Opinie o SUM Poland Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie SUM Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SUM Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów tekstylnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SUM Poland Sp. z o.o. w Łódź

Asia Nowy wpis

cześć. znalazłam ofertę dla asystentki działu handlowego. jest już wygasła i w zasadzie mało szczegółowa. Nie wiem na jakie wynagrodzenie można chociażby liczyć. Dodam tylko, że mam już doświadczenie. więc tak z góry chce się już zorientować co do tego po jakim czasie można liczyć na ewentualny awans?

Piotrek J. Nowy wpis

Odradzam tą firmę! Szwaczki, montażyści cały personel wdycha ten (usunięte przez administratora) który osadza sie w organiźmie ! uczulenia, wysypki , wysoka temperatura , brał właściwych zabezpieczeń, brak szacunku (usunięte przez administratora) to co gwarantuje praca w sum poland Co do samego wynagrodzenia to kasa jest na poziomie innych firm - produkcyjnych / montażowych. Plus macie zagwarantowane problemy ze zdrowiem . !

Tatiana Nowy wpis

dzień dobry. kiedyś już wyświetlało mi się w sieci ogłoszenie dla asystentki produkcji. było jednak stosunkowo dość dawne. Zastanawiam się przy tym czy w najbliższym czasie nie będzie możliwych tego typu przyjęć albo czy oferty nie są przypadkiem gdzieś w innych miejscach dodawane?

Czy jako specjalista ds. opracowań technicznych ktoś się może zatrudniał? w przeglądarce widnieje taka dawniejsza oferta od firmy, nie mogę jednak wejść w jej szczegóły. Pisano cos tu także o pracy szkodliwej dla zdrowia. Na tym stanowisku jaka jest? i ile się na nim tak w ogóle zarabia?

Komor

Kiedyś pracowałem w tej firmie. Na produkcji latająca w powietrzu wata szklana. Osadza się na ciuchach, ciele, w aucie. Dosłownie wszędzie. Swędzi jak diabli. Ciuchy trudno doprac. Najlepiej prac osobno, bo szkło przejdzie na domowników. Łatwo złapać uczulenie. Czy to zdrowe? Z pewnością nie. Co do zarobków się nie wypowiadam, z uwagi, ze czasy się zmieniły i pracodawca powinien bardziej szanować pracownika. Za moich czasów szacunku zdecydowanie brakowało a wynagrodzenie było kiepskie...

@Komor

Ale chyba na tych specjalistycznych stanowiskach tego nie ma? Poza tym daj znać, czy ogólnie wypłacają jakieś szkodliwe z tego powodu. Przecież są takie dodatki, jeśli rzeczywiście jest stwierdzone, że szkodzi coś w pracy. Jak to tu wygląda?

Komor Nowy wpis

Trudno się wypowiedzieć. Nie mam wiedzy, czy materiały używane do produkcji są oficjalnie szkodliwe. Za moich czasów nie było żadnych dodatków.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Monter pokrowców termoizolacyjnych w firmie SUM Poland Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Leszno
Zosia

Czy ktoś może napisać coś więcej o warunkach pracy jako szwaczka.Jakie zarobki ewentualne dodatki do pensji.I czy jest to praca szkodliwa dla zdrowia ? Pozdrawiam

Marzena
@Zosia

Czemu miałaby być szkodliwa dla zdrowia? Zastanawia mnie, skąd takie pytanie odnośnie pracy na szwalni akurat. Co tam szyją?

Zosia
@Marzena

Używane są materiały techniczne jeśli to termoizolacyjne elementy a takie zawierają np.włokno szklane różne inne domyślam się tylko.

Helena

Ostatecznie nie przyjęli cię do tej pracy czy sam zrezygnowałeś? Ciężko zrozumieć z tego wpisu co tak na prawdę się stało. Skoro jest zapylenie to orientujesz się czy wypłacają jakieś szkodliwe do pensji?

Joanna

@Guido Twój staż pracy świadczy o tym, że jesteś zadowolony z pracy w firmie SUM Poland. Czy oprócz wynagrodzenia, można liczyć na opiekę medyczną albo inne dodatki? Dobrze od czasu do czasu przejść szkolenie lub podnieść swoje kompetencje. Czy można liczyć na wsparcie innych pracowników lub przełożonych? Jaka panuje atmosfera w firmie i jak oceniasz tę firmę na tle konkurencji? Planujesz zostać w tej firmie na dłużej?

Mario
@Joanna

zero dodatków typu opieka medyczna, karta sportowa, bony czy prezenty na święta. szkolenia to tylko bhp i techniczne z produktow, bardzo słabe wdrożenie i jak się samemu nie dopytasz to nikt z własnej woli niczego nie nauczy, a za błedy mocno op...ją, ludzie w porządku i umowa oficjalnie o pracę - to chyba jedyne plusy, zarobki słabe, piękne perspektywy rozwoju z rozmowy kwalifikacyjnej nijak się mają do rzeczywistości, konstruktor po studiach kończy jako montażysta w brudnych ciuchach w ciasnych, gorących komorach pod ziemią - wg mnie słabo rozwojowa praca dla mało ambitnych osób, którym zalezy tylko na ciepłej posadce i tylko tacy dłużej zostają, bo im sie nie chce poszukać czegoś lepszego; no i ten wszechobecny szklany pył i na hali produkcyjnej i w biurze i w aucie służbowym, wszędzie - ani to zdrowe dla płuc, ani wygodne dla skóry, zadrapać się można

Joanna

@SUMMM Dziękuję za Twoją wypowiedź. Mogę spytać jak konkretnie ta sytuacja była argumentowana przez firmę SUM? Ponadto, powiedz proszę, czy z tego powodu pracownicy mogli wyjść z pracy tę godzinę wcześniej? Gdybyś mógł to napisać, to będę Ci wdzięczna.

SUMMM

Przepracowałem w sumie kilka lat. Właściciel w tamtych czasach miewał rożne pomysły. Raz lepsze, raz gorsze, ale jeden w szczególności utkwił mi w pamięci. Jednego pięknego dnia dostaliśmy maila od "prezesa, księgowej i psycholożki", że z uwagi na .... musimy przychodzić do pracy na stałe, godzinę wcześniej, za która oczywiście nikt nam nie zapłaci. Jeżeli nie dostosujemy się do rozporządzenia, to będą wyciągnięte konsekwencje. Faktycznie tak było, bo kiedyś i tak z marnej pensji ucięli mi chyba 100 zł. W sumie żałuje, że nie zgłosiliśmy tego do inspekcji pracy.

Guido

Ja pracuje w sumie od ponad 2 lat i jest ok. Kasa nie powala, ale nie narzekam. Zreszta moze z 1/4 zalogi to ludzie ktorzy pracuja w sumie krocej niz 2 lata. Reszta dluzej, a tak z 10 osob to od samego poczatku. Jakby chcieli zmienic prace to dawno by zmienili jakos nie klei mi sie to z tymi negatywami ponizej. Ja tam polecam bo legal, wszystko na papierze i ludzie ok

Janek

Może z braku ludzi do pracy firma będzie podnosić wynagrodzenia?

aaa

Zatrudnili mnie w sumie i potwierdzam, dostalem umowe o prace na poczatek. Atmosfera wydaje sie spoko zobaczymy co dalej.

Miniek

A ja moge napisac cos na swiezo. Pracuje w sumiku juz prawie rok, od poczatku miałem umowe o prace na suma, na umowie 15 na godzine. Pracy jest duzo i bywaja napiecia natomiast co do podejscia kierownika nie moge narzekac. Przy dobrym miesiacu nadgodziny platne i moge liczyc na premie 300-500.

ppp
@Miniek

Czytam ten post i nie mogę uwierzyć. Czyżby firma zaczęła trochę myśleć?? W sumie z myśleniem, to zawsze była to ich "pięta achillesowa" Przepracowałem w zakładzie kilka lat. Za moich czasów nie było mowy o premiach, podwyżkach... Oczywiście "Januszek i team" zawsze obiecywali złote góry, premie uznaniowe etc, ale nigdy nikt nic nie dostał. Standardem było jak piszę Mateusz podpisywanie umowy na KSS na płace minimalną + premia uznaniowa. W praktyce jednak wyglądało to w taki sposób, że premia uznaniowa była składnikiem stałym wynagrodzenia. Jeśli rząd podnosił płacę minimalną, to automatycznie dostawaliśmy aneks, o ucięciu premii uznaniowej np o 100 zł i nadal pozostawaliśmy z nędznymi pensjami.

Mateusz

Pracowałem tam kilka lat temu na stanowisku młodszego konstruktora. Czytając posty mogę stwierdzić, że nic się tam nie zmieniło: szklany pył w powietrzu, brak szacunku do ludzi i mało rozgarnięta kadra zarządzająca. Za moich czasów idąc pracować do SUMa zatrudniony zostałeś/-łaś przez Komorowski Sewing Systems na minimalną krajową bez widoków na podwyżkę. Nie polecam

SLOWIK

Byłem pracownikiem w tej firmie niestety dodam tylko tyle że sam szef w tamtym okresie sam był zielony i nie bardzo wiedział jak prowadzić firmę

ex sum

Jeśli ktoś chcę, aby nim pomiatali i traktowali najgorzej jak się da a przy rozwiązaniu umowy potraktowali jak najgorszą szmatę to gorąco polecam.

aa

Też miałem okazje być rekrutowanym przez panią HR. Mogę poświadczyć brak jakichkolwiek kompetencji tej pani. Wymyśla klocki i inne pierdoły, zamiast skupić się na tym co ważne. Sprawia wrażenie, ze nie zna się na swojej pracy. Obiecują złote góry a rzeczywistość jest zupełnie inna. Jeśli rozmowa skłania się ku wynagrodzeniu kompletne chowanie głowy w piasek, uciekanie od tematu i propozycja pracy w niby cudownej firmie z ciągłą rotacją osób za minimalną pensje. Już chyba lepiej ulotki roznosić

ania
@aa

jak wyżej, na jakie stanowisko aplikowałeś? zaproponowano ci najniższą krajową?

k.

Mój kontakt z firma SUM Poland na szczęście ograniczył się do rozmowy kwalifikacyjnej. Pani "HR manager" próbująca ukryć swój brak kompetencji głupkowatym śmiechem za główne kryterium przyjęcia do pracy stawia sprawne ułożenie drewnianych klocków pomijając całkowicie wykształcenie i doświadczenie w zawodzie. Odnośnie kwestii finansowej mina i wielkie oczy Pani prowadzącej rozmowę, kiedy przedstawiłem swoje (niezbyt wygórowane) oczekiwania płacowe, mówią więcej niż milion słów. Tak więc jeśli ktoś lubi być traktowany jak idiota, mieć mydlone oczy, pracować za najniższą krajową i do tego jego pasją są klocki to gorąco polecam tą firmę.

ania
@k.

na jakie stanowisko aplikowałeś? jaką kwotę netto podałeś, napisz chociaż przedział np 2 000 - 3 000.

SUM

Najdziwniejsza firma w Polsce. Pracownicy nie są szanowani - szczególnie dział produkcja (a niektórzy robią co chcą) Marna kasa.Praca w cięzkich warunkach- wata szklana, szkło. Przymuszanie do pracy w dni wolne. Brak jakiejkolwiek kultury. Góra unika trudnych tematów (rozmów z pracownikami) i nie potrafi się zachować względem osób. Ciągła rotacja osób. Ludzie odchodzą jak tylko znajda coś lepszego, a sposób w jaki zwalniają pracowników karygodny i uwłaczający godności człowieka... Jednym słowem żenada...

Zostaw merytoryczną opinię o SUM Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w SUM Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SUM Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SUM Poland Sp. z o.o.?

SUM Poland Sp. z o.o.
  • Szaniawskiego 5A