Opinie o Ekolog Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ekolog Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Ekolog Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi profesjonalno-naukowe i techniczne dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ekolog Sp. z o.o. w Poznań

Cieszę się że pojawiły się tu pozytywne komentarze. Jako były pracownik potwierdzam, że na początku było ciężko jak trzeba było ogarnąć tematy po innych, ale wszystko zależy od podejścia. Dla mnie praca w Ekologu będzie miłym wspomnieniem, odeszłam bo pojawiła się oferta powrotu do rodzinnego miasta. Powodzenia strefo A i B :)

Małgosia
@Marta

Też pracowałam w firmach doradczych, ale na dzień dobry nie dostałam nigdy zleceń po poprzednikach, zostałam wdrożona i dopiero przy jakiś odejściach dostawaliśmy wszyscy po równo zlecenia, jeśli ktoś miał więcej pracy dostawał mniej lub wcale. Więc można być fair

Jan

Czytam te opinie i chyba niektórzy pracowali w innej firmie, albo nie pracowali wcześniej. Jak dla mnie praca tutaj ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że do pracy przychodzi się pracować a nie ściemniać, jak zauważyłem to nie takie oczywiste. Jeśli pracownik w trakcie pracy, będąc na home office robi sobie zakupy, biega, trenuje to chyba uczciwe nie jest. Tryb HO jest takim samym trybem pracy jak praca w biurze, ale dla niektórych to oczywiste nie było - pierwsza przyczyna rotacji. Pracy jest dużo, tutaj się zgadzam, ale to nie są czasy PRL gdzie się płaciło za leżenie. Firma zapewnia wszystko co do pracy potrzebne, dostajesz sprzęt, jak masz specjalne życzenia biurowe, również realizowane w granicach rozsądku. Kawa, herbata,napoje, kuchnia do dyspozycji na przerwę śniadaniową czy obiadową. Pracodawca dba o to żeby się nam przyjemnie pracowało. Przed pracą tutaj byłem u innych prywatnych pracodawców i to również oczywiste nie było, czasem była bitwa o długopis. Tutaj dostajesz wszystko i problemów nie ma żadnych. Szef jest bardzo komunikatywny, można iść z każdym problemem i tak jak wyżej przeczytałem potwierdzam - zawsze staje po stronie pracownika. Z wolnym również bez żadnych problemów idzie się dogadać, tylko trzeba to z nim uzgodnić, co jak się okazało dla wszystkich również oczywiste nie jest. Na samowolki nie pozwoli żaden pracodawca. Przychodząc tutaj do pracy w ochronie środowiska, każdy chyba zdaje sobie sprawę, że są okresy w których jest pracy więcej ( sprawozdania) i te terminy powinien znać i wiedzieć że jest mało czasu na zrobienie dużej ilości pracy. I to faktycznie jedyny okres w roku w którym trzeba popracować trochę po godzinach, co jest również rozliczone i wynagrodzone. Jeśli nie pasuje, szukaj pracy w innej branży. Ktoś tutaj napisał - można przyjść, czegoś się nauczyć i iść dalej. To jest właśnie ta rotacja. Przychodzi osoba bez doświadczenia, bez stażu pracy, bez wiedzy ale oczekuje od razu zarobków na poziomie ludzi z 20-letnim doświadczeniem i stażem pracy. Tak chyba nie ma nigdzie. A jeśli jest taka firma proszę o informacje w komentarzu, mam kilku znajomych bez doświadczenia w odpadach, ale chętnych do pracy od razu za duże pieniądze. Dodać tutaj również należy, że nasza firma bez problemów przetrwała wszystkie lockdowny , nie było żadnych opóźnień w pensjach, firma zapewniła nam każdy potrzebny sprzęt do pracy w systemie home office. Jak ktoś nie miał jak przewieźć sprzętu, nie było problemu z dostarczeniem czy zabraniem auta służbowego. Natomiast problem się zrobił ze strony pracowników, kiedy byliśmy już w systemie pracy rotacyjnej, bardzo mądrze wymyślonym aby uniknąć paraliżu biura w razie wystąpienia zagrożenia covid. Kiedy w pierwszej grupie okazało się że jest taka możliwość i miała nastąpić płynna wymiana, okazało się że wiele osób z grupy aktualnie przebywającej na HO nie może dotrzeć do biura, bo ich fizycznie nie ma :) Jak pisałem wyżej, HO to normalna praca, ale niektórzy tego jak widać nie rozumieli i robili sobie płatny, nadnormatywny urlop. Szef dwoił się i troił aby firma funkcjonowała normalnie, wobec tej trudnej sytuacji, a niektórzy pracownicy lecieli w kulki. A później problem, oczywiście wina po stronie Ekologa. Szlag człowieka trafia jak czyta takie bzdurne komentarze. Padło też kilka niemiłych komentarzy pod kątem Pani kierownik projektów - no cóż - cena za stanowisko. Niestety niektórzy nie rozumieją ( powtórzę to po raz kolejny), że do pracy przychodzi się pracować, a kierownik jest po to żeby wymagać i sprawdzać postępy w pracy. Taka rola. Z czystym sumieniem polecam pracę w Ekologu. Atmosfera super, pracuje się w spokoju i zatrudnienie jest bardzo stabilne. Jeśli masz zobowiązania itp to nie musisz martwić się że jutro stracisz pracę i utoniesz w długach. Zapraszamy serdecznie.

Małgosia
@Jan

Z czystej ciekawości jaka jest wg Twojej oceny pensja pracowników z 20-letnim doświadczeniem? Nie pytam o zarobki w tej konkretnej firmie tylko ogólnie w naszej branży. Współczuję z nieuczciwymi pracownikami na HO, to jednak poniżej poziomu i świadczy już o nich. Pozdrawiam

Kora Nowy wpis

Od paru dni widzę, że jest wystawiona oferta dla specjalisty ds. ochrony środowiska. określone jest wprost, że forma zatrudnienia może być elastyczna. Czy od samego początku można już pracować zdalnie czy jednak jakiś pierwszy miejsce jest z biura?

Małgosia Nowy wpis
@Jan

Małgosia Nowy wpis
@Marta

Administrator Nowy wpis

Aplikowaliście do pracy w firmie Ekolog Sp. z o.o.? Jak oceniacie proponowane warunki? Zarobki oferowane na stanowisku Specjalista ds. Ochrony Środowiska są korzystne?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Ekolog Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Specjalista ds. ochrony środowiska w Dziale Projektów?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy w firmie Ekolog Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Ekolog

Korzystamy z usług podmiotów zewnętrznych w organizacji szkoleń dla pracowników działu stałej obsługi oraz działu projektów.

Jeszcze parę miesięcy temu poruszano temat rozmowy rekrutacyjnej. Na portalach, które obserwuje nie zauważyłam co prawda oferty o prace, lecz na głównej stronie jest napisane ze w związku z dynamicznym rozwojem poszukiwane są osoby na dwa stanowiska. mnie także jak poprzednikowi chodzi o specjalistę od ochrony środowiska, tylko jakie teraz są warunki? chciałabym wiedzieć więcej przed wysłaniem CV. jakich szkoleń można się spodziewać? I jakie są wymagania co do samego kandydata?

Ekolog

Aktualne oferty pracy wraz z wymaganiami znajdują się na portalu https://www.teraz-srodowisko.pl/praca/. Na stronie Ekolog nie zostały zamieszczone informacje na temat kariery.

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko specjalista ds. ochrony środowiska w Ekolog Sp. z o.o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Prac

Najpierw rozmowa telefoniczna ustalenie szczegółów a następnie spotkanie w siedzibie firmy. Wszystko w bardzo przyjemnej atmosferze.

Urszula

Hejka, mam pytanie w sprawie oferty stażu do działu projektów. Czy ktokolwiek wie, czy to staż przez firmę? Czy tylko taki przez Urząd Pracy?

@Urszula

Firma Ekolog w tym momencie nie publikuje na żadnym z portali oferty stażu do działu projektów. Zazwyczaj osoby, które chciałyby odbyć staż w naszej firmie zgłaszają się do nas indywidualnie lub za pośrednictwem uczelni.

Małgorzata
@PW

Dzień dobry. Można wstępnie dowiedzieć się tylko jak obecnie program stażowy jest rozplanowany? Na jaki okres czasu? I czy byłaby możliwość na przystąpienie w miesiącach kwiecień / maj?

@Małgorzata

Nie posiadamy autorskiego programu stażowego. Zazwyczaj jest on narzucony przez uczelnię kierującą do nas stażystę i wynika bezpośrednio z wewnętrznych regulaminów.

Małgorzata
@PW

Współpraca z samą uczelnią wobec tego jak przebiega? Kończy się na wysłaniu studenta orz wytycznych czy występuje przy tym stały nadzór i weryfikacja jego wyników? Po zakończeniu stażu jaka jest szansa na zatrudnienie?

@Małgorzata

Wszystko zależy od zapisów regulaminu praktyki/stażu. Zachęcam do kontaktu telefonicznego pod nr 530 013 617. Będę w stanie odpowiedzieć na pytanie dot. konkretnego wariantu.

Ela

Jako wieloletni pracownik firmy mogę powiedzieć same dobre rzeczy. Przede wszystkim panuje bardzo przyjacielska atmosfera, pracownicy pomagają sobie nawzajem, szefostwo zawsze stoi po stronie pracownika, nikt nie każe za ludzkie błędy. Ze strony zaopatrzenia nic nie brakuje, wystarczy powiedzieć, czego się potrzebuje i wszystko zostanie zakupione czy wymienione, w granicach rozsądku oczywiście. Parking pod pracą jest darmowy, komunikacja miejska dojeżdża. Sama praca jest bardzo rozwojowa, można się dużo nauczyć i podnieść swoje kwalifikacje. Zadania pracownicy dostają raczej dostosowane do swoich możliwości, aczkolwiek co ambitniejsi mają szanse się wykazać. Monotonii nie ma, nieustannie robi się coś nowego. Szkolenia odbywają się regularnie, przy czym pracownicy także mają duży wpływ na ich zakres i kierunek, a organizowane są różne: zewnętrzne, z wynajętymi specjalnie dla pracowników trenerami, online. Nikt nie zmusza do pracy po godzinach, a urlop jest święty. Pracodawca dba o pracowników, szanuje ich czas wolny, rozumie, że zadowolony pracownik jest bardziej wydajny. Zarobki nie należą do najniższych, przy czym dobrze wykonana praca jest odpowiednio wynagradzana. Na rozmowy o premiach czy podwyżkach szefostwo jest otwarte, pod warunkiem oczywiście odpowiedniej jakości wykonywanej pracy. Pracowałam w swojej karierze w kilku mniejszych i większych firmach, ale żadnej nie poleciłabym z taką łatwością, jak pracy w Ekologu. Praca na pewno dla ludzi ambitnych, lubiących wyzwania i chcących od kariery coś więcej, niż tylko bezmyślne klepanie w klawiaturę przez 8 godzin. Jedyną wadą jest fakt, że to jednak praca ;)

Ogłoszenie na specjalista ds. ochrony środowiska do Ekolog Sp. z o.o. pojawiało się w Pracuj.pl, polecacie aplikować?

PW

W tym momencie na(usunięte przez administratora) nie widnieje ogłoszenie dot. stanowiska specjalisty ds. ochrony środowiska w Ekolog sp. z o.o.

Jaki jest wkład kierownictwa Ekolog Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Encanto

Szef mocno dba o to żeby atmosfera była przyjazna i miła. Z każdym pogada, każdemu pomoże. W swojej już można powiedzieć kilkuletniej współpracy nie spotkałam się z tym, żeby szef na kogoś podnosił głos albo obraził któregoś z pracowników. Jest życzliwy dla pracowników, a to się bardzo ceni w dzisiejszych czasach.

Czy Ekolog Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

PW

Firma Ekolog współpracuje z poznańskimi uczelniami realizując zarówno praktyki zawodowe, jak i staże np. w ramach projektów Funduszy Europejskich Wiedza Edukacja Rozwój.

Zespół w tej chwili, po ostatnim odejściu kilku osób, wydaje się być bardziej stabilny. Nie ujmując nikomu, młodzi bez doświadczenia przychodzą do pracy z zupełnie innym nastawieniem niż pracownicy, którzy już trochę tę branżę poznali. Można chcieć zarobić dobrze, ale trzeba też zdawać sobie sprawę co Twoja wiedza i doświadczenie do firmy wnosi. Powszechnym jest przychodzenie do pracy od razu z wysokimi wymaganiami: "dajcie wysoką pensję, dajcie profity, leżaczki na tarasie itd., ale przypadkiem nie wymagajcie za dużo. Nie czepiajcie się spóźnień, luziku podczas pracy, bo was obsmaruję na Goworku" - słabe. Jeśli znajdziecie pracę, w której wycenią wysoko sam fakt, że jesteś i jesteś mega (usunięte przez administratora) - to powodzenia. Jeśli gdzieś istnieje pracodawca idealny: który płaci i niczego nie wymaga - koniecznie dajcie znać. W Ekologu faktycznie - pracuje się 8 godzin, popijając dobrą kawę, z przerwami na pogaduchy w granicach rozsądku (na papierosa też, jeśli ktoś potrzebuje), robi się swoje i trzeba pilnować swoich spraw, nikt cię za rękę nie prowadzi. U pracownika ceni się samodzielność w myśleniu i rozwiązywaniu "trudnych spraw", ale też zespół zawsze sobie pomaga. Jak coś zrobisz źle, usłyszysz że zrobiłeś źle, ale głowy nikt Ci nie urwie, nie ma mobbingu. Jeśli jesteś szczery i nie ściemniasz, dogadasz się z szefostwem. W mojej ocenie jest to normalne traktowanie pracownika. Zaległości po poprzednich pracownikach faktycznie są - to jest wynik rotacji i tego, że o stabilny zespół jest ciężko. Jeśli taki zespół uda się zbudować i każdy dział nie będzie miał problemów z brakami kadrowymi w stosunku do ilości zleceń, będzie pracowało się dobrze. Ja polecam i zapraszam :)

Ziomalka

Ładnie Wam posmarowali żebyście takie pozytywne eseje pisali na temat firmy, ta rotacja wynika z czegoś i nie z niedoświadczenia pracownika, szef który trzaska drzwiami i się obraża? kierownik projektów też z humorkami która na open space potrafi nazwać ludzi sierotami? mądrzy odeszli także powodzenia i utopię się w nadgodzinach i pracujących weekendach za free

@Ziomalka

Tak posmarowali że po wypłatę taczką do banku jechałem :) - głupi który został.

K.R.

W Ekologu zachodzą zmiany, szefostwo zaczyna rozumieć co trzeba zmienić, by i pracownicy, i klienci byli bardziej usatysfakcjonowani, a co za tym idzie, zostali z firmą Ekolog na dłużej. Dużo wody upłynęło, sporo jest pracowników, którzy rozstali się z tą pracą w rozgoryczeniu i poczuciu krzywdy. Czy słusznie? Każdy ma swoje indywidualne odczucia i zdanie na ten temat. Czas jednak studzi emocje i można pewne sytuacje ocenić inaczej. Obecnie zmieniło się wiele - ludzie, system pracy, ilość klientów i zleceń, sposób komunikowania się z zespołem, system wynagrodzeń. Zauważa się problem obciążania niedoświadczonego (i doświadczonego też) pracownika zbyt dużą ilością obowiązków i odpowiedzialności. Jeśli ta tendencja się utrzyma (czego bardzo życzę właścicielom firmy) będzie to naprawdę fajna praca, a pracownicy przestaną uciekać. Perspektywy są. Zespół (jak zawsze) to super ludzie, relacje między pracownikami bardzo na plus.

To może dla równowagi i pełnego obrazu sytuacji trochę o zaletach? Bo ok, pracy jest dużo, trzeba się spinać, nie ma lajtu i stres też jest, zwłaszcza w określonych miesiącach. Taka to branża. Ale zalet pracy w Ekologu jest wiele i jasna sprawa, że dla jednego będą one mniej istotne, dla drugiego bardziej: 1. atmosfera w pracy - mimo natłoku obowiązków, można sobie pogadać, pośmiać się, zespół zawsze fajny, mimo sporej rotacji. Pracownicy zawsze pomagają sobie wzajemnie. 2. z szefem można się dogadać, trzeba chcieć i nie ściemniać - zarówno w sprawach obowiązków służbowych, jak i ewentualnych spraw prywatnych do załatwienia w czasie pracy. 3. w sytuacjach spiny z klientami szef zawsze "trzyma stronę" pracowników, nie pozwala na chamstwo wobec zespołu. 4. zarobki - zdecydowana poprawa sytuacji w ostatnim czasie. Nie ma opóźnień w wypłatach. Krótko mówiąc: jak wiesz co robić, robisz swoje i kiedy trzeba spinasz się bardziej, by dotrzymać terminu, to źle nie jest. To nie jest korpo z "owocowymi czwartkami" i ma to wiele zalet. Kto ma trochę doświadczenia z innymi pracodawcami, u których bywa różnie, doceni.

Kuba

Zgodzę się w 100% tylko brak informacji o ilości projektów na twarz i spadkach po pracownikach którzy odeszli, powoduje że komentarz stał się naturalny. Co do poprawy zarobków jak tyle osób odeszło to wiadomo że ma się z czego dać by zatrzymać pozostałych.

@Kuba

Kuba - zupełnie ne trafiona logika, bo przyszli nowi pracownicy i jest nas teraz więcej.

Zawiedziona

Jedyne co, to jakimś cudem trafiają na naprawdę fajnych ludzi i atmosfera jest spoko. Niestety jak w każdej grupce musi być czarna owca i jest nią Pani kierownik projektów. Tu Ci słodzi, za chwilę dopę Ci obrabia i każdy Ci to powie. Twierdzi, że szefa ma w małym palcu. Szkoda, że szef nie widzi, że przez nią się zwalniają ludzie. Statystyki są prawdziwe i mówią same za siebie, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy odeszła prawie połowa pracowników. Rotacja większa niż w Amazonie a to firma mająca ledwie 20 osób. Na stałej obsłudze prawie 50 firm na klatę, o podwyżkach nie ma rozmowy, nikt nie będzie czekać na to w nieskończoność, zwłaszcza, że dokładają Ci firm bez końca. Chodzi się do szefa, mówi się jak jest, że gnój i tragedia, tego się nie da obrobić i jest za dużo, on mówi, że coś zrobi ale jakoś doczekać się na te zmiany nie można. Na projektach to samo, mnóstwo nabranych i po rozgrzebywanych projektów po ludziach, którzy coś zrobili ale co autor miał na myśli... diabli wiedzą. Roboty od groma, jak przychodzi okres sprawozdawczy, to szef nawet nie pyta czy się wyrobicie i popracujecie w weekend, on zakłada z góry, że tak będzie. Cyrk na kółkach. Wielkie negocjacje, żeby w ogóle wypłacone były za to nadgodziny. Pokłony jedynie dla Pani koordynator biura, która nie wiem jakim cudem to wytrzymuje i jeszcze tam pracuje. Powinna dostać order za wybitny multitasking i "jaja ze stali ". Generalnie powiem to, co ja usłyszałem idąc tam do pracy, choć nadzieja była, że jednak jest inaczej. Firma dobra, żeby przyjść i zdobyć jakąś wiedzę i doświadczenie, może na pół roku, a potem zwijać żagle i iść szukać czegoś, gdzie bardziej Cię szanują. Może teraźniejsza rotacja i masowe zwolnienia dadzą do myślenia szefostwu ale z tego co można było usłyszeć, jest tak od lat i nic ich nie rusza. Mega szkoda i ogromny zawód, bo gdyby było inne podejście, z tymi ludźmi którzy byli, byłby to najlepszy zespół, być może w całej Polsce i niekoniecznie mam tu na myśli siebie ale wszyscy z tego okresu doskonale wiedzą o kim mowa ;)

Kaja
@Zawiedziona

Ciekawe kiedy szef się zorientuje że ta fala wypowiedzeń poszła tylko i wyłącznie z powodu jednej osoby?

Przemek

Fajna praca, zarobki i atmosfera więc jeśli ktoś jest zainteresowany warto starać się o pracę.

Kaja
@Przemek

Ty chyba w innym Ekologu pracujesz?

Halina

Pracujesz w firmie Ekolog, a może jesteś byłym pracownikiem tego pracodawcy? Jeśli masz informacje, jak w tej chwili rozwija się ta firma lub znasz wieści dotyczące nowych miejsc pracy u tego pracodawcy, zapraszam Cię do napisania tu komentarza! Wszelkie nowe informacje na temat tej firmy posłużą, jako duża pomoc dla osób szukających informacji o tym pracodawcy!

@Halina

Ogólnie szefostwo nie widzi jakie ma problemy, zajmuje się błahostkami sprawdzaniem co robią pracownicy a problemów komunikacyjnych nie potrafią rozwiązać, a więc może szef to przeczyta, jak odchodzą pracownicy którzy zostawili masę pracy w tej firmie i nie przychodzi nikt nowy a nawet jeśli przyjdzie to zajmie mu trochę wdrożenie, to w jakim kierunku zmierza Szefa filozofia prowadzenia tej firmy?? Trzeba umieć uderzyć się w pierś i przyznać do błędów a nie brnąć z taką opinia jaka obecnie się tworzy na temat tej firmy...

Od jakiegoś czasu nie pojawiła się żadna opinia dotycząca Ekolog Sp. z o.o.. Jak aktualnie wygląda praca w niej?

JSW

czytaj: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,183887 to ta sama firma

Halina

@ex, @były/a czy nadal pracujecie w Ekolog sp. z o.o.? Co Waszym zdaniem powinno się w tej firmie zmienić abyście mieli lepsze zdanie o niej? Firma ta obecnie poszukuje pracowników oraz stażystów. Więcej informacji na ten temat można znaleść na stronie internetowej w zakładce praca http://www.ekolog.com.pl/praca. Jak wygląda rekrutacja? Jakie kompetencje są kluczowe aby z powodzeniem przejść proces rekrutacyjny?

ES
@Halina

Pomyliłaś firmy. Ekolog o którym mówisz to firma mająca siedzibę w Pile. Opinie na tym forum dotyczą Ekolog sp. z o.o. z POZNANIA www.ekolog.pl

Zostaw merytoryczną opinię o Ekolog Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Ekolog Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ekolog Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ekolog Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 3 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ekolog Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Świętowidzka 6 lok. 4
    61-058 Poznań