Opinie o The Codest w Londyn

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie The Codest. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w The Codest o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o The Codest w Londyn

januszex alert

Udają przyjacielskich. Szczerze nie polecam pracy. Wewnątrz nic się nie dzieje, nie ma żadnej społeczności ani kultury pracy. Na rozmowie opowiadali, że ludzie na pierwszym miejscu, podczas gdy nie ma tam niczego ciekawego poza większą ilością obowiązków w nagrodę za wynik. Nie ma możliwości UoP ani UZ, oczekiwania pracy w weekendy i poza godzinami pracy. Wiele praktyk wewnątrz mi się nie podobało i zakrawało o "januszex IT" gdzie pewne rzeczy są tylko dla zarządu. Nie polecam pracy tam ludziom, którym zależy na atmosferze i ludziach i jakości pracy i rozwoju, a nie tylko na odwaleniu swojej roboty.

@januszex alert

Cześć, dziękujemy za podzielenie się opinią. Nasz zespół liczy ponad 30 osób, każdy wnosi do naszej społeczności indywidualne cechy, doświadczenia i styl pracy, dajemy na to przestrzeń - tak oddolnie stworzyliśmy naszą kulturę. Twój zarzut odnosi się zatem do naszego całego teamu co jest dla nas niezmiernie przykre. Jedną z naszych wartości jest mówienie wprost o tym, co u nas nie działa i co możemy poprawić, zachęcamy do tego każdego pracownika. Żałujemy, że nie wyszedłeś z inicjatywą rozmowy w trakcie naszej współpracy a zdecydowałeś się na subiektywną opinię na forum - to zamyka nam możliwość ewentualnej korekty procesów. Współpracujemy w oparciu o B2B lub platformę useme, nie pracujemy w weekendy. Te informacje można znaleźć na naszej stronie i w każdym ogłoszeniu, są też podawane kandydatom na początkowych etapach rekrutacji. Dziękujemy za Twój komentarz i kilkumiesięczną współpracę, powodzenia w dalszej ścieżce zawodowej!

Klementyna Nowy wpis

Hej. wstępnie interesuje mnie zatrudnienie jako Vue.js Software Engineer. Myślę, że wstępnie wpasowuje się w wymogi, 3 lata doświadczenia przekraczam ale gdy ktoś napisał, że nie miał feedbacku po rozmowie technicznej to chciałabym się upewnić czy więcej osób miało podobnie? i dodatkowo jakie zadanie może się pojawić?

Administrator Nowy wpis

Firma The Codest poszukuje kogoś na stanowisko Programista Python. Czy proponowane w ofercie zarobki rzędu 19500 PLN mogą potem wzrosnąć?

Wciąż jest tak, że od Rekrutera IT wymaga się 2-3 lat doświadczenia? pytam, bo tak było napisane w jednym z dawniejszych ogłoszeń i zastanawiam się jak mogą się zapatrywać na kandydata, który jednak ten rok ma za sobą dopiero. Jest sens wtedy zgłaszać na rozmowę? w jakim stylu jest prowadzona?

Rysiu

Widziałem ten komentarz sprzed paru miesięcy, w którym było napisane, że występują ze dwa etapy rekrutacyjne rozłożone na 3-7 dni roboczych. Czy ktoś teraz niedawno brał może udział i by opowiedział z własnego doświadczenia jak to wygląda? interesuje mnie konkret, byłaby to moja pierwsza rekrutacja

OS Nowy wpis
@Rysiu

Proces rekrutacyjny trwał dosyć długo, 3 lub 4 etapy, na koniec rozmowa techniczna z klientem, po której żadnego feedbacku ani informacji zwrotnej.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w The Codest na stanowisko React Developer (MID)? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
Inez

Zaskoczyło mnie, że finance and back office specialist ma dwie opcje pracy do wyboru, B2B lub UsMe. W IT jest to normą, ale nie zgodzę się, że wśród pracowników "obslugujących" IT również. Żadnych możliwości dogadania się co do UoP? Mam też pytanie o hybrydę w okresie próbnym, ile dni w domu, ile home office?

karola
@Inez

Niestety, nie ma żadnej możliwości UoP, nic poza B2B/useme nie wchodzi w grę. Firma oszczędza gdzie tylko może, a pracownicy i podatki to największe koszty.

@Inez

Cześć, każdy nasz pracownik niezależnie od stanowiska ma do wyboru współpracę w oparciu o B2B lub useme. Nie zawieramy umów o pracę. Wymiar czasu pracy w biurze vs. home office o którym piszesz jest ustalany indywidualnie biorąc pod uwagę możliwości i preferencje pracownika. Praca hybrydowa jest praktykowana przez działy operacyjne, dział developmentu pracuje całościowo zdalnie. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu!

@karola

Cześć, rynek oferuje różne warianty zatrudnienia i jest to dobrą sytuacją dla kandydatów. Nasz model biznesowy zakłada współpracę w oparciu o umowy B2B co w branży IT jest już standardem. Ta informacja jest podana naszej stronie internetowej oraz w każdym ogłoszeniu. Nie widzimy podstaw do merytorycznej dyskusji na ten temat. Pozdrawiamy!

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w The Codest? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Zespół The Codest

Cześć, dla stanowisk technicznych mamy 2 etapy weryfikacji. Przez cały proces prowadzi Cię rekruter. Czas naszej rekrutacji to 3 - 7 dni roboczych (uśrednienie z roku 2023) Pozdrawiamy!

januszex alert

@januszex alert

Sebastian Tw

Witam, Współpracowałem z The Codest prawie rok, gdzie zostałem rekrutowany pod konkretny projekt u zewnętrznego klienta, gdzie główną technologią był PHP. Praca z ów klientem wyglądała w 100% tak jak została przedstawiona podczas rozmów poprzedzających. Projekt niestety nagle się skończył, ze względu na jakieś sprawy wewnętrzne klienta, ale mimo tego za ostatni miesiąc gotowości do pracy - otrzymałem od The Codest pełne wynagrodzenie mimo, że nie przepracowałem ani godziny. W firmie rzeczywiście w pewnym momencie była spora rotacja, ale wydaje mi się, że w tej branży to całkiem normalne, że okres współpracy pokrywa się z realizacją danego projektu - zwłaszcza przy takim typowym outsourcingu. Warto wspomnieć, że kilka osób, które odeszły, zachowywały się nieetycznie względem firmy i też należy mieć to na uwadze. Z mojej strony na duży plus - to transparentność. Wiele procesów jest uporządkowanych i ogólnodostępnych w formie docsów. Niektóre sprawy "mniej przyjemne", również nie były zamiatane pod dywan, tylko na bieżąco omawiane. Pozdrawiam

Witold
@Sebastian Tw

To pozytywnie wspominasz współpracę z firmą z tego, co widzę. Fajnie. Czy po tym, jak projekt się zakończył to nie proponowali Ci jakiegoś innego, abyś w nim spróbował? Jeszcze mnie ciekawi, czy przez ten czas, co z nimi współpracowałeś, to nauczyłeś się czegoś, co przydało Ci się w dalszej karierze zawodowej? Sam szukam firmy, gdzie się czegoś nauczę i rozwinę.

Sebastian Tw
@Witold

Ogólnie to oceniam współpracę pozytywnie. Zaproponowano mi inny projekt, jednak ja już wcześniej deklarowałem, że chciałbym swoją "karierę" przestawić w innym kierunku, a tego niestety w stacku technologicznym The Codest nie było (mogło to wynikać za równo z transformacji w samej firmie jak i po stronie klienta - w moim wypadku). Czy nauczyłem się czegoś nowego? Wydaje mi się, że o to musisz zatroszczyć we własnym zakresie. Mogę wypowiadać się tylko w kontekście siebie. Na początku miałem bardzo doświadczonego mentora, który miał podobny tok widzenia i projekt AZ, który dostałem był już "po wstępnych" warsztatach z klientem (odkrywanie domeny, propozycja architektury itp). Po stronie klienta też było ok - do samego końca miałem wolną rękę i w niektórych obszarach udało się zastosować podejście DDD. Nie wiem jak było w innych projektach, więc się nie wypowiadam ;)

Kronos

Bardzo szybki proces rekrutacyjny - dwa etapy i dostalem oferte. Czesc techniczna w bardzo przyjaznych warunkach aczkolwiek wymagajaca. Bylem u fajnego klienta niestety chyba finansowanie mu sie skonczylo a szkoda. Ja mam pozytywne odczucia.

@Kronos

Cześć, dziękujemy za opinię i podzielenie się swoją perspektywą. Ciągle dokładamy starań aby nasz proces rekrutacyjny był na wysokim poziomie. Dzieje się tak też z projektami, które staramy się dopasowywać do naszych pracowników, aby spotykały się z ich wiedzą, umiejętnościami i preferencjami. Cieszymy się, że w Twoim przypadku tak właśnie się stało. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieć szansę porozmawiać o potencjalnej współpracy. Wszystkiego dobrego!

Dominika
@Kronos

Zdradzisz coś więcej na temat rozmowy kwalifikacyjnej? Ta część techniczna procesu rekrutacji faktycznie brzmi jak wymagająca. Tez przymierzam się do aplikowania, fajnie byłoby znać szczegóły. Może firma pyta o coś konkretnego? Masz jakieś rady? Ile czekałeś na feedback od firmy? Warunki, jakie zaproponowali Ci na umowie zgadzały się ze wstępną ofertą?

Janusze

Szkoda czasu - ich CTO nie odróżnia JavaScriptu od HTMLa

Programmer
@Janusze

Możesz napisać coś więcej?

@Janusze

Cześć Ciężko nam się odnieść do tego zarzutu. Jedyne co możemy napisać to jeśli byłby prawdziwy, Kuba nie pełniłby funkcji CTO. Jeśli decydujesz się na personalne zarzuty wobec jednego z naszych pracowników proponujemy omówić to z naszym działem HR. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie dojść do sedna Twojego problemu i mamy nadzieję, pomóc Ci go rozwiązać. Wszystkiego dobrego!

@Zespół The Codest

A jakimi umiejętnościami trzeba się wykazać żeby być u Was CTO?

satoshi

Nie polecam, mało płacą, źle traktują pracowników, udają przyjacielskich.

Dildosek
@satoshi

A te flagi to nie wiem osobiście skąd, gdyż sam odniosłem takie samo wrażenie po rozmowie, gdzie w trakcie nikt nie zgłaszał problemów, wszystko spoko, a potem nagle w feedbacku, że słaba komunikacja i (usunięte przez administratora) xD A chodzę na wiele rozmów (średnio 5 na miesiąc) i pierwszy raz miałem taką sytuację.

@Dildosek

Może na jakiegoś super ekstrawertyka natrafiłeś? No bo z niczym się nie pomyliłeś ani nic?

@satoshi

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Równocześnie przykro nam, że nie udało nam się tym razem stanąć na wysokości zadania i sprostać oczekiwaniom. Mamy w The Codest jawne widełki finansowe i procesy podwyżkowe, jedną z naszych głównych idei jest stworzenie miejsca pracy w którym ludzie są przyjacielscy a zarazem efektywni. Natomiast - jeśli były sytuacje, w których powinniśmy zareagować, prosimy o kontakt z byłym Managerem lub działem HR, każdy feedback ma dla nas duże znaczenie. Pozdrawiamy!

Julia
@satoshi

A długo pracowałeś tu? Ciekawa jestem ile to jest "słabo" jeśli chodzi o zarobki? Daj znać bo chciałam wziąć udział w rekrutacji

alberto

Same asy jak widać! Nic dziwnego, że kasują komentarze.

@alberto

Cześć, nie mamy tego w zwyczaju, zamiast kasować komentarze staramy się brać pod uwagę każdy z nich i nawiązać dialog, aby wciąż ulepszać nasze procesy. Usunięty komentarz łamał regulamin platformy gowork, nie odnosił się do naszej firmy, był skierowany przeciwko jednemu z naszych pracowników. Administrator był w obowiązku powiadomić nas, zareagować i usunąć komentarz. Pozdrawiamy!

Scam alert

cisna ludzi zeby raportowali czas pracy co do minuty najlepiej u 3 klientow rownolegle a wszedzie zgarniaja hajs za 8h zenada

@Scam alert

dziękujemy za podzielenie się Twoją perspektywą. Nie możemy zgodzić się z tym co piszesz. Każdy z naszych developerów jest zaangażowany w jeden projekt, jeśli zdarzają się sytuacje gdy pracy jest mniej, angażujemy się wspólnie w nasze wewnętrzne projekty. Mamy ich sporo i cieszymy się, że pracownicy są obecni w inicjatywach takich jak nasze meetupy, tech talki, blog techniczny. Sytuacja o której piszesz nigdy nie miała u nas miejsca. Jeśli Twoje doświadczenia są inne zachęcamy do kontaktu z byłym Managerem lub naszym działem HR. Pozdrawiamy, powodzenia w dalszej drodze zawodowej!

Zespół The Codest

Cześć. Nie, nie współpracujemy na umowie zleceniu. Oferujemy kontrakty B2B.

Przemo

Chaotyczny proces rekrutacyjny - pracownicy próbowali udawać przyjaznych ale im dalej w proces rekrutacyjny tym mniej było przyjemnie. Zrezygnowałem.

@Przemo

Serio? Ciekawe czemu za takich ich odebrałeś. A jak ten cały proces wyglądał? Może był zbyt męczący?

@Przemo

Dziękujemy za Twój komentarz i jednocześnie przykro nam, że rozmowy przebiegły w niesatysfakcjonujący dla Ciebie sposób. Ciągle staramy się ulepszać nasze procesy tak aby były dla naszych kandydatów pozytywnym doświadczeniem, niezależnie od ich wyniku. Na każdym etapie procesu stawiamy na dialog w dobrej i komfortowej atmosferze. Dodatkowo do wszystkich naszych kandydatów wysyłamy ankiety zadowolenia, w których mają możliwość zaadresowania kwestii wymagających naszej pilnej uwagi, i reakcji. Jeśli w Twojej ocenie w czasie rozmowy pojawiły się nieprawidłowości, o których powinniśmy szczegółowo wiedzieć, bardzo prosimy o bezpośredni kontakt z zespołem HR. Pozdrawiamy!

Random

Większego chaosu podczas pracy w tej firmie jeszcze nigdzie wcześniej nie spotkałem. Zatrudniają na siłę, nie mając projektów dla ludzi, na ławce siedziałem 6 miesięcy robiąc tak naprawdę cokolwiek, bo nikt nie miał na mnie pomysłu. Firma nie ma w ogóle przebicia na rynku, przez co klienci czy też przyszli klienci dodatkowo po samej rekrutacji do The Codest maglują programistów na rozmowach technicznych, co skutkowało u mnie 8 rozmowami technicznymi, które poszły całkiem dobrze, ale koniec końców klient zawsze rezygnował. Rotacja pracowników ogromna, podczas mojego pobytu w firmie wymieniono 20 osób

@Random

20 osób? No to faktycznie sporo ale pytanie jak długo tu byłeś, raczej więcej niż te 6 miesięcy?

@Random

Cześć! Dziękujemy za Twoją opinię. Zawsze staramy się zagwarantować naszym inżynierom projekt, który jest najlepiej dostosowany do ich kompetencji. Tak było też w Twoim przypadku, o czym świadczy aż osiem rozmów. Przyczyn niepowodzenia możemy szukać zarówno po naszej stronie (tak jak napisałeś wciąż budujemy swoją pozycję na rynku i w oczach naszych potencjalnych i przyszłych klientów), jak i niedopasowania Twoich kompetencji do wymagań projektowych. Jeśli zdecydowaliśmy się na współpracę z Tobą bez zagwarantowanego projektu oznacza to ni mniej ni więcej że podczas rekrutacji dałeś się poznać jako świetny specjalista i zależało nam, żebyś zasilił nasze szeregi! Zgadzamy się, że nie wszystko zadziałało w Twoim przypadku tak jak powinno. Niemniej bardzo dziękujemy za komentarz, cenimy sobie feedback byłych pracowników i jeśli wytkną nam uchybienia, staramy się modyfikować nasze procesy. Rotacja na przestrzeni całego roku 2022 nie sięgnęła u nas 20 osób więc trudno nam się odnieść do tego zarzutu. Pozdrawiamy, powodzenia w dalszej drodze zawodowej!

Zuzanna

Znalazłam na stronie firmy ogłoszenie na stanowisko Java Developer. Podobno to zdalna praca z tego co czytam, czy rzeczywiście tak jest czy trzeba od czasu do czasu pojawić się w biurze? Na jakim oprogramowaniu pracujecie tak w ogóle , Mac czy Windows?

@Zuzanna

Cześć, pracujemy w 100% zdalnie od zawsze. Nie zmienia to faktu, że często spotykamy się w biurze żeby razem popracować i spędzić czas po godzinach. Nie jest to jednak wymóg. Aktualnie mamy HUB w Krakowie i każdy nasz pracownik jest mile widziany. Jeśli chodzi o środowisko (mac/windows) pozostawiamy dowolność dla pracownika.

Na lodzie

Najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować. Wszechobecny chaos, management nie wie co się dzieje naokoło. Zarząd robi plany naprawcze po których nic się nie dzieje. Pięknie napisane guidebooki i frameworki kariery, którymi tak naprawdę można się podetrzeć, bo nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - zaklinanie rzeczywistości na pełną skalę. Po zatrudnieniu od razu wylądowałem na ławce, gdzie spędziłem 3 miesiące i zostałem zwolniony. Czysta komedia

@Na lodzie

Cześć! Dziękujemy za Twój wpis, jednocześnie jest nam przykro że Twój feedback jest negatywny i pojawia się po zakończeniu naszej współpracy. W The Codest jesteśmy na etapie ciągłego wzrostu i budowania naszej struktury, stąd zmiany są u nas często. Wyciągamy wnioski i staramy się, aby zarówno management jaki i zarząd byli blisko pracowników, tak aby każdy miał świadomość co dzieje się w firmie i jak na to reagujemy. Jesteśmy transparentni zarówno w komunikowaniu aktualnej sytuacji jak i działań, które nazwałeś/aś planami naprawczymi. Jeśli zdecydowaliśmy się na współpracę z Tobą bez zagwarantowanego projektu oznacza to ni mniej ni więcej że podczas rekrutacji dałeś się poznać jako świetny specjalista i zależało nam, żebyś zasilił nasze szeregi! Zgadzamy się, że nie wszystko zadziałało w Twoim przypadku tak jak powinno. Niemniej bardzo dziękujemy za komentarz, cenimy sobie feedback byłych pracowników i jeśli wytkną nam uchybienia, staramy się modyfikować nasze procesy. Nie inaczej zadziało się w tym przypadku. Wszystkiego dobrego!

Zatrudniamy w oparciu o B2B lub platformę (usunięte przez administratora) Okres próbny negocjuje się w trakcie rekrutacji. Mam nadzieję, że pomogłam.

Majk Satoshi

Typowy chamski nabór. Rozsyłanie zadań na kilka dni roboty i zero odzewu, nie mówiąc o jakimkolwiek code review.

Zostaw merytoryczną opinię o The Codest - Londyn

• Jak się pracuje w The Codest?

Zobacz opinie na temat firmy The Codest tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w The Codest?

The Codest
2.2/5 Na podstawie 9 ocen.
  • 182-184 High Street North Office 303B
    E6 2JA Londyn