Opinie o Nextapps Sp. z o.o. w Szczytniki

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Nextapps Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Nextapps Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nextapps Sp. z o.o. w Szczytniki

@Pracodawca Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Czy jest możliwość pracy w elastycznych godzinach będąc na stażu? W między czasie pracuje również w innej interesującej pracy, z której nie chciałabym zrezygnować, jednak z tego powodu potrzebowałabym większej elastyczności godzinowej.

Jaki jest wkład kierownictwa Nextapps Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Maja Nowy wpis

W NextApps zależy nam na dobrej atmosferze w zespole. Organizowane są regularne spotkania, zarówno online, jak i offline, które umożliwiają nam budowanie relacji i integrację. Ważna jest dla nas też kultura feedbacku, jako firma jesteśmy na niego otwarci i zawsze bierzemy pod uwagę pomysły i sugestie zespołu, sami również przekazujemy regularny feedback członkom zespołu i na jego podstawie planujemy dalszy rozwój.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Nextapps Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Michał Nowy wpis

?

Nie polecam

Niestety, ale nie mogę polecić NextApps jako dobrego pracodawcy, na plus mogę wymienić jedynie to, że projekty są z założenia ciekawe, a użyte technologie są nowe, lecz większość pracowników ma krótkie doświadczenie, często są studentami albo nie do końca poważnie podchodzą do obowiązków. Nieliczni pracownicy, którzy mogą pochwalić się wysokim seniority i zaangażowaniem, nie mają czasu przypilnować wszystkiego lub pomóc juniorom / midom, których często nazywa się tam oficjalnie specjalistami / ekspertami oraz muszą często pracować w wielu projektach na raz, o czym najlepiej by było, według przełożonych, żeby nie wiedział klient. Niejasne rozliczanie nadgodzin oraz brak znajomości / przestrzegania Kodeksu Pracy to standard, zdarzają się również opóźnienia w wypłacie oraz bardzo częste błędy księgowej w kwotach przelewów za wynagrodzenie, a z samą księgową praktycznie nie można się skontaktować. Jakiekolwiek dokumenty są podpisywane jedynie eletronicznie przez platformę Autenti, o czym też warto wiedzieć.

NN
@Nie polecam

Mam nadzieję, że ta "pomyłka" nie kosztowała Cię zbyt wiele. Może to zabrzmi dziwnie, ale wiem, że dzięki temu doświadczeniu będziesz miał niesamowity filtr na słabych pracodawców. Pomyślności!

@Nie polecam

Dzięki za opinię. Staramy się dostarczać zarówno ciekawe projekty jak i dbać o rozwój, na ile pracownik może i chce skorzystać to jest kwestia indywidualna, która staramy się wpierać przy okazji spotkać w modelu 1-to-1 gdzie jest okazja porozmawiać i zweryfikować realizację wzajemnych oczekiwań i postępów. Rozumiem niezadowolenie, przepraszam za wszelki brak profesjonalizmy jeśli chodzi o błędy księgowe i opóźnienia w rozliczeniach. Co do nadgodzin sprawa rozliczeń w firmie jest bardzo prosta, wszelkie zgłoszone i zaakceptowane nadgodziny są rozliczane. Co do podpisywania umów drogą elektroniczną, nie jest to w żaden sposób mniej bezpieczne dla Kandydata czy Pracownika, stąd uważamy, że to raczej powód do dumy jako firma profesjonalna i nowoczesna, ale oczywiście przyjmujemy uwagę, że nie każdy tak może to postrzegać, dlatego oferujemy oczywiście również możliwość dostarczenia kopii papierowej.

Czy po rozmowie w Nextapps Sp. z o.o. rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Nextapps Sp. z o.o.?

Odpowiedź

Nawet jeśli tak, to polecam inne miejsce na stawianie pierwszych kroków w tej branży, ponieważ jest duża szansa na nabranie złych praktyk.

@Odpowiedź

Szkoda, że tak bez konkretów, jesteśmy otwarci na feedback. Opinia powinna pomóc usprawniać się firmie jak i ułatwiać podjęcie decyzji kandydatom.

Czy w Nextapps Sp. z o.o. pracuje się na open space?

Pracujemy głównie zdalnie, więc raczej odpowiedz brzmi, że nie. Jednak praca w biurze umożliwia pracę w stylu open space jak i w formie mniejszych przestrzeni 2-5 osób. Naszą domeną jest elastyczność i profesjonalizm w stosunku do klientów jak i pracowników, stąd staramy się realizować pracę w miarę możliwości tak, żeby usprawniać komunikację i rozwój pracowników.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie NextApps Sp. z o.o.?

String

Umowy śmieciowe.

Paulina
@String

To znaczy jakie dokładnie? Chciałabym wiedzieć jaka umowa jest proponowana na start i jakiej można się spodziewać już przy dłuższej współpracy z firmą. Czy jest jakaś szansa na umowę o pracę na czas nieokreślony?

michalolczak
@Paulina

Jest szansa na umowę o pracę, mamy różne umowy w zależności od typu współpracy oraz oczekiwań pracowników

Umowa śmieciowa
@String

Racja, na UoP trzeba sobie 'zasłużyc' ;-)

Oszukany

Jeden z założycieli (pełniący zasadniczo funkcję prezesa) to typowy dorobkiewicz-krętacz, przerzucający braki w umiejętnościach i błędy menadżerskie na ludzi pracujących dla spółki. Zatrudniają w większości studentów, oszukują na stawce, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń (bez wcześniejszej informacji o jakichkolwiek problemach) lub niewypłacanie wynagrodzeń w ogóle, bronią się rękami i nogami przed podpisywaniem jakichkolwiek umów ze swoimi "pracownikami" (bo w zasadzie nikt nie ma jakiejkolwiek umowy z nimi - najprawdopodobniej po to, żeby łatwo pozbywać się ludzi, którzy domagają się uczciwego traktowania - bez płacenia im). Omijać tą "firmę" baaardzo szerokim łukiem.

Michał Olczak - założyciel
@Oszukany

Dziękuję za głos krytyczny, pozwól że się ustosunkuję do twoich zarzutów: 1. typowy dorobkiewicz-krętacz to jest twoja opinia bez argumentów więc zostawiam bez komentarza 2. Zatrudniają w większości studentów, obecnie stanowią 50% zespołu, wydaje mi się że to dużo, ale to świadoma strategia gdzie staramy się dać szansę młodym informatyką sprawdzić się w prawdziwych projektach, dajemy staże i wprowadzenie z mentorem, a na kolejnych etapach stosujemy przeglądy kodu przez doświadczonych programistów i wiele nowych technologii do sprawdzenia w boju. 3. Co do opóźnień w wynagrodzeniach to zdarzały się w historii 4 letniej 2 razy, zawsze były komunikowane i nie trwało to dłużej niż 2 tygodnie. 4. Co do niewypłacania wynagrodzeń, to takich sytuacji nie ma chyba że ktoś nie wykona swojej pracy. Każda praca, która została odebrana, czyli nie posiada rażących braków lub błędów jest opłacana. Kwestie sporu w twoim przypadku warto przytoczyć dla uczciwości: ciągłe nadgodziny bez informacji oraz uzasadnienia, po 3-krotnej rozmowie i ustaleniu jasnych zasad, stwierdziłeś że nie dokończysz projektu i żądasz pieniędzy za całość z góry (6 niedorobionych makiet na podstawie szablonu za ponad 3600 PLN i prawie miesiąc oczekiwania). Musieliśmy sami wykonać makiety i ekrany, bo braku komunikacji i profesjonalizmu jako team nie możemy akceptować. To był mały projekt, ale pokazał że nie jesteś osobą, która potrafi pracować w zespole. Dodatkowo ataki w formie wpisów lub obrażania przez facebook, po tym jak zobowiązałeś się dokończyć swoją część w projekcie i uciekłeś są najlepszym podsumowaniem twojej wiarygodności. Życzę Tobie rozwoju i sukcesów w innych firmach/projektach

Michał Olczak - założyciel

Michał Olczak

Odpowiedź
@Oszukany

Komentarz stary, ale jakże aktualny

Czy w Nextapps Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Michał założyciel

Tak, wspieramy szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne. Plany są indywidualnie ustalane.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w NextApps Sp. z o.o.?

michalolczak

pracujemy zdalnie i dbamy o aspekt komunikacji w zespole poprzez wymianę wiedzy czy spotkania o luźniejszym charakterze raz w tygodniu. Zapraszamy po szczegóły na rekrutację ;)

Czarek

Mam wrażenie, że konkurencja mało udolnie inspiruje do takich wpisów

oeao

Zadzwoniono do mnie po to, żeby powiedzieć, że szukają kogoś od następnego miesiąca i do projektu na okres pół roku, czego nie było w ogłoszeniu. Miałam jakąś obecną pracę i zobowiązania, więc nie mogłam jej rzucić na już, a szukanie kolejnej po kilku miesiącach to też nie moje marzenie. Obiecano wrócić do mnie, jeśli uda się jednak dogadać. Potem był telefon, że nie mają mi nic do zaproponowania (choć ogłoszenie wznawiano jeszcze po tym wymaganym miesiącu rozpoczęcia), ale rekruterka wysłała moje CV koleżance z innej firmy (!) i ona byłaby zainteresowana. Podobno CV zostało zanonimizowane, ale taka akcja bez pytania mnie zszokowała. Poza tym (usunięte przez administratora) sprawa, bo ta koleżanka była z firmy, w której już kiedyś byłam na rozmowie i obu stronom się akurat nie podobało - dlatego zrezygnowałam z ponownego kontaktu.

Zostaw merytoryczną opinię o Nextapps Sp. z o.o. - Szczytniki

• Jak się pracuje w Nextapps Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nextapps Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Nextapps Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Żurawia 3
    62-023 Szczytniki