Opinie o Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o. w Kraków Kapelanka 42A

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o. w Kraków Kapelanka 42A

Good pay,,, but atmosphere is trash. Not enough people, rude staff (the local staff is fine but other markets are horrible). Managers rarely stand up for the teammates, overall a joke.

Czesc, czy na stanowisku GLCM Digital Client Service Specialist z jezykiem innym niz angielski mozna na start otrzymac chociazby 7000 brutto? Jest to realne? Dziekuje i pozdrawiam.

Inna
@Kandydat

Zależy z jakim, możesz próbować :)

@Inna

z czeskim?

Czarny Pająk

Czy Czarny Pająk nie ma na imię Mirka? Była taka esesmanka w PZU Złota Jesień w Wawie, która to robiła a nawet obcinała Twoją przerwę, bo poprzednik się spóźnił ze swojej przerwy. A siku to nie ze wychodzisz kiedy chcesz-dopiero jak ona Ci pozwoli. Wszystko za przyzwoleniem/na polecenie 2 kierowniczek działu WERYFIKACJI.

Quest6
@Czarny Pająk

Cześć, czy mógłbyś mi powiedzieć, ile czasu zajmuje proces rekrutacji, zostałem wybrany przez HSBC i teraz, ponieważ jestem obcokrajowcem, potrzebuję pozwolenia na pracę, aby rozpocząć pracę a e & y został upoważniony do uzyskania mojej zgody ale przez bardzo długi czas nie odpowiadali na żadne sugestie?

Lucky One
@Czarny Pająk

Nie, ta, o której pisałem poniżej jest w Krakowie w KYC, ale już się przeniosła do innego depo, teraz jest w czymś związanym z document compliance w Krakowie.

Steppenwolf
@Czarny Pająk

Może jest więcej takich czarnych pająków tam. Ale nazywa się Anna ;) (usunięte przez administratora)

Lucky One
@Steppenwolf

Napewno ich jest więcej, jest tam miłe widziany taki styl zarządzania. Ta, o której szła mowa w pierwszym komunikacie, ma imię Iza i wyglada jak typowy czarny pająk. Ale jedną taką Ankę też znałem z KYC, teraz podobno nadal tam jest i tak samo jest niemożliwa. Lepiej trzymać się jak najdalej od tej firmy by nie walczyć z pajęczą siecią beznadziejnych, tak zwanych, managerek.

Zarobki

Ktoś się orientuje na jakie przybliżone zarobki brutto może liczyć IT PMO Associate Manager lub Deployment Manager?

Gdyby rekrutacją zajmował się pan, który dzwonił do mnie za pierwszym razem, to byłoby wszystko ok. W momencie kiedy sprawą zajął się p. Ptak- porażka. Rozmowa miała miejsce 31 października, odpowiedź miała być standardowo do 2 tygodni. Mamy 1 grudnia i cisza. Szanowny pan z rekrutacji nie odpowiada na maile, dodzwonić się nie można. Kompletna porażka. Dodatkowo podczas ustalania terminu rozmowy rekruter był chamski, bo odważyłem się zmienić datę rozmowy (pomijając fakt, że sam zrobił to na samym początku). Opinie wystawiam, ponieważ po miesiącu nie dostałem żadnej odpowiedzi. Rekruter z kulturą osobistą nawet nie macał się przez ścianę.

Pytania z kosmosu. Pierwsze to czy interesuję się finansami, giełdą itp. Moja odpowiedź- nie bardzo. Następne pytanie co sądzę o kryzysie finansowym w 2008 roku, co go wywołało. Pytanie o obligacje skarbowe, stopy procentowe. Był też test tzn. pytania do przykładowego maila w pracy. Oczywiście siedzą, nic nie mówią tylko słuchają notują coś. Zero odpowiedzi, czy mam racje, czy się mylę i mam sobie dać spokój z dalszymi wypocinami.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Lucky one

Pracowałem w tej firmie w dziale KYC na Kapelance w latach 2015-2017. Było to najbardziej traumatyczne doświadczenie w moim życiu zawodowym. Jestem na rynku pracy już niemało lat, widziałem wiele firm, jednak tylko pracę w tej firmie niemal nie przypłaciłem załamaniem nerwowym. Nie jestem zresztą jedynym przypadkiem, bo moja koleżanka z tego samego teamu skończyła na rocznym urlopie chorobowym właśnie przez tę pracę. Głównym powodem powyższego była „managerka” od 7 boleści zwana Czarnym Pająkiem – i dodam że ten pseudonim pasowal do niej doskonale – która powinna zostać przedmiotem rozprawy sądowej za mobbing, a nie managerem po awansie. Z tego co wiem to przeniosła się już do innego departamentu, jeśli tak, to jest szansa że w dziale KYC jest tam teraz odrobinę lepiej. Niestety Czarny Pająk był tylko czubkiem góry lodowej, lub jak kto woli, czubkiem góry pajęczego kału w tej firmie... Inne jego elementy to np. system monitorujący pracę w systemie ciągłym, czyli nawet czas potrzebny na wyjście do kibla jest ściśle wyliczony. Nie spotkałem się z czymś takim w żadnej innej korporacji. Ponadto koszmarna presja z góry na ilość, niespotykana w innych firmach, targety sa możliwe to spełnienia tylko pod warunkiem siedzenia do późnych godzin wieczornych, przy czym jawnie łamiąc prawo pracy zakazano wpisywanie tego czasu do ewidencji jako nadgodziny. Pozytywów niewiele, nieliczni po wielu latach otrzymują komputer z poprzedniej epoki i możliwość pracy zdalnej raz w tygodniu, można również przjeść na tryb pracy flexible=10h pracy dziennie a za to jeden dzień dodatkowo wolny w tygodniu, zwany „wybitką”. Ale odradzam, bo często w ten dzień każą przyjść na nadgodziny. Ostatni pozytyw to ludzie, trafiłem naprawdę na fajną ekipę i ludzi do tej pory wspominam z nostalgią. Po zakończeniu współpracy z tą firmą wyniosłem się z Krakowa, który chyba już zawsze będzie mi się kojarzyl nieprzyjemnie – z mobbingiem i koszmarnym ciśnieniem w pracy.

Xxx

Gbm czy cmb?

Lucky one
@Xxx

Gbm, 4 pietro

MM
@Lucky one

To prawda - ram peacuje sporo ludzi bez odpowiedniego doswiadczenia managerskiego

That is me
@MM

Od dawna uważam ze cala branża AML/KYC to jedna wielka porażka niezależnie od firmy, przekonałem się pracując w różnych firmach, w tym w HSBC Service delivery w Krakowie i czytając opinie tutaj o innych, wszędzie To samo (usunięte przez administratora) niestety. Trzeba podwyższać kwalifikacje i celować w ciekawsze branże, a nie isc tam gdzie biorą byle kogo. Tak samo mozna trafić do call center i narzekać, ze nie doceniają, Negatywne komentarze pojawiają się głównie z takich kiepskich branż, bo ludzi ma się tam za nic, skoro łatwo mozna ich zamienic na innych. To sytuacja ogólnie typowa dla calej tej poronionej branży, moim zdaniem.

Samuel
@Lucky one

GBM to jeden z najgorszych działów IT, obok Wealtha. Omijać z daleka.

Anonymous
@Lucky one

Potwierdzam, jeśli chodzi o dział AML / KYC w tej firmie niektóre działania zakrywały o mobbing . Historie typu wyciszanie i zwalnianie pracownikow . Kadra menedżerska wzieta z przypadku po znajomosciach. Sprawdźcie sobie na linkedinie , osoby po 2 latach pracy z juniora stają się menagerem. To nie jest mozliwe w normalnej firmie na zachodzie, tam trzeba koło 10 lat żeby wejść na taka pozycje. Ta cała polityka AML to (usunięte przez administratora) , jeśli klient jest bogaty to choćby miał przelewy z Panamy to jest to zawsże ok. Wyłapują jakiegoś leszcza z kraju arabskiego który wpłacił 5K eur w gotowce i to jest prz3cidzialanie praniu pieniedzy.

Dagy
@Anonymous

Prawdziwe. W grudniu kobieta / Team leader, która została oficjalnie zgłoszona do HR za działania mobbingowe. w marcu awansowała do AVP.Masakra!!!

Dzepeto
@Dagy

Niestety to prawda, mialem nieprzyjemnosc pracowac tam z taka kobieta. Prawie wszyscy mezczyzni odeszli z zespolu przez jej emocjonalne niezrownowazenie. Moj kolega, ktory dolaczyl z innego kraju przyplacil to depresja. Na szczescie to juz za mna, niestety musialem odejsc z firmy, ktora sama w sobie jest ok.(usunięte przez administratora)

Beata
@Lucky one

Ta kryminalna koropracja wysyła na prywatne nr tel. jakieś s4fiaste ankiety wszystkim swoim pracownikom. Ja zgody na taki spam nie wyrażałam i zgłoszę to gdzie trzeba. (usunięte przez administratora)nie firma.

Joanna
@Lucky one

Potwierdzam. Jest rok 2021. Nic się nie zmieniło. - (usunięte przez administratora) - kpi, targety, (usunięte przez administratora) - HSBC łamie prawo pracy, - HSBC = modern salvery

Hera

Czy ktoś może udzielić informacji, jak wygląda praca podczas pandemii w tej firmie? Zakładam, że praca zdalna ale cały czas? I czy trzeba mieć własnego laptopa czy zapewniają sprzęt. Jest jakiś dodatek za pracę z domu? Z góry dzięki.

niewazne
@Hera

Zdalna w 100%, laptopy dostarcza firma.

Czy pracodawca Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Wyzwolony

Najbardziej chwaloną metodą motywacji pracowników jest (usunięte przez administratora) w myśl idei że zastraszony człowiek będzie bał się popełnić błąd. Poza tym niezłe przekręty aby dać pracownikom jak najmniej.

NO GOOD!

Poor management, no experience they don´t know what to do. My team consisted on 4 PMs, we all started at the same time, after one year there is one left. I had 3 managers in the period of 6 months.

Ramzes
@NO GOOD!

One of the worst companies in Kraków.

Rozmowa rekrutacyjna z menagerami niezbyt profesjonalna. Dziwne dociekania skąd moje imie i dlaczego takie a nie inne. Panowie robili wrażenie jakby nie wiedzieli o czym mają ze mną rozmawiać. Po rozmowie - moja decyzja o wycofaniu sie z rekrutacji.

Idaho

Dział IT to tragedia: - wiele polskich zespołów to przystawki do projektów prowadzonych w UK, Francji lub Chinach. Decyzyjność jest za granicą, do Krakowa trafia wsparcie techniczne i rzeczy, którymi tam nie chcą się zajmować, np. trudne do naprawienia błędy. Zagraniczne zespoły wrogo nastawione, bo nie chcą, aby etaty były przenoszone do Krakowa. - wiele przestarzałych technologii, na rekrutacji przemilczają niewygodne fakty, a jeśli kandydaci kręcą nosem na technologie w opisie stanowiska, to się je usuwa z opisu - kiepski stan techniczny projektów z uwagi na słabych programistów zatrudnianych za granicą jak najniższym kosztem. Dodatkowo HSBC cierpi na Not-Invented-Here syndrom, więc zamiast standardowych bibliotek używa się wewnętrznych narzędzi z kompromitującymi błędami. Nie zdziwcie się, jeśli aplikacja zawiesza się na produkcji z powodu błędów w wewnętrznych bibliotekach. - oszczędzanie na etatach: małe zespoły programistów odpowiadają za analizę, programowanie, testowanie, wdrożenia i wsparcie techniczne. team leader jest równocześnie pełnoetatowym programistą, line managerem, project managerem, test managerem oraz analitykiem i product ownerem. To wszystko oczywiście za pensję seniora. - feudalne stosunki: masz inne zdanie niż management za granicą? masz problemy komunikacyjne - management z przypadku, ludzie którzy nigdy nie pracowali w IT i dostali stołki po znajomości. Mentalność dzieci z przedszkola, np. publiczne narzekanie, że inni managerowie mają lepsze benefity - w praktyce brak możliwości zmiany projektu, aplikowanie do innych zespołów jest traktowane jako zdrada swojego feudalnego lorda. Często bywa że manager daje zgodę na rekrutację do innego zespołu, pomaga ustawić rozmowę kwalifikacyjną, a za plecami przekazuje negatywną opinię, aby uniemożliwić przejście - w Krakowie coraz więcej ludzi po boot campach, bo doświadczenie programiści nie chcą tam przychodzić, zarobki nie nadążają za rynkiem - problemy finansowe jeszcze przed kryzysem, wtedy już planowano redukcję 35 000 etatów. W Krakowie już było sporo przypadków, gdy ludzie się dowiadywali z dnia na dzień, że muszą znaleźć nowy projekt lub opuścić firmę

@Idaho

W pełni się zgadzam, pracowałem już w kilku firmach i w żadnej nie doświadczyłem takiej presji, nerwówki, niekompetencji zachodniego managementu jak w HSBC. Wyzysk pracownika i oczekiwanie że siedzisz codziennie po godzinach, zespoły IT przeciążone pracą i zdemotywowane, chaos wokoło. Do tego zwolnienia a nie przenoszenie ról do tańszych krajów, co kończy się nawałem dodatkowej pracy dla tych co zostają. Zdecydowanie nie polecam

John
@pracownik

Zachodnim managerom najlepiej wychodzi wyzywanie polskich pracowników.

zainteresowany

Chciałbym Was zapytać o pracę w dziale podatkowym HSBC. Ma ktoś tu takie doświadczenie? Jak wygląda sprawa z atmosferą, przełożonymi, nadgodzinami itp? Warto aplikować czy lepiej uciekać i kijem nie tykać? Z góry dzięki za wskazówki!

Kyle

HSBC nawiązało współpracę z Luxoftem i przejmuje kontraktorów od UBSu.

Logan
@Kyle

Nic dziwnego, nikt tam nie chce pracować.

Krakow

Nie polecam! Po testach, dwoch rozmowach (wydawalo by sie, ze z powaznymi ludzmi), cisza ... pasowaloby chociaz, zadzwonic powiedziec, ze dziekujemy, ale jest ktos lepszy. To jest jakas informacja.

Prawda
@Krakow

HSBC planuje zwalniać, a nie zatrudniać.

Czy jest możliwość w Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o. pracy na część etatu?

John Flint

Chcesz się zatrudniać przed zwolnieniami?

r2r

Po rozmowie przez telefon i 2 spotkaniach (które wypadły dobrze) dowiedziałem się że jednak nie będą otwierać stanowiska w Krakowie. Trochę niepoważne podejście do ludzi...

Samuel
@r2r

Normalna sytuacja przed zwolnieniami grupowymi. Jeszcze przed kryzysem planowali redukcje 35 000 osób. Stach pomyśleć co będzie teraz.

MJ

Pracuje pół roku. Pierwsza rzecz. Rekrutacja była na wysokim poziomie. Żadnych durnych pytań. Zbędnych spotkań. Szybki feedback. Ciężko jest się wdrożyć. To fakt. Firma jest ogromna struktura nie najprostszą więc trudno jest się ogarnąć. Szczególnie jak się przychodzi z mniejszych firm. Ogromnym plusem jest wsparcie. Jeśli już się wie gdzie i dokogo ludzie są bardzo pomocni i mili. Żeby trafić do odpowiedniej osoby nie jest łatwo ale managerowie są mega pomocni. Jeśli nie boisz się pytać i prosić dojdziesz do celu bez większych problemów. Firma stawia na rozwój. Mam pełne wsparcie managerów. Firma udostępnia platformy trainingowe są programy szkoleniowe. Jak ktoś chce się rozwijać ma na to szanse. Ja osobiście polecam. Dobry socjal. Oczywiście są minusy jak wszędzie ale trzeba pamiętac że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Chodzą słuchy że w innych działach nie jest tak różowo. Więc jeśli ktoś ma wątpliwości polecam podpytać ludzi którzy w tym dziale pracują lub pracowali. Ja polecam CMB.

Agnieszka
@MJ

Wielkie dzięki za wyczerpującą opinię o Hsbc Service Delivery. Szkoda, że nie napisałaś, na jakim dziale pracujesz. Piszesz, że firma stawia na rozwój pracowników. A są realne szanse na awans?

Radek

Firma ma dobre opinie więc jeśli ktoś nie spełnia oczekiwać to może być niezadowolony

Ap
@Radek

Chaos i tyle . Trudno sie pracuje z (usunięte przez administratora) I nie mowie o precesach typu KYC ....

nescafe

Brałem udział w rekrutacji, ale nie mam pojęcia jakie stawki realnie oferują (anti-fraud, inny język niż angielski). Czy ktoś podałby widełki ?

Ben

HSBC zatrudnia na potęgę, nie ma dnia żeby ktoś nie dzwonił albo nie pisał. Wyrywają z innych firm już "największe ochłapy" żeby mieć tylko ręce do pracy.. Tymczasem ich polityka rekrutacyjna wygląda tak: - nie spotkałem ani jednej akcji marketingowej na mieście (pączki Luxoftu, precle Sabre przyjęły się przecież bardzo dobrze) - gdy otwarli biuro na Kapelance zarejestrowałem u nich CV, jak pokazały się oferty złożyłem CV na dwie role, - mijały miesiące, nie dostałem nawet informacji mailem że moje CV nie zostało przyjęte do dalszej rekrutacji, nic, zero, taki typowy brak profesjonalizmu, - dziś, blisko 2 lata później na gwałt potrzebują pracowników, rekrutują bezpośrednio oraz przez firmy typu Vertex Solutions czy Brickendon Group - te oferty należy olewać, niech HSBC nauczy się kultury pracy i profesjonalizmu w traktowaniu potencjalnych pracowników, No i najważniejsze, czy chcesz się pakować do firmy, którą czeka restrukturyzacja ? (jeśli obecnie nie ogarniają swojej rekrutacji, co będzie potem?) polecam uwadze: https://www.washingtonpost.com/business/on-small-business/hsbc-warns-of-writedown-job-cuts-as-profit-misses-estimates/2019/10/28/25566f62-f969-11e9-9e02-1d45cb3dfa8f_story.html

A.

Nie polecam. Strata czasu, niekompetentni rekruterzy i to nie dlatego, ze nie dostałam od nich oferty pracy- dostałam, odmówiłam. Na szczęście.

Edward
@A.

Możesz napisać czemu zrezygnowałeś z zatrudnienia. Interesuje mnie jakie warunki wynagrodzenia proponuje firma i czy to był powód tego, że się wycofałeś? Bedę wdzięczny za odpowiedź.

Zostaw merytoryczną opinię o Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hsbc Service Delivery (Polska) Sp. z o.o.