Opinie o Pralnia Silesia Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Pralnia Silesia Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Pralnia Silesia Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi prania i czyszczenia dla firm
Usługi prania i czyszczenia dla firm Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pralnia Silesia Sp. z o.o. w Katowice

Kayo

Cześć. W rozmowie słyszałam, że praca na 2 zmiany 6-14 i 14-22. To prawda ?, a zaklad pracy jest wypłaty na czas i jaka jest umowa jeśli można wiedzieć?.

Marharet
@byly pracownik.

Też nie otrzymałam wynagrodzenia straszenie karą umową zgłosiłam sprawę do pipu i nikt nie reaguje .

Koxter

Ukrainka to gadał że jak za wolno pracują to albo nic nie dostaną albo ze dostaną 5zl za godzinę pracy. A co do tych 2 tys zł kary to pamiętam jak jedna dziewczyna haje zrobiła ze jak to 2 tys kary ze ona takie umowy nie podpisze i że są to jakieś jaja

Hela

Ale to brzmi, jakby umowa była co miesiąc podpisywana. Bo chyba nie masz umowy np. na rok i nie prosisz o wypłatę raz w roku? Chyba, że piszesz o swoim przypadku, tym samym, o którym pisałaś/eś 9.12.2022? To w takim razie większość wpisów tutaj jest Twoich, a ja bym wolała jednak przeczytać coś co pisał ktoś pracujący dłużej niż jeden miesiąc :3

Do teraz nie rozumiem tego stwierdzenia dotyczącego kary umownej. Od dwóch lat w zasadzie wzmianka na jej temat się pojawiała, przedstawiono ją w wartości 2 000 zł. na czym konkretnie do teraz może ona polegać, jakie zasady są spisane? No chyba, że to już nieaktualne?

Dobrusia Nowy wpis

Omijać firmę szerokim łukiem po miesiącu pracy brak wypłaty wynagrodzenia straszenie karą umową listem wysłanym do domu pracodawcy nie interesuje to że ktoś został bez środków do życia sama się zastanawiam dlaczego pralnia jeszcze funkcjonuje sprawę zgłosiłam do pipu oraz na policję .

Kayo

@Kayo

jesli szukasz stalej i uczciwej pracy to niestety nie w tym zakladzie, szef ma problemy z wyplacaniem nagrodzenia za wykonana prace

Natalia
@byly pracownik.

W sensie, że ogólnie nie było wynagrodzenia? Czy może jakieś opóznienia masz na myśli?

@Natalia

Mam na mysli to ze ten pseudo szef nie wyplacil mi wynagrodzenia za ponad miesiac przepracowanej pracy, na koniec jak zglosilam sprawe do pipu straszyl kara pieniezna 2k

@byly pracownik.

w sensie, że Ciebie ktoś straszył jakąś karą czy pip się zaangażował? Zabrzmiało to niejednoznacznie to dopytuję. ogólnie to jak inspekcja to rozwiązała, wszystko pomyślnie? teraz to ciekawa jestem czy od tego momentu podobne sytuacje się zdarzały czy raczej to już przeszłość. ktoś niedawno też tak miał?

Marharet Nowy wpis

Administrator Nowy wpis

Obecnie firma Pralnia Silesia Sp. z o.o. poszukuje na stanowisko Kierowca b. Czy ktoś składa CV?

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Jaka dziś jest atmosfera? parę miesięcy temu ktoś tu wspominał o słabszym podjeść do ludzi. Temat jak widać ucichł a zbliżają się święta i zastanawiam się czy cos z tej okazji tu w zasadzie ludziom wpada? Paczka? Bon? Pralnia gdzie wrzuca aktualne oferty? po wpisaniu jej nazwy w google jakoś ich nie widzę, źle szukam?

Aplix

Witam. Podejście właściciela do personelu i jego sposób komunikacji z pracownikami jest na żenującym poziomie, rozumie hierarchie w firmie ale to co ten pseudo szef mówi i w jaki sposób to wyraża jest nie do zaakceptowania. Szczerze nie polecam nawet aplikować szkoda czasu i nerwów.

Gosc

Witam. Nie dostalem obiecanego wynagrodzenia za dzien probny. Po opisywanym dniu wybralem inne miejsce pracy. Obiecanego wynagrodzenia nie zobaczylem oraz calkowity brak kontaktu z szefem pralni. Na dniu probnym pracownik firmy konsekwentnie probuje wybic z glowy podpisanie umowy z firma, jak sie okazuje slusznie skoro ktos nie potrafi wyplacic wynagrodzenia za prace.

Iwona
@Koxter

Może Twoje opinie kasują, bo ciężko z nich coś zrozumieć? Np. tutaj - jaka Ukrainka? Znajoma, koleżanka? Czemu piszesz o pralni, w której nie pracujesz? Za co ta kara dwa tysiące jest naliczana? Chcesz pomóc, to napisz do rzeczy, o co chodzi.

@Iwona

Kara jest naliczana za zerwanie umowy.musisz pracować do końca umowy a potem prosić o wyplatę.Często szukają pracowników,bo w tym obozie nikt nie chce robić.

@Iwona

Pracowałem w tej pralni. I tam jest (usunięte przez administratora), faszywa kierowniczka, szef (usunięte przez administratora) Tam mało jest stałych pracowników. Za czasów, gdy ja tam pracowałem to jedna z brygadzistek często była pod wpływem alkoholu, majgala się przy maszynach a szef i wielka pani kierownik nic sobie z tego nie robili. Kierowcy się zmieniali jak rękawiczki. I czesc pracowników to też konfitury, które lecą do szefuncia na skargę. Może tylko droga Iwona nie pracowałaś tam. Mnie ukrainka jedna mówiła że raz jak było do pracy to im powiedział że albo szybko będę robić albo im zapłaci 5zl za godzinę.

Hela

Koxter

Widzę że moja opinia została skasowana nie wiem czemu z tego co słyszałem to tam Pip nie raz byl na kontroli i nic z tego nie wynikło. Może jakby zbiorowo zgłosić i mieć dowody to wtedy coś ruszy.

Ola

Firma mało wiarygodna Kłopoty z zapłatą za pracę, o ile w ogóle zapłacą. Trzeba prosić o swoje ciężko zarobione pieniądze. W pracy terror i zastraszanie pracowników. Warunki pracy beznadziejne. Żadnych szkoleń. Praca po 12 godzin. Jak się nie podoba to pójdziesz bez pieniędzy. W umowie jest napisane, że jak nie przepracujesz czasu jaki jest w umowie to zapłacisz karę 2000 złotych. Pracownik który nie wytrzyma fizycznie lub psychicznie do końca umowy, ma potrącone z zarobku tą kwotę pieniędzy. Takie średniowieczne w dzisiejszych czasach.

Z powodu zastraszania sądem za zerwanie umowy,za pracę po 10-12 h z jedną przerwą.

Justyna

Serio? :/ a w umowie jest jakiś zapis o karze za jej zerwanie faktycznie?

Gosc

Od straszenia jest Sąd;) Proszę się nie przejmować umowami ze śmietnika. Założenie sprawy i czekanie na wygraną, to koszta które zwyczajnie się nie opłacają żadnemu przedsiębiorcy. Będą listy , straszaki ect... Ale odzyskanie tych pieniędzy ( umownych) jest po prostu bardzo nikłe. No chyba ,że nie wypłaci Pani wynagrodzenia ,a to już inna sprawa . Ale gdyby się Pani uwziela na " gołąbka " to można podjąć stosowne kroki ;) Prawnik będzie tu niezbędny, a w tedy pracodawca " buli " nie tylko zaległe wynagrodzenie Ale także odsetki za każdy dzień zwłoki oraz ewentualne koszta sądowe jeśli byłaby taka konieczność. Prawnik , to nie majątek. Warto czasem skorzystać z takiej porady i nie odpuszczać. Boją się Ci ,którzy myślą, że przedsiębiorca jest nie do ruszenia . Często mają prawników którzy mają specjalizacje tylko w umiejętnym straszeniu paragrafem ;) natomiast gdy przychodzi do " starcia" pracodawca- pracownik i jego pełnomocnik, to sytuacja robi się nerwowa dla takich biznesmenów... Proszę się nie obawiać i pomaszerować do prawnika specjalizującego się w umowach o pracę, niech to będzie ktoś Młody taki zaraz po studiach ,ponieważ im najbardziej zależy ,starają się wykazać oraz są bardzo rzetelni . Serdecznie pozdrawiam ;) P/S W przyszłości niech Pani sprawdzi danego pracodawcę zanim zdecyduję się na podjęcie pracy . Proszę pamiętać,że dobrej pracy gdzie pracownik jest na wagę złota a szef dba o swój personel ,nie dostaje się od tak ;) Jeśli ktoś zatrudnia wszystkich i ciągle poszukuje pracowników, to znaczy ,że coś tam po prostu nie działa. Pracownik to sukces każdego przedsiębiorcy. Odchodzą zawsze Ci którzy są wartościowi i mają ambicje natomiast zawsze zostanie ten kto niczego nie potrafi . Pozdrawiam ;) głową do góry.

Jest drobnym drukiem

Justyna

Ktoś jeszcze miał takie nieprzyjemne doświadczenia podczas rekrutacji? Cięzko mi uwierzyć, ze wlaściciel od tak, moze zacząć kogoś obrażać :/ I co do tych kar pieniężnych, o jakich tu kwotach mówimy?

Katastrofa
@Justyna

W moim przypadku rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Natomiast, co do pieniędzy, to już inna sprawa ... Do dziś czekam cierpliwie na telefon z wyjaśnieniem co się stało z moimi pieniędzmi?... Osobiście nie polecam pracy w tej pralni ze względu na problem z uzyskaniem wypracowanych pieniędzy. To jest mało inteligentne posunięcie w stosunku do osób które obdarzają pracodawcę zaufaniem i ciężko dla niego pracują. Poważny przedsiębiorca to wypłacalny przedsiębiorca.

@Katastrofa

I co z tym telefonem? Myślisz, że masz na co w ogóle liczyć? To jakąś karę też miałaś, o której ona wspomniała?

niki
@Justyna

nieprzyjemne doswiadczenia ? syf i malaria w toalecie, 15 min albo na siku albo jedzenie przez caly dzien w pracy, do tego jak upomina sie o swoje to ten smieszny czlowiek wysyla straszenie kara pieniezna 2 tys

niki
@Katastrofa

to ogolnie nie nastawiaj sie ze jeszcze je zobaczysz a pewnie do 2 tygodni dostaniesz pismo z kara 2 tys

Jerzy
@niki

W umowie jest mowa o tak wysokich karach? Ktoś w ogóle jest świadomy że mogą zabrać za błahostkę tak duże pieniądze?

Tomasz

Jeżeli ktoś z państwa czuje się pokrzywdzony przez w/w firmie, proszę o kontakt. Postaram się pomóc. winnicki434@gmail.com

Drodzy Państwo. W każdej umowie zlecenie może być zapis o karze pieniężnej, ale nie może przekraczać kwoty miesięcznego wynagrodzenia . Inna sprawą jest nie rzetelne wykonanie przydzielonego zadania . Jest to bardzo trudne do udowodnienia przez samego zleceniodawcę. Jeśli ktoś się uprze i ma na to srodki ,to można pobawić się z kotka i myszkę z takim przedsiębiorcą, choćby dlatego aby udowodnić, że czasem nie warto zadzierać z pracownikiem zwłaszcza takim o którym mało się wie ;) Np; Nie można wymagać od pani pracującej lata w sklepie sporzywczym ,że będzie mega ekspertem od " magla" ,tutaj ryzyko ponosi tylko pracodawca zatrudniając osobę bez doświadczenia. Można by przyczepić się do milona spraw gdzie winę ponosi tylko i wyłącznie pracodawca ,ale należy umiejętnie wykorzystać ,to czego pracodawca się nie spodziewał. Brak wiedzy zleceniobiorcy w danej dziedzinie jest błędem dla pracodawcy i może go drogo kosztować jeśli zacznie kombinować przy rzetelnym wypłaceniu wynagrodzenia i ocenieniu przy tym czyjejś pracy . Jeśli chcesz pracować w danej dziedzinie z którą wcześniej nie miałeś nigdy do czynienia ,to dobrze jest o tym poinformować pracodawcę . W takich przypadkach powinno być zoorganizowane szkolenie pracownika z dokumentem poświadczającym, że szkolenie się odbyło a pracownik ma predyspozycje do danej dziedziny zawodowej . Drogie Panie . Na wszystko papier ! Papier i jeszcze raz papier . Pozdrawiam ;)

Ola

Pracuję w tej pralni. Jest miła atmosfera i praca jak każda inna w której trzeba pracować a nie obijać się co do szefa jest konkretną osobą jeżeli trzeba pomóc to pomoże jeżeli potrzebna zaliczka to da bez problemu zawsze uśmiechnięty i miły

Dominika
@Ola

To bardzo fajnie, że w Pralni Silesia panuje pozytywna atmosfera i generalnie dobrze Ci się tam pracuje, dziękuję, że podzieliłaś się opinią. A możesz napisać, na czym polegają Twoje obowiązki w tej firmie? Ciężko było się ich nauczyć?

@Ola

Rozumiem ze zaplacil tez za pozytywna opinie tutaj ?

Joanna
@byly pracownik.

A co, wątpisz w szczerą opinię Oli? Masz inne doświadczenia ze strony szefa?

Ja zostałam na starcie obrażona w rozmowie kwalifikacyjnej przez telefon, Pan nie znając mnie zaczął dyskryminować, wyśmiewać by poczuć się lepszym, żałosne ... skoro się nie podobało CV wystarczyło nie dzwonić.

Klient

Pan Dyrektor Generalny jest zakompleksionym człowiekiem o niskiej samoocenie. Lekceważy i nie szanuje klientów. Odradzam współpracę

Wszystkie te opinie negatywne to prawda.dawno powinni pana P.do ciupy wsadzić.straszy sądem,karą za zerwanie umowy.o pieniądze trzeba się prosić.odradzam te prace każdemu co ma choć grosz honoru i szacunku do siebie

Bojarska

Nie polecam, szczególnie osoby pana P. moralne (usunięte przez administratora) wykorzystywanie i zero szacunku do ludzi. Straszenie sądami to jedyne, na co złotoustego Pana Dyrektora stać.

!!!!!!!!

Nie wypłaca szef pieniędzy !!!! Nie polecam tej firmy...... Śmieszna umowa Zakończenie umowy kończy się sądem i kara 2.000zl !!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Pralnia Silesia Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Pralnia Silesia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pralnia Silesia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pralnia Silesia Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pralnia Silesia Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Pralnia Silesia Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pralnia Silesia Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Aleja Wojciecha Korfantego 181 B
    40-153 Katowice
  • NIP: 6342819580 KRS: 0000470613

Pralnia Silesia Sp. z o.o.