jest jak znajdzie się ktoś winny bo łatwo można przerzucić na niego winę za własną nieudolność ;). Ludziom tego pokroju nikt nigdy nie będzie pasował, no chyba, że będzie im potakiwał, to wówczas będzie Ok. Nikogo nie szukają bo mają bardzo dobrych specjalistów, którzy wiedzą jak właściwie zaopiekować się dziećmi w spektrum autyzmu, mają kompetencje, empatię, otwarte serca i umysły na potrzeby swoich uczniów. ;););)

L

Podobno: ,,Sekta, przytułek, pracownicy bez kompetencji, wszyscy do wymiany, a szkoła do zamknięcia, a znaleźli lek na autyzm” Hmmm. To jak to jest? Jest wiele instytucji, które pomagają w uporaniu się z różnymi problemami, mogę podać adres. Grupy wsparcia, psychoedukacja bardzo pomocne. Warto skorzystać. Polecam.

@Y

Rozumie ze nikogo nie szukają na etat, ale może można się dostać na praktyki albo staż? Firma nie jest tak obciążona finansowo nową osobą a stażysta może złapać doświadczenie. Ja byłbym zainteresowany takim rozwiązaniem.

Franciszek

Cześć. Tak czytam Wasze ostatnie opinie i zastanawiam się, czy znalazłaby się szansa na zatrudnienie w tym stowarzyszeniu dla osoby bez doświadczenia zawodowego? Troszkę tu dyskutowaliście o nauczycielach, nauce itp. ale niezbyt dużo o samej pracy tam. W sieci tez nie znalazłem niczego. Mogę nawet w formie wolontariatu załapać się na początek. Pytanie tylko, czy takie coś stowarzyszenie akceptuje? Czy później jakąś umowę i stałe zatrudnienie można dostać?

Pola
@Franciszek

Wszystkie zaczynałyśmy bez doświadczenia i wiedzy, tak, że śmiało.

Wercia
@Pola

A jest jakiś wykształcenie, które dobrze mieć żeby załapać pracę? Osoba tu pytała o wolontariat, a czy nowe osoby właśnie zaczynają od tej formy? Czy potem pracodawca opłaca naukę kierunkową?

Pola
@Wercia

Jeśli chodzi o szkołę w Lubinie to możesz zrobić jakieś studia on-line przez internet (chemia, matematyka czy psychologia) i będzie dobrze, ważne też aby dobrze "kadzić" dyrektorce, ona to lubi i będziesz wtedy stawiana jako przykład. Zaś jako człowiek jednak będziesz skończona i wytykana wśród innych współpracowników, rodzice uczniów będą się oburzali z powodu twojego nieuctwa, a dzieci będą ponosiły często nieodwracalne krzywdy związane z twoim postępowaniem, tak, że nie polecam.

I
@Pola

Pracodawcy nie patrzą “mniej przychylnie” na osoby, które ukończyły studia prywatne. Wręcz przeciwnie! Coraz częściej decydują się na zatrudnienie właśnie ich, wiedząc, że osoby, które kształciły się online muszą wykazać się sporą odpowiedzialnością oraz samodyscypliną.

@I

Nie do końca tak jest. Jeżeli jest to szkoła wartościowa i konkretna jak w Legnicy to nie dopuszcza się do takich sytuacji aby ktoś z nauczycieli czy pedagogów posiadał studia on-line i tu pracował. Jak jest gdzie indziej nie wiem, choć różne głosy podpowiadają, że za miedzą jest bardzo źle (dużo nagannych sytuacji z tego wynikających). To tak jak z lekarzami czy dentystami, kto by chciał aby leczył go ktoś po studiach on-line. Proszę też nie pisać o "odpowiedzialności i samodyscyplinie" do włączenia przycisku na klawiaturze. Przecież, sytuacji krytycznych z tego powodu namnożyło się mnóstwo i same kuratoria oświaty to potwierdzają, coraz głośniej mówi się o potwierdzaniu kwalifikacji egzaminem państwowym.

Nir
@Dora

Na szczęście nauczyciel to nie lekarz. A jak ktoś chce zdobyć wiedzę to ją zdobędzie tak czy inaczej. Osobiście znam nauczycieli po studiach stacjonarnych nic nie wiedzących o uczniach i nie chcących wiedzieć, pracujących w szkołach masowych. Przepisy mówią jasno, kto i gdzie. Natomiast umiejętności to kwestia osobistego zaangażowania. ,,Sytuacje krytyczne” dużo częściej zdarzają się właśnie tym rzekomo wykształconym na studiach stacjonarnych, bo nie mają w sobie odpowiedzialności ani zdrowego rozsądku ani też często wiedzy. Wszystko zależy od chęci człowieka, zaangażowania i poczucia odpowiedzialności za drugiego małego człowieka.

@Nir

Co za BREDNIA. Dobrze, czy chciałabyś aby mechanik po szkole on-line naprawiał ci auto? Wiesz, kiedyś też były szkoły korespondencyjne, tam twoim tokiem myślenia dopiero musieli być specjaliści :)))

;)

Przeczytaj ze zrozumieniem, bo z tym jak widać jest problem ;). Mówimy o nauce i studiowaniu, a nie o konkretnych szkołach.

@;)

Aż wyć się chce, jeżeli rzeczywiście jesteś ze szkoły z Lubina to opinie o niej są jak najbardziej prawdziwe. Proszę nie odpowiadaj.

@Pola

Piszecie tylko o posadach nauczyciela teraz? macie może tu cos do porobienia przy administracji? Pracy biurowej szukam, jak duży zespół się w tym przypadku zatrudnia od tego? nie odszukiwało mi ofert w internecie, nie wiem gdzie ich szukać

Justin.Pati.

Dziękuje że syn otrzymał szanse nauki i terapii w tejże szkole. Oczywiście nigdy nikomu się nie dogodzi a ludzkie opinie bywają trudne i zawiłe. Niemniej nie przejmowałbym się tymi hejtami pod adresem szkoły czy kadry bo otóż takie opisy biorą się z zawiści i niemocy ludzkiej czy też z niskiego poziomu inteligencji. Ja bym dokonała jednej zmiany. Przed przyjęciem dziecka do szkoły. Testy i szkolenia dla rodziców czy rozumieją po co i dlaczego będzie uczestniczyć ich dziecko. Dramatycznie żenujące zachowania ludzi doroslych przekonują mnie że co niektórzy jeszcze z drzew nie zeszli. Chociaż bywa że żal takich osób bo przemawia przez nich zawiść i ból .Potrzeba wybaczenia i pomocy dla nich. My natomiast z serca dziękujemy że Xsvcio ma swoje miejsce, opiekę . Pozdrawiamy . . P.s jeśli kogoś urazilam z góry przepraszam.

do Justin.Pati.
@Justin.Pati.

Trzeba być głuchym, ślepym i nie widzieć nieszczęścia dzieci (może z paroma "osobistymi wyjątkami") do tego jeszcze ten hejt i obrażanie innych. To, że czasowo panie ograniczyły swoje wyczyny, nie znaczy, że szkoła jest na przyzwoitym poziomie. Przecież zaraz znowu coś wystrzeli i będzie skandal, a panie będą zrzucały winę na dziecko i na rodziców. Przykre to. OPINIA BARDZO NEGATYWNA. Lubińskie Dary Losu do zamknięcia !!!

I
@do Justin.Pati.

Martwię się to bardzo niepokojące….. Może jakaś pomoc jest potrzebna? Taki opis budzi niepokojące objawy, które występują u osoby piszącej….. ,, Skandal, zrzucanie winy na dziecko….” - przypuszczenie diagnozy nasuwa się samo…. Opinia o ,,Rodzicu” nie tyle negatywna, co niepokojąca…..trzeba naprawdę się zastanowić nad formą pomocy Jemu, żeby gorzej nie było…..

Mama ponad miarę

Zmiana nauczycieli? Oczywiście! Jeżeli po raz kolejny odwoływane są kolejne zajęcia bo -nauczyciel- łże w żywe oczy dyrekcji że jest chory lub dziecko pod opieką nauczyciela robi sobie krzywdę, bo ten wpatrzony jest w ekran własnej -komórki- Wszystko dla dobra dzieci, dopóki dopóty nauczyciele pracujący z Naszymi dziećmi nie pojmą-autyzmu- dyrekcja zwalniać będzie bez najmniejszych skrupułów.... Imprezy tematyczne dla dzieci, warsztaty dla rodziców i szkolenia dla nauczycieli-którzy czasy nie mają... Później, gdy rodzic żąda takiemu pytanie odnośnie dziecka, słyszy stek bzdur! -nie wiadomo czy się śmiać czy płakać drodzy pedagodzy

A.M

Niestety osób z chorą psychiką jest dość dużo, nie ma zbytnio takich narzędzi aby łatwo ograniczyć im możliwości zakładania tego typu placówek, no chyba, że ubezwłasnowolnienie. Ile jeszcze muszą krzywd narobić aby ktoś podią tę decyzję.

Cześć, cięzko mi stwierdzić jak pracuje sie w szkole, bo wasze opinie o nauczycielach itp. sa mocno podzielone:( Skąd te różnice zdań? Mam pytanie odnośnie praktyk, czy jakaś studentka/student je tu odbywali? Jest taka mozliwosc? :) Mozna liczyc na późniejsze zatrudnienie? Jestem na ostatnim roku pedagogiki i równoczesnie psychologii, i tak się zastanawiam, jakie macie doświadczenia z pracą.

Smiling Teacher
@…

Cześć. Powiem Ci tak. Praktyki szkolne są ważnym elementem nauki i rozwoju zawodowego, dlatego warto wybierać miejsca, w których będziemy mogli zdobyć wartościowe doświadczenie. W przypadku szkoły Dar Losu w Lubinie, istnieje kilka powodów, dla których warto zastanowić się nad innym miejscem praktyk. Oto kilka z nich: Naganne relacje nauczycieli, pedagogów i dyrekcji: Naganne relacje między pracownikami szkoły mogą negatywnie wpływać na atmosferę pracy i efektywność nauczania. W przypadku szkoły Dar Losu w Lubinie, naganne relacje mogą mieć negatywny wpływ na dzieci ze spektrum autyzmu, które potrzebują spokoju, stabilności i wsparcia emocjonalnego. Braki w doświadczeniu i wykształceniu prowadzących szkołę: Ważne jest, aby osoby odpowiedzialne za prowadzenie szkoły miały odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i wiedzę w zakresie pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Braki w tych obszarach mogą prowadzić do nieodpowiedniego wsparcia i edukacji dzieci. Słabe przygotowanie merytoryczne: Praktyki szkolne mają na celu umożliwienie zdobycia praktycznych umiejętności i wiedzy związanej z pracą w danym zawodzie. Jeśli szkoła nie zapewnia odpowiedniego przygotowania merytorycznego, możesz nie otrzymać wartościowego doświadczenia i wykorzystać w pełni swoje umiejętności. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, warto poszukać innych opcji praktyk, które oferują lepsze warunki do nauki i rozwoju zawodowego. Przed podjęciem decyzji, zalecam przeprowadzenie dokładnych badań i rozmów z innymi osobami, które miały doświadczenie z praktykami w danej szkole. Ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym będziesz mógł rozwijać swoje umiejętności i zdobywać cenne doświadczenie w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Inny
@…

Może warto spytać u źródła tzn. nauczycieli, którzy niesłusznie zostali wywaleni ze szkoły i tych, którzy stamtąd uciekli bo nie wytrzymali atmosfery i traktowania dzieciaczków. W dobie internetu nie trudno o namiary! Ps. Nie polecam tej szkoły!

J
@Smiling Teacher

Jak dobrze, że wypowiedziała się osoba, która tak dobrze rozumie potrzeby dzieci w spektrum autyzmu - to jest sarkazm oczywiście. I kto dał Pani/Panu prawo do oceny kompetencji czy relacji wśród pracowników? A teraz trochę z faktów prawdy; osoby prowadzące szkołę same są matkami dzieci w spektrum autyzmu wiec są z autyzmem 24/24 i oczywiście mają doświadczenie, wiedzę oraz kwalifikacje do zajmowania tychże stanowisk. Natomiast uczniowie Daru Losu otrzymują indywidualne wsparcie emocjonalno - społeczno- dydaktyczne w każdej sferze życia szkolnego. Słabe przygotowanie merytoryczne? Na jakiej podstawie, ktoś je stwierdza? Dlaczego ktoś daje sobie prawo do oceny czyjegoś wsparcia, czy kompetencji? Jakieś kompleksy własne leczy? Cenne doświadczenie w prących uczniami w spektrum autyzmu gwarantuje tylko i wyłącznie Dar Losu w Lubinie zarówno szkoła podstawowa jak i Liceum Ogólnokształcące. Żadne inne szkoły nie mają takich doświadczeń edukacyjno - terapeutycznych w pracy z dziećmi w spektrum. A dlaczego? Właśnie dlatego, że nasze szkoły przygotowują uczniów na wszystkich szczeblach edukacji a praca z nimi jest bardzo owocnym elementem działalności oraz doświadczeń kadry z każdym z naszych uczniów. Każdy z nich jest niepowtarzalny, ma oryginalny tok myślenia, potrafi zachwycić swoją wiedzą i umiejętnościami. Zatem jeśli drogi studencie chcesz doświadczyć tych wszystkich sytuacji, chcesz poznać naszych uczniów to zapraszamy, a nasi uczniowie pokażą Ci że świat jest tak duży że znajdzie się miejsce dla każdego bez względu na to czy jest neurotypowy czy nieneurotypowy. Szkoła Dar Losu daje Ci możliwość, jeśli skorzystasz napewno się nie zawiedziesz. A tak na marginesie jest nas coraz więcej, a lista oczekujących do przyjęcia jest bardzo długa zarówno do SP jak i LO.

pati

Nikogo nie trzymam, zabieram przy najbliższej okazji (wiesz, że nie jest to takie łatwe i jeszcze zastraszenia i robienie trudności z waszej strony), nie pozwolę na niszczenie mojego dziecka w darze losu w lubinie. Dobrze ktoś napisał, że trzeba założyć taką szkołę z nowym kierownictwem i przynajmniej częścią nauczycieli. W tej formie i z takimi cyrkami jakie wyprawiają szanowne "panie", szkoła nie do zaakceptowania.

J
@pati

Zatem życzę powodzenie i szczęścia w tworzeniu własnej szkoły dla dzieci w spektrum autyzmu. Jak mniema tam już wszystko będzie tak jak trzeba, pod linijkę. I wszystkie Twoje potrzeby Drogi Rodzicu zostaną zaspokojone ;), o ile nim w ogóle jesteś, bo co do tego też istnieje duża wątpliwość ;). ,, Zastraszanie, robienie trudności, niszczenie dziecka”? Gorszej bzdury nie można było napisać i myślę, że dowody na to są ;). Szanowna Pani, proszę nie ,, zastraszać, nie robić trudności i nie niszczyć”. Każdy ocenia wg siebie ;) jak widać. Ten cyrk, który został zrobiony na tym portalu znajdzie swój koniec tam gdzie powinien. Życzę powodzenia w tworzeniu własnej szkoły dla swojego dziecka, może w tym się Pani spełni i pożytecznie wykorzysta swój czas, a nie zajęta jest Pani pisaniem nonsensów i opowieści. Adam Mickiewicz ;)

A.M

Nie polecam szkoły w Lubinie. Szkoda dzieci. Jak najdalej od nich !!!

@A.M

Mogłabys napisac czemu dokladnie? Domyslam sie ze chodzi o zachowanie pracownikow szkoły? Moze przytoczysz jakies sytuacje

M.

Jak najbardziej racja.

@M.

Ale co się im dokładnie tu dzieje, że tak potwierdzasz?

Marzena

A co to znaczy w praktyce, że szaleje ? Co takiego robi? Nie wiem krzyczy na dzieci czy jak?

Nata
@A.M

Pracownicy są tam fajni ale szybko się przenoszą lub wpadają w niełaski, co roku inni. Kiepska atmosfera w szkole prowokowana przez tzw. dyrekcję. Dzieciaczki zaraz to wyczuwają i bardzo źle reagują. Jednym słowem dno. Nie polecam.

Julia

A co konkretnie ta Pani takiego robi? Bo tu widzę opinię, że kiepską atmosferę podobno prowokuje, w jaki sposób?

@Nata

To faktycznie coś musi być na rzeczy, skoro rotacja taka wysoka :/ A od razu są przyjmowani nowi pracownicy, czy sa braki w kadrach?

Julia

No ale tak skłóceni wszyscy stale być nie mogą. Kiedy to się unormuje?

Julia

A co takiego robią, że to tak widoczne jest?

Teresa

skoro piszecie o takim zachowaniu od miesięcy, to jaki rodzice lub pracownicy nie możecie tego zgłosić do kuratorium np ?

Sara
@A.M

Też mam negatywne odczucia jako rodzic o "Darach Losu" w Lubinie.

Julia

Ale żeby od razu aż nakłaniać? Raczej gdyby uważali, że jest to wręcz konieczne to sami by się tego bez zastanowienia podjęli?

W.
@A.M

mam dziecko do końca roku w tek "szkole" szczerze nie polecam !!!

Nauczycielka Daru.

Jestem w zespole od 2019 roku i oczom własnym nie wierzę, że można pisać takie rzeczy. Bardzo łatwo jest niszczyć ludzi, a jednocześnie być anonimowym….bo nie ma się odwagi wziąć odpowiedzialności za swoje słowa. Nigdy nie usłyszałam żadnego złego słowa, ani ja ani moje koleżanki. Zawsze mogę liczyć na wsparcie, zrozumienie, wysłuchanie. Inni powinni się uczyć empatii, bo sami jej nie mając wypisują takie brednie niczym nie poparte. Straszne to wszystko.

Z

Gorszej bzdury nie można było napisać. Na takie pisanie są &. Są służby, które zajmują się takimi sprawami, trzeba było tam się udać, a nie wypisywać w internecie. Dobrze, że są jeszcze mądrzy ludzie, którzy, rozumieją, że takie działanie jest zwykłym hejtem nieszczęśliwych ludzi.

Nauczycielka Daru.
@W.

Z tego co wiem to żadne nasze dziecko nie zrezygnowało i nie przeniosło się do innej szkoły. Natomiast lista oczekujących do przyjęcia jest duża. Rodzice przychodzą ze łzami w oczach prosząc o miejsce, które my niestety nie mamy. Jakim trzeba być nieszczęśliwym człowiekiem, żeby wypisywać takie brednie. Także żaden rodzic na pewno tego nie pisze. Niszczyć innych jest łatwo, ale co później. Można rano wstać i spojrzeć sobie w oczy?

Sama

W przedszkolu pracują nauczyciele wychowania przedszkolnego to tak trochę z wiedzy merytorycznej. Brak wiedzy merytorycznej dyskwalifikuje do prawa wypowiadania się w tej kwestii. Radzę się dokształcić, bo wstyd takie rzeczy wypisywać. O jakim zarobku mówimy? Trzeba wiedzieć o czym się pisze. Średnio rozgarnięty człowiek wie ile dzisiaj wszystko kosztuje szczególnie terapie dzieci…….

A

Powikłaniem dla dzieci nie jest szkoła, tylko zupełne niezrozumienie istoty autyzmu oraz funkcjonowania dziecka z autyzmem przez prawnych opiekunów dziecka. To jest dopiero skandal. Że nikt na to nie reaguje to aż dziw!

Rodzic.

Dwie szkoły liczą 45 uczniów i żadne z nich nie jest agresywne. Tzn agresję wywołuje u dzieci nieświadomość i ignorancja rodziców, którzy z różnych względów nie pogodzili się z odmiennym rozwojem własnego dziecka. Trzeba znać istotę tematu żeby się wypowiadać. Jeśli rodzic nie zmieni swojego postępowania, dziecko tym bardziej tego nie zrobi, bo nie ma takich kompetencji. Dziecko jest odbiciem lustrzanym rodzica więc jeśli jest agresywne to wiadomo dlaczego.

C

W innych miasta również mówią. Szczególnie jak dziecko co roku szkołę zmienia i nigdzie nie może dać rady, bo wsparcia we własnym domu nie ma. Na zgliszczach niestety, ale nie da się zbudować niczego solidnego. Dar Losu jest szkołą, a nie ,,przybytkiem” i kto tu kogo obraża ???? czy hejtuje? Uczniowie Daru Losu mają się dobrze, bo otrzymują potrzebne im wsparcie, a jeśli ktoś sobie z własnym życiem nie potrafi poradzić to niech nie przerzuca odpowiedzialności na innych, tylko przepracuje w sobie pewne rzeczy. A dzieje się bardzo dobrze, uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce, mają pasje, są szczęśliwi. A Ci byli pozostawieni bez wsparcia niestety zamknięci są w domach. I szukają akceptacji gdzie indziej.

do D anonima

Organy nadzorujące odradzają taką degrengoladę ale wybór w prywatnych szkółch należy do rodziców, a oi zwykle jako ostatni dowiadują się jaką degręgoladę wykazują miejsca podobne do darów losu w lubinie. Wstyd i żenada. Jak tam z twoim transeksualizmem ? Opinia bardzo negatywna o darach losu w lubinie.

O-O

No cóż, informacji i opinii o szkole można przecież zasięgnąć w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu tam wszystko wyjaśnią i rodzic czy przyszły pracownik sam wybierze. Hejt i zastraszanie że strony daru losu w Lubinie nie jest potrzebny.

@Nauczycielka Daru.

@Nauczycielka Daru. Niestety ale posiada Pani bardzo słabą wiedzę na ten temat. Wiele dzieci zostało zabranych przez rodziców ze szkoły Dar Losu w Lubinie. Potwierdzam poprzednio piszących że powstała tylko dla prywatnych interesów, potwierdzam niekompetencję, brak zainteresowania dzieckiem. Moja opinia jest negatywna.

sigma
@A.M

W szkole w Lubinie da się zaobserwować arogancki stosunek niektórych pedagogów, a szczególnie dyrekcji wobec uczniów i ich rodziców. Często spotykam się z brakiem szacunku i nieprzyjemnymi komentarzami, które nie tylko wpływają na motywację uczniów, ale także na relacje między uczniami a nauczycielami. Zauważam brak wiedzy merytorycznej niektórych nauczycieli. Wiem, że nauczanie to trudne zadanie, ale oczekuję od nauczycielek, że będą dobrze przygotowane do prowadzenia lekcji i będą mieli szeroką wiedzę w swoich dziedzinach. Niestety, często doświadczam sytuacji, w których nauczyciele nie są w stanie odpowiedzieć na proste pytania związane z materiałem, co negatywnie wpływa na jakość nauczania. Martwi mnie przypadkowe znalezienie się niektórych pedagogów w takiej placówce oświatowej. Mam wrażenie, że niektórzy z nich nie mają pasji ani zaangażowania w swoją pracę, a jedynie starają się zarobić na dzieciach. To nie tylko wpływa na jakość nauczania, ale także na atmosferę w szkole. Dodatkowo, zauważam zupełny brak wiedzy na temat pedagogiki i pedagogiki specjalnej oraz ubóstwo intelektualne niektórych pracowników szkoły. Nie jestem w stanie zrozumieć, jak można pracować w dziedzinie edukacji, nie posiadając podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z pedagogiką. Jestem przekonana, że każde dziecko zasługuje na wysokiej jakości edukację i profesjonalne podejście ze strony nauczycieli. Dlatego zgłaszam swoje obawy i oczekuję, że zostaną podjęte odpowiednie działania, aby poprawić sytuację w szkole Dar Losu w Lubinie.

Mama
@A.M

Jestem strasznie rozczarowana tą szkołą, moja ocena negatywna. Sztuczność i zakłamanie od pierwszego dnia. Moje dziecko cierpi.

.g.

Masz rację, powinni przebadać jej ten łep i to szybko, bo znowu zaczyna się akcja. Też się zastanawiam kto jest odpowiedzialny za obsadzanie na stanowiskach dyrektorskich takich "ludzi", ten ktoś powinien ponieść konsekwencje. Moja ocena negatywna szkoły w Lubinie.

Szyszka
@Piotr

Piotr masz rację. Wiele dzieci zostało zabranych- taka cudna szkoła. Widać jak ta nauczycielka interesuje się dziećmi skoro nie zauważyła zniknięcia i zabrania z placówki. Komentarze nauczycieli pisane pod dyktando Dyrekcji Szkoda mi Was Panie Nauczycielki!

@Szyszka

Wiele dzieci w Spektrum Autyzmu potrzebuje szkoły skierowanej na ich potrzeby, możliwości i zainteresowania. Dla pozostałych są szkoły rejonowe. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte żeby zauważyć……i przyjąć do wiadomości, pogodzić się…..żeby nie było Szkód właśnie….

g.l
@C

To prawda, że jest taka potrzeba ale szkoła prowadzona z takimi dyrektorkami i pedagogami jest nie do przyjęcia. Niestety też jestem zdania, że w tym kształcie szkoła do zamknięcia. Może w innych rękach i z inną kadrą będzie prawidłowo. Dziś istnienie tego czegoś jest niedopuszczalne i każdy dzień następny odbija się na dzieciach bardzo negatywnie.

@g.l

Witam. Kto dał Panu prawo do oceniania kompetencji kadry pedagogicznej?Do sprawdzania tychże kompetencji są powołane do tego Intytucje. Pozdrawiam Pana i widzę, że zazdrość i brak własnych kompetencji wychowawczych wobec własnego dziecka widać jak na dłoni;;). Zawsze było jest i będzie prawidłowo, bo dzieci są najważniejsze. A niedopuszczalny jest jest ten właśnie hejt, który ma za zadanie niszczyć innych. Mam nowinkę - mądrzy i mocno osadzeni w autyzmie własnych dzieci rodzice znają prawdę i straszenie i pisanie takich historyjek ich nie odstraszy, bo wiedzą, przychodzą do szkoły codziennie i widzą. A negatywnie odbija się na dzieciach stosowany przez nieświadomych rodziców: przymus, który powoduje traumę, niezrozumienie potrzeb własnych dzieci, bo przecież dorosły ma zawsze rację;). Jeśli ma rację to nie ma relacji z własnym dzieckiem. Zatem proponuję zadbać o własne relacje z dzieckiem, a nie pisać dla pisania, żeby niszczyć innych. Niszczenie, zazdrość, niszczy tez ludzi, którzy niszczą.

rodzic
@C

Zupełny brak kompetencji, aż strach pisać na co tam się pozwala. moja opinia bardzo NEGATYWNA !!! Strach pisać co tam się odbywa.

S.
@C

Nie poszukują tam może specjalistów ?

Brak zasad? I szacunku do dzieci? Człowieku jak możesz pisać taki stek bzdur. Tyle pracy ,miłości i szacunku do dzieci to nie widziałam dawno ,w żadnej szkole. Czyżby swoj brak kompetencji wychowawczych i rodzicielskich przejawiasz w ten sposób? Życie się nie poukładało i teraz mścisz się ,za swoje własne niepowodzenia wychowawcze? Człowieku! Wychył się trochę dalej niż czubek własnego nosa i trzy razy się zastanów co piszesz. Wiedz o tym ,że jest masa rodziców,którzy doceniają pracę kadry,wysiłek jaki dyrekcja wkłada ,żeby wszystko było tak jak należy. Pracuję w tej szkole i z czystym sumieniem mogę powiedzieć,że takiej dyrekcji,tak empatycznej i przyjacielskiej nie miałam nigdy . A kadra ,czyli moje koleżanki ,to najbardziej czułe i kochające dzieci nauczycielki posiadające kompetencję i wiedzę do pracy z dziećmi z autyzmem. A propos jeszcze, cały czas się doszkalamy ,szkolimy i idziemy do przodu. A te wszystkie opinie to tylko zdanie jakiejś garstki malutkich,zakompleksionych ludzi, którzy przez zazdrość,że nic im w życiu nie wychodzi przyjęli taktykę agresora wynagradzając sobie swoje nieudacznictwo i brak jakiejkolwiek wiedzy w temacie. Pozdrawiam wszystkich co zazdroszczą.

K

Cała prawda.

Mama Asa

Rzeczywiście szkoła, która rozumie potrzeby dzieci w spektrum autyzmu. Moje dziecko wyszło szczęśliwe, zadowolone, radosne. To nie moje potrzeby miały zostać zaspokojone tylko potrzeby mojego dziecka. Jeśli drogi rodzicu tej podstawowej rzeczy nie jesteś w stanie zrozumieć jesteś pięć kroków za swoim dzieckiem, niestety. Właśnie pokora to dobra cecha;), ale nie każdy ją ma. Cała szkoła zadowolonych dzieci i rodziców dziękujących za wszystko co się robi dla ich dzieci cieszyła okiem. Od poniedziałku moje dziecko biegnie zadowolone na bezpłatne półkolonie do szkoły. Można negować wszystko i wszystkich, ale najpierw trzeba zacząć od siebie. Jestem bardzo zadowolona że moje dziecko może być częścią społeczności Daru Losu, bo jest zaopiekowane, bezpieczne, edukowane, terapeutyzowane, widzi codziennie uśmiech na twarzy Pań, które cieszą się że je widzą. Można oceniać tylko proponuję najpierw zacząć od siebie. Są niestety rodzice, którym żadna szkoła nie będzie pasować a dlaczego? Bo są niestety nie pogodzeni z niepełnosprawnością własnego dziecka. Dziecko ma być sobą a nie mną i nie jest plasteliną, którą można sobie ulepić jak się chce. Także moje dziecko i wiele innych są szczęśliwi i zadowoleni bo mają świadomych rodziców. Życzę miłych wakacji.

Nauczycielka

Skąd taka wiedza o" nie wykształconej kadrze",niedouczonej dyrektorce ". Czyżby była Pani organem nadzorującym naszą placówkę? Bardzo słabe jest takie wypisywanie steku bzdur,a wręcz zakrawa na postępowanie przeciwko takim pomówieniom. Proszę mi wierzyć,że dyrekcja i kadra posiada wszystkie możliwe kompetencje ,które powinna posiadać . Cały czas się kształci. Dobro dzieci jest najważniejszej stawiane na pierwszym miejscu. Więc proszę nie rozsiewać tych bzdur. Jeżeli tak bardzo kłuje to panią w oczy , zżera zazdrość to proponuję zacząć interesować się być może "rybkami".

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu?

Zwykła szara mama.

Człowieku, trzeba bardzo uważać, a najlepiej wybrać inną szkołę, wiem, że jest ich mało ale oni właśnie na tym żerują. Na zajęciach tylko marnuje się czas, nauczycielki z bardzo słabą wiedzą tylko pozorują. Dyrektorka to zupełna katastrofa wpajająca małoletnim zakazane w szkołach treści. Uważajcie bo potrafią wpływać na psychikę dziecka zupełnie odwrotnie niż wskazuję diagnoza. Oczywiście ta niekompetencja i zdumiewające ignorancja to pokłosie słabego przygotowania . Często lawirują w tematach "dziwów o charakterze seksualnym" - (usunięte przez administratora) Przykre to, radzę bardzo uważać. Moja opinia jest negatywna. Radzę też zadzwonić z pytaniami do organu nadzorującego czyli Kuratorium we Wrocławiu i poprosić o opinię.

MoNica

Jeśli możesz to rozważ inną szkołę. Niestety ale są tam osoby bardzo niestosownie się zachowujące i nie mogą być żadnym wzorem dla dzieci.. Nie będę rozwijała tematu ale proszę mi zaufać wiem co mówię. Moja opinia na wskroś bardzo negatywna.

Wiławianka

ZosiaA

Ogłoszeń o pracę jest ciągle dużo i nie dlatego,że szkoła się rozwija... Przypadek?

Emilia
@ZosiaA

też jestem bardzo ciekawa z czego to wynika... a wysyłałaś tam swoje CV? ja będę obserwować sytuację.

Sama.
@ZosiaA

Właśnie dlatego że się rozwija, jest dużo ogłoszeń. Bo dla dzieci z autyzmem szuka najlepszych nauczycieli.

Mama Asa.

Kultura osobista nic nie kosztuje, ale w niektórych przypadkach to towar deficytowy jak widzę. Czas pomyśleć o sobie i zadbać o swój dobrostan, bo jak widać hamulców brak zarówno w necie jak i pewnie za zamkniętymi drzwiami domu. Brak hamulców, manipulacje będą skutkowały na przyszłość konsekwencjami radzę o tym pomyśleć. Karma nigdy nie gubi adresu. Jako rodzic dziecka w spektrum proszę zaniechać oczerniania, pomówień pod adresem szkoły, który pochyliła się nad moim dzieckiem, w taki sposób, że inni powinni się uczyć; empatii, serca, życzliwości. Znam wielu rodziców, którzy mają tam dziecko i są bardzo zadowoleni, dzieci mają indywidualne wsparcie o którym w masowych szkołach rodzice i dzieci mogły jedynie pomarzyć. Jeśli był Pan niezadowolony trzeba było przepisać dziecko do innej szkoły, najlepiej do takiej, którą stworzy Pan Sam! Tam wówczas wszystko będzie idealne, po linijkę, tak jak Pan chce, a dziecko cóż da radę czy nie, będzie się musiało ,,dostosować” bez względu na wszystko….,, Życzę powodzenia w tworzeniu własnej szkoły, a mój syn spokojnie ukończy SP a później pójdzie do LO Dar Losu bo tylko tu jest tak naprawdę szczęśliwy i zadowolony, z chęcią biegnie do szkoły. Powodzenia!

Mama ponad miarę
@ZosiaA

Szkoła rozwija się obecnie o liceum i nowe formy terapii

Bogdan
@Sama.

Buhaha... Prawda jest zgoła inna! Zwalniani są dobrzy nauczyciele, wykwalifikowani specjaliści. Są też tacy co sami odchodzą ponieważ nie mogą wytrzymać atmosfery panującej wśród kadry i Dyrekcji. Co za brednie, że jest dużo ogłoszeń bo szkoła się rozwija i szukają specjalistów!

N
@Bogdan

A to jednak szkoła ma specjalistów i to nawet dobrych i nawet nauczycieli ma. Radzę się w takim układzie zastanowić czy ma czy nie ma ;). Drogi Panie Bogdanie proszę napisać również o tym, jak to leżało się na pufie z telefonem w ręku i nie przychodziło do pracy ;). Inni pracownicy to widzieli ;), jestem jednym z nich. Dokładnie szukamy specjalistów pracujących, a nie ludzi tylko przychodzących do pracy ;). I oczywiście mamy wielu specjalistów, którzy profesjonalnie wykonują swoje obowiązki. To też nie pasuje zapewne ludziom hejtującym, trudno. Życie.

Lidia

Dzień dobry wszystkim :) Czy ktoś z was odbywał praktyki studenckie w stowarzyszeniu? Czy jest taka możliwość? Niestety nie widzę nic na ten temat w internecie, ale podobnie jest z ofertami pracy — też pusto, więc może jest taka możliwość?

Zostaw merytoryczną opinię o Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu - Legnica

• Jak się pracuje w Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu?

Zobacz opinie na temat firmy Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi Dar Losu?

2.5/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Gliwicka 6
    59-220 Legnica