Opinie o HA Hotelservice International Międzynarodowe Usługi Hotelarskie w Rzeszów

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HA Hotelservice International Międzynarodowe Usługi Hotelarskie. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w HA Hotelservice International Międzynarodowe Usługi Hotelarskie o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HA Hotelservice International Międzynarodowe Usługi Hotelarskie w Rzeszów

Frania Nowy wpis

Cześć mnie akurat akord jest na rękę bo raczej ogarnięta jestem. tu jednak pisaliście ze są z tym jakieś problemy. teraz może ktoś był i by napisał czy normalnie ludziom przydzielają pracę i nie ma żadnych problemów? Da się normalnie zarobić?

Natalia

Około 3 tyg temu wyjechałam do pracy za pośrednictwem HA Hotel Service. Cały proces rekrutacji trwał około 1 tygodnia. Wysłałam swoje CV, kilka dni później odbyłam rozmowę kwalifikacyjną w biurze w Rzeszowie, w następnym tygodniu byłam już w Niemczech... Po przyjeździe do Hamburga zostałam odebrana przez koordynatora, następnie w biurze podpisałam niemiecką umowę (dokładnie taką samą, jaka jest przedstawiana w biurze w Rzeszowie), po dopełnieniu wszelkich formalności zostałam przewieziona do miejsca zakwaterowania w Scharbeutz (tam pracowałam w jednym z hoteli- trening trwał 2 dni- zaznaczając, że mam już doświadczenie w pracy pokojówki w Holandii). W Scharbeutz zakwaterowano mnie w hotelu pracowniczym (pokój z łazienką), jednak miejsce to nie odpowiadało mi ze względu na to, że byłam tam jedyną kobietą pośród 20 mężczyzn, robotników z Rumuni, Mołdawii, itp. – nie czułam się tam bezpiecznie. Wykonałam telefon do Pani dyrektor w biurze w Rzeszowie, przedstwiłam zaistaniałą sytuację i spotkałam się z natychmiastową reakcją.. W ciągu 2 dni przeniesiono mnie do Hamburga. Zakwaterowano mnie w mieszkaniu w pełni wyposażonym w niezbędne rzeczy (pokój 2-osobowy). Całkowity dojazd do pracy zajmuje mi około 40 minut (jak na Hamburg jest to dość krótki czas). Wyjeżdzając do pracy w Niemczech za pośrdenictwem Ha Hotel Service trzeba liczyć się z kosztami, które poniesiemy w pierwszym miesiącu: 250 euro – zakwaterowanie 105 euro - bilet miesięczny strefa AB w Hamburgu 2x 7 euro – koszulki firmowe Jeżeli chodzi o zarobki jest to stawka 10 euro brutto/ godzinę, z tym że są pewne NORMY – w ciągu tejże godziny powinniśmy posprzątać: 2,85 – Abreise Zimmer 3,57 – Bleibe Zimmer 2,22 - Junior Suite Abreise 2,5 – Junior Suite Bleibe Itd. Czy wyrobimy się w tym czasie zależy od tego jak brudny jest pokój.. Normy te obowiązują w każdej agencji pracy nie tylko w Niemczech.. W ubiegłych latach pracowałam w Holandii i było dokładnie tak samo. Wspomnieć należy o tym, że NIE jest płacone za to, że musimy czekać aż gość opuści pokój, a my w tym czasie nie mamy nic innego do roboty (bywa tak częstwo w niedziele), czy odkurzanie holu na piętrze, na którym pracowaliśmy, bądź czas stracony na szukanie ręczników lub innych rzeczy, których akurat brakuje w Service Room na danym piętrze. Podsumowując praca pokojówki jest bardzo ciężka, będziesz traktowany jako ten najgorszy pracownik hotelu, bez względu na to jakie masz wykształcenie czy z jakiego kraju pochodzisz, itp., itd. Wyjazd za pośrednictwem Ha Hotel Service polecam. Jest to godna zaufania agencja pracy. Jeżeli akceptujesz powyższe standardy, które opisałam – będziesz zadowolony.. - Ja jestem. Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości, pytania – pisz. Postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam

dk65
@Natalia

Witam,. Mam propozycje wyjazdu z tej agencji wraz z żoną do pracy w housekeeping, mogłaby nam Pani napisać na e mail dk65@poczta.onet.pl jak tam wyglądała sprawa tych norm w akordzie , czy mieliście płacone tylko z akordu cz z godzin minimalną gwarantowaną a jak w akordzie wychodziło więcej to jako nadgodziny dodatkowo bo ja z żoną w ostatniej pracy w niemczech tak miałem chociaż nadgodzin nigdy nam nie zapłacono mówiąc że w inne dni było mniej pracy a jedno wchodzi w drugie. lle Pensje godzinową wypłacali regularnie. Mieliśmy też tanie wyżywienie w dni robocze 1 ,50 za obiad i śniadanie. Czy jak Pani pracowała też była taka możliwość wykupienia abonamentu . Mogliśmy bezpłatnie korzystać z basenu i sauny. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

@dk65

Nadgodzin, ani żadnych zniżek czy obiadów w hotelach nie ma dla pracowników HSK. Płacone jest z akordu, nie ma także minimalnej gwarantowanej kwoty (tak było w moim przypadku). Pozdrawiam serdecznie

Ja Nowy wpis
@Natalia

Śmiechu warte co piszą ludzie. (usunięte przez administratora) , cake dnie pracujesz za marne pieniądze, nie ma stawki 10 e tylko jest tyle płacone ile zrobisz pokói. A nie licz że zrobisz ich dużo bo specjalnie poprawiasz pokoje żeby mniej płacili. Co do personelu w hotelu Monachium to (usunięte przez administratora)

Rafał Nowy wpis

Jak wyglądają opłaty za nocleg? W jakim standardzie są oferowane kwatery? Czy wszystkie sa takie jak opisała @ Oszukana? Również chciałbym zapytać czy praca jest daleko od zamieszkania, dowożą busami, czy komunikacja odbywa się w inny sposób? Dajcie znać, każda Wasza rada będzie na pewno dla starających się o pracę bardzo cenna.

Oszukana

Witam wszystkich chcących pracować w hotelu w Monachium przez tą agencję.Praca od rana 8-9 do w teori 16-17, a naprawdę do 22-23 bez przerwy śniadaniowej.Umowa tylko w j.niemieckim na 1/2 etatu,stawka nie jak podają 10euro/h tylko ok. 3euro za pokój.Wypłata do ręki zależna od chyba humoru szefostwa od 250 do 18 euro.Brak ubezpieczenia,umowy nie rejestrowane.Miesz kanie w kamienicy,brak ogrzewania ciepłej wody i totalna olewka ze strony ha hotelservice.Odpowiedż na pytanie o tak niską stawkę "zawsze możecie iść do Biedronki na ka sę".Pozdrawiam wszystkich chcących zarobić z tą firmą.

anonymous Nowy wpis
@Oszukana

niestety, prawda..

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie HA Hotelservice International Międzynarodowe Usługi Hotelarskie? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

A o to cała prawda o Ha hotel service spółce kant i wyzysk. 3 dni treningu za (usunięte przez administratora) 400€ na konto - żenada, po miesiącu chcesz uciec ale za co? za wszystko zabierają niesłusznie €, za transport do i z pracy mimo że jeździsz własnym samochodem, nawet za emblemat którego nigdy nie zobaczysz, najważniejsze i smutne - choroba nie wybiera i za niezdolność do pracy ZLA też Ci nie zapłacą,

Włos się jeży na głowie

Chciałam przestrzec, aby każdy wnikliwie dokonał analizy treści ogłoszenia tej spółki dotyczącej oferty pracy w hotelu w Monachium, a z informacjami jakie podają podczas rozmowy na skype z pracownikami tej spółki. Po pierwsze wzbudza podejrzenie, gdy pracownicy tejże spółki przekazują informacje o tym, że płatność jest od sprzątniętego pokoju 3 euro, a nie jak w ogłoszeniu jest zamieszczona informacja że płatność 10 euro brutto/h. Po drugie daje do myślenia, że pracownik rekrutujący nie wie i musi wystosować zapytanie do koordynatora do Niemiec czy pracownik, który pracuje w Niemczech ma ubezpieczenie czy nie. To jest zastanawiające, bo skoro proponuje się legalną pracę, nawet tymczasową czy na krótki okres czasu to obowiązkiem każdego pracodawcy jest ubezpieczyć pracownika na terenie danego kraju na czas odbywania stosunku pracy.

@Włos się jeży na głowie

Wynika to z chaosu i braku sprawnego przepływu informacji pomiędzy biurem w PL a DE, nie wspominając o pewnych brakach w kompetencji osoby rekrutującej - umowa w DE podpisywana jest na tzw. pracę Minijob, gdzie teoretycznie pracodawca nie ma obowiązku ubezpieczenia pracownika, jednakże firma zapewnia ubezpieczenie chorobowe, na wypadek bezrobocia, itd. - wszystkie składki są odprowadzane (część płaci pracodawca, część pracownik), ponieważ pracuje się zazwyczaj znacznie więcej godzin niż przewiduje tzw umowa Minijob stosowana przez tą firmę... Odnośnie wynagrodzenia - to prawda płacone jest od posprzątanego pokoju- ok 3 euro - oczywiście zależy też czy jest to pokój typu Bleibe czy Abraise oraz jego standard - junior suite, suite itp, wtedy płatność za pokój może być nieco wyższa niż 3euro.. Bez doświadczenia w pracy jako pokojówka i bez znajomości języka niemieckiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym (ponieważ często niektóre formalności w urzędach trzeba załatwić sobie samemu, a także komunikacja w pracy jest bardzo ważna. Dodatkowo na pracowników firmy składają się głównie Rumunii - warto to wiedzieć. Generalnie lepiej opłaca się wyjechać do pracy w której rzeczywiście płacona jest stawka godzinowa - np.: fabryki. Kwestią godną uwagi są również warunki mieszkalne, szczególnie w Monachium. Jeżeli decydują się Państwo na wyjazd, radzę się dobrze przygotować i zabrać wszystkie niezbędne rzeczy... Dodatkowo warto mieć jakieś oszczędności - kilkaset euro, wyjazd z pustym portfelem stanowczo się odradza. Reasumując kokosów z tego nie będzie! Oby nie straty...

rozczarowany

Niedawno miałem rozmowę i powiem tak.Dajcie sobie spokój chyba że chcecie stracić pieniadze i czas ponieważ. 1.Brak gwarancji godzin. 2.Płatne z góry lokum tzn pokój. min 2osoby(nie spodobacie się i wyjazd bez kasy) w sumie sami sprawdzcie. pzdr. 3 własny transport do pracy jak i niemiec Zarty sobie robia zeby ludzi sciagac z polski na takich warunkach,pozdrawiam

Magdalena

Witam, aplikowałam na stanowisko supervisor manager, w Hamburgu, ktoś może podzielić się opinią czy warto się tam pchać ?> na forum lub na meila maggdag90@wp.pl

@Magdalena

W tej firmie zarobisz tyle co w Polsce. Cały dzień pracy za 30 e. Żenada. Nie pchajcie się BBC tam bo nie warto. Rumuni może są zadowoleni ale nie my Polacy!!!!

Mariola

Ktoś się wybiera z okolic Rzeszowa ? Napiszcie jak ktoś tam pracował ile na miesiąc wyciągneliście i jak zakwaterowanie jakie warunki i coś więcej o tej pracy czy daje w kość i ogólnie jakieś merytoryczne rzeczy związane z tą firmą ,nie pisze nawet na stronie ile lat ta firma istnieje ?

Ciekawy

Szkoda, że nikt z pracowników firmy nie pisze na forum.

melka

ja jużpo rozmowie rekrutacyjnej i cisza ,ale niech tak będzie bo nie podoba mi się podejście tej firmy do kandydatów ,a stawki jakie się proponuje za ciężką pracę są żenujące

Penelope

NIE jest płacone za to, że musimy czekać aż gość opuści pokój, a my w tym czasie nie mamy nic innego do roboty (bywa tak częstwo w niedziele), czy odkurzanie holu na piętrze, na którym pracowaliśmy, bądź czas stracony na szukanie ręczników lub innych rzeczy, których akurat brakuje w Service Room na danym piętrze. ----to jest masakra. to tak jakby w Polsce nie placono nam za czas kiedy nie mamy klienta i po prostu sprzatamy albo robimy sobie kawe w biurze, albo np kiedy pracujemy na kasie i nei ma ludzi a my nie mamy nci do roboty. uwazam, ze nie placenie za takie rzeczy to gruba przesada. w koncu czy to nasza wina ze nie mamy klienta/nie mozemy sprzatnac pokoju w przypadku ww pracy? a ja jeszcze cos powiem. oszukali mnie, zadzwonili ze dostane robote, zaczelam planowac, szykowac sie, widze ze pododawali znowu ogloszenia a ja nie doczekalam sie wyjazdu, nie zostalam nawet poinformowana ze jednak nie skorzystaja z mojej pracy. (pewnie kazdego akceptuja tak na"zaś", a potem do polowy juz nigdy i tak nei dzwonia, chyba ze ktos sie zwolni i beda pilnie potrzebowac takiego naiwniaka.) żenada, tak sie ludzi nie traktuje.

olcia

to jakaś totalna porażka,a firma poszukuje ludzi i dopiero dzień przed wyjazdem jak już bedzie sie spakowanym coś można się dowiedzieć.

Penelope

ja właśnie zrezygnowałam:) wyslalam cv 2 mies temu, rozmowe mialam ponad miesiac temu a oni dalej nie wiedza gdzie ani w jakim terminie wyslą ludzi, ja dziękuje takim kombinatorom :)

oni
@Penelope

no my też mieliśmy jechać pod koniec lutego... w połowie marca chłopak zadzwonił i okazało się ze wyjazd jest wstrzymany ale nwm dlaczego... teraz jedziemy do Holandii;)

ola

coś bardzo tajemnicza ta agencja .Zero konkretów.wszystkie powyższe komentarze nie wnoszą żadnych informacji.To jak w końcu płacą 10-11,5 euro na godz .czy 3 euro od pokoju?jaka jest stawka godzinowa czy akordowa?co za klauzule trzeba podpisać w ciemno zanim się umowe ujrzy?

@alex

dobre. Gwarantuje wam ze w Niemczech prze Agencje jest zawsze tak samo. To ini zarabiają nie wy! A ponieważ polaczków coraz więcej , wiec agencje rozmarzają się jak grzyby po deszczu. W De płaca bo sie boja prawa a w Polsce maja zlewkę. Cała prawda.

Penelope

Masakra. na stronie tez sobie sami napisali opinie, same pozytywne :)

Noo
@Penelope

Na ich stronie nawet nie ma opcji dodawania komentarzy czy opinii;p także sami sobie takiego byki walą;D

@Noo

szkoda na nich poświęcać czas, tylko pewnie 1 na 20 agencji jest w miare uczciwa.

Penelope

Hahaha padlam xD próbujcie dalej hotelservice wciskać nam kity.

@Penelope

Przeczytajcie :Re: Polecane agencje pośrednictwa pracy za granicą Marysia485 / 79.184.252.*/ 2017-02-16 11:11+-0usuńRazem z chłopakiem wyjeżdżaliśmy z mg solutions moim zdaniem najlepsza agencja jaka nam się mogła trafić a sporo się o nasłuchałam żeby agencji nie wybierać. Chłopak był za tym,żeby wyjechać i szukać pracy na miejscu, ja się uparłam,że pojadę tylko z agencją i cieszę się,że dopięłam swego. Byliśmy w pracy na okres wakacji w fabryce. Praca taka jakiej oczekiwaliśmy, był podany dokładny opis stanowiska i to się zgadzało z realiami. Z pieniędzmi też nie było problemu a kwota, którą zarobiliśmy była naprawdę zadowalająca. ?..to ze strony www.money.pl forum polecane agencje, żenada! !!!

no hallo

Data rozpoczęcia działalności: 31.08.16 ...HA Hotelservice jakim cudem wakacje?????

była kandydatka
@no hallo

plus za spostrzegawczość

Robert

Razem z dziewczyną wyjeżdżaliśmy z HA do pracy w Hamburga uważam ze nie mogliśmy trafić lepiej. Ja byłem za tym żeby wyjechać i szukać pracy na miejscu, ale dziewczyna się uparła,że pojedziemy tylko przez tylko przez agencję i faktycznie. Praca pewna, zapewniają mieszkanie. Byliśmy w pracy na okres wakacji w Hotelu od czerwca do września . Praca taka jakiej oczekiwaliśmy, był podany dokładny opis stanowiska i to się zgadzało z realiami. Z pieniędzmi też nie było problemu a kwota. + pewna praca + mieszkanie + opis stanowiska / pracy - umowa dzień przed wyjazdem

Hmm
@Robert

I to w Rzeszowie zalatwialiscie?

@Robert

?.czy oni czasem nie rozpoczeli działalności niedawno...to podaj konkretne kwoty jakie zarabialiscie i kiedy byla pierwsza wyplata i co podpisaliscie papier o kosztach .?

@Robert

Trzeba trochę myśleć nad tym co się pisze i mówi, zwłaszcza jesli jest to nieprawda!

Jeszcze zapomniałeś jeden minus napisać - wyplata jak w Polsce

@stop wyzyskiwaczom!

I brak zjazdów do Polski, siedzisz jak niewolnik i harujesz

@Penelope

I nie potrafia uszanować tego że dzieki takim osobom jak my mogą godnie żyć....

buda
@Robert

bzdura chyba nie od nich byliście jeśli byliście bo jak na wakacjach jak działają od września coś tu nie gra , oszustwo , ciężka praca małe zarobki brak meldunku /a to koszt podatkowy/ wielka mowa i nic z tego , umowa tam żeby czasem nie zrezygnować

Zostaw merytoryczną opinię o HA Hotelservice International Międzynarodowe Usługi Hotelarskie - Rzeszów

HA Hotelservice International Międzynarodowe Usługi Hotelarskie
2.2/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Reformacka 8
    35-026 Rzeszów