Grupa Progres Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność



Czy wiesz, że jako młody człowiek poniżej 26. roku życia masz szansę na znaczącą ulgę podatkową? Zerowy PIT dla młodych to rządowa inicjatywa, która może zmienić Twoje podejście do pierwszych kroków na rynku pracy. Zastanawiasz się, jakie przychody kwalifikują się do tej ulgi i co to oznacza dla Twoich finansów? A może jesteś ciekaw, jak ulga ta wpływa na inne aspekty Twojego rozliczenia podatkowego, tj. składki na ubezpieczenie czy ulga na dzieci? Zobacz, co musisz wiedzieć o zerowym PIT dla młodych! 
  
Czym dokładnie jest zerowy PIT dla młodych? 
Zerowy PIT dla młodych to inicjatywa rządowa wprowadzona, by umożliwić młodym osobom lepszy start na rynku pracy. Zgodnie z założeniami ulgi dla młodych, osoby poniżej 26. roku życia nie muszą płacić podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) od przychodów do wysokości 85 528 zł. Stosowanie ulgi przez płatnika nie wymaga od niego żadnych działań — młody pracownik nie musi składać oświadczeń czy wniosków, np. do pracodawcy. Dlaczego? Ponieważ ulga zerowy PIT dla młodych działa z mocy ustawy. 
 
  
Jakie przychody kwalifikują się do zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie ulgi dla młodych? 
Ulga podatkowa dla młodych do 26 r. ż. dotyczy przychodów z tytułu: 
·       pracy na etacie, 
·       osobiście wykonywanej działalności na podstawie umowy zlecenia, 
·       odbywania praktyki absolwenckiej, 
·       odbywania stażu uczniowskiego, 
·       zasiłku macierzyńskiego, 
·       spółdzielczego stosunku pracy, 
·       stosunku służbowego, 
·       pracy nakładczej. 
  
Warto pamiętać, że ulga nie obejmuje dochodów z prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W przypadku, gdy podatnik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie i jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą, jedynie wynagrodzenie brutto uzyskiwane z tytułu umowy o pracę lub umowy zlecenia będzie brane pod uwagę w zwolnieniu podatkowym. 
 
 Kto może skorzystać z zerowego PIT? 
Zerowy PIT skierowany jest do młodych ludzi, którzy nie przekroczyli jeszcze 26. roku życia. Podatnik może korzystać z ulgi włącznie do dnia 26. urodzin. Co istotne, gdy dzień 26. urodzin przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, nie następuje „przesunięcie” daty urodzin na następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. 

PIT zero dla młodych w związku małżeńskim 
Dla młodych pozostających w związku małżeńskim, niezależnie od tego, czy decydują się na rozliczenie roczne indywidualne, czy wspólne, istotne jest, że każdy z małżonków może korzystać z ulgi zerowego PIT do wysokości 85 528 zł. Ważną kwestią jest fakt, że jeżeli jeden z małżonków nie wykorzysta całego swojego limitu w danym roku podatkowym, jego niewykorzystana część nie może być przeniesiona na drugiego małżonka ani nie zwiększa limitu na następne lata – ulga ta nie jest przenoszona na kolejny rok podatkowy. 
 
Na jakie preferencje dodatkowe wpływa ulga dla młodych? 
·       Koszty uzyskania przychodów — Możesz odliczyć koszty związane z uzyskaniem przychodów z pracy
lub zlecenia, ale tylko do wysokości, która nie przekracza tej części twoich przychodów, która faktycznie podlega opodatkowaniu.
 
·       Składki na ubezpieczenia — Płacisz składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne z własnej kieszeni, ale nie możesz odliczyć składek, które były naliczone od przychodów zwolnionych z opodatkowania. 
·       Ulga na dzieci — Jeśli płacisz składki ubezpieczeniowe od przychodów objętych ulgą, możesz je uwzględnić przy obliczaniu tzw. dodatkowego zwrotu z tytułu ulgi na dzieci. Oznacza to, że nawet jeśli nie płacisz podatku dochodowego (np. nie masz innych opodatkowanych przychodów), możesz otrzymać zwrot w wysokości zapłaconych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. 
·       Składki ZUS a PIT 0 — Jako pracownik korzystający z ulgi PIT 0, nadal musisz opłacać składki ZUS, zarówno społeczne, jak i zdrowotne, mimo że korzystasz z ulgi podatkowej. 
  
 
Czy korzystając z ulgi dla młodych, trzeba składać roczną deklarację PIT? 
Gdy twoje przychody są w całości objęte ulgą, nie jesteś zobowiązany do składania rocznego zeznania podatkowego. Jednak istnieją sytuacje, które mogą wymagać od ciebie złożenia zeznania, np. jeśli: 
 
·       otrzymałeś również inne przychody podlegające opodatkowaniu, 
·       chcesz ubiegać się o zwrot nadpłaty podatku, 
·       korzystasz z dodatkowego zwrotu dla ulgi prorodzinnej związanej ze składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne pobrane od przychodów zwolnionych z podatku, 
·       musisz skorygować dokonane wcześniej odliczenia, do których straciłeś prawo. 
  
Zerowy PIT dla młodych jest istotnym wsparciem, które daje konkretne korzyści finansowe dla osób poniżej 26. roku
życia. Dzięki tej uldze możesz zacząć swoją karierę zawodową z mniejszym obciążeniem podatkowym, a to dodatkowa motywacja do aktywnego wkraczania na rynek pracy. Nie ma na co czekać!
 

Pracodawca

 Aktualność


ROK 2024 ROKIEM EKOLOGII W GRUPIE PROGRES 

Dział Personalny oraz Dział Marketingu Grupy Progres wspólnie łączą siły w szczytnym celu i zapraszają Wszystkich pracowników naszej firmy do udziału w  niezwykle ważnym dla nas wszystkich projekcie, który dotyczy przyszłości każdego z nas i naszych bliskich.

W związku z trudną sytuacją ekologiczną, ociepleniem klimatu, wysychającymi rzekami, powiększającą się dziurą ozonową chcemy wspólnie zadbać o naszą planetę, dlatego postanowiliśmy 2024 rok poświecić ekologii.

W  ramach tego projektu Dział Marketingu oraz Dział Personalny zaplanował kilka wspólnych inicjatyw dla pracowników, m.in. takich jak:


  • Dzień Ziemi  - wspólne sprzątanie świata

  •       Konkurs z okazji Dnia Dziecka będzie nawiązywał do ekologii, ponieważ dbanie o planetę i ekologia to tematy, które należy uświadamiać dzieciom już od najmłodszych lat

  •        Wspólne sadzenie drzewek, które jak wiemy są niezwykle potrzebne - produkują tlen, oczyszczają powietrze, w lato dają cień i możliwość schronienia/schłodzenia się

  •         i wiele więcej.



Pokażemy, że RAZEM MOŻEMY WIECEJ! Wspólnie zadbamy o naszą planetę, o nasz DOM!

Projekt rozpoczęliśmy 18 marca, kiedy to przypadł Światowy Dzień Recyklingu.
W związku z uznaliśmy to za dobry czas, aby rozpocząć naszą komunikację dotyczącą ekologii, przypomnieć o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę m.in. poprzez segregację śmieci.

Pamiętamy, że to kropla drąży skałę i nawet najmniejsze
działania wykonywane regularnie mają znaczenie globalne

Pracodawca

 Aktualność




Niderlandy nową linią biznesową Grupy Progres!


Z radością ogłaszamy ważną informację dotyczącą naszej firmy.

Z uwagi na dynamiczny rozwój oraz rosnące potrzeby związane z rekrutacją, otworzyliśmy nowy kierunek sprzedaży usługi pracy tymczasowej na terenie Niderlandów.


Dział NL będzie pełnił istotną rolę w naszej globalnej strategii rozwoju. Dzięki niemu będziemy mieli możliwość jeszcze lepszego zrozumienia specyfiki lokalnego rynku pracy oraz zaoferowania naszym Kandydatom oraz Klientom obsługi i wsparcia na najwyższym poziomie.


Odwiedźcie naszą stronę NL ➡ https://grupaprogres.pl/nl/

Pracodawca

 Aktualność

Grupa Progres z prestiżowymi wyróżnieniami!


Znamy już wyniki rankingu GazeleBiznesu2023 przygotowanego przez Coface Poland, który już po raz 24. został opublikowany w dzienniku Puls Biznesu.

Grupa Progres po raz kolejny znalazła się w prestiżowym gronie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. COFACE, będąc autorem rankingu od 2001 roku, analizuje najbardziej obiektywne kryteria – wyniki finansowe.

W tym roku szesnasty już raz redakcja „Forbes” publikuje zestawienie diamentów, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce, w którym mieliśmy przyjemność się znaleźć. To ranking polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich 5 lat działalności, przygotowany we współpracy z gwarantującą silną metodologię firmą Dun&Bradstreet (dawniej Bisnode Polska). Na listach znalazły się firmy o największej dynamice wzrostu wartości. 

Dziękujemy wszystkim, którzy są częścią naszych sukcesów - pracownikom za ich ciężką pracę, partnerom za wspólną podróż, a klientom za zaufanie, które nam udzielają. 

Pracodawca

 Aktualność



NOWY BENEFIT W GRUPIE PROGRES - Wsparcie psychologiczne

Z przyjemnością informujemy, iż do szerokiej grupy benefitów w naszej firmie doszedł nowy, jakim jest Program Wsparcia Psychologicznego dla Pracowników (Employee Assistance Program) EAP24.

Zgodnie z aktualnymi danymi każdego roku około 3,8 miliona Polaków boryka się z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi. Na 100 tysięcy obywateli w Polsce przypada jedynie 8 psychoterapeutów. Pod tym względem nasz kraj zajmuje dopiero 21. miejsce w Europie.

Czas oczekiwania na psychoterapię finansowaną przez NFZ trwa kilka miesięcy (nawet do roku). Dodatkowym wyzwaniem jest znalezienie psychoterapeuty specjalizującego się w określonych obszarach pomocy psychologicznej.

Program EAP umożliwia pracownikom naszej firmy korzystanie z profesjonalnego wsparcia psychologicznego w rozwiązywaniu problemów w życiu zawodowym i prywatnym. Najważniejszymi aspektami funkcjonowania EAP jest poufność i anonimowość, a także łatwość dostępu do informacji oraz do grona specjalistów (psychologowie, terapeuci, coachowie).

Program EAP24 w Grupie Progres obejmuje:


  • wsparcie psychologiczne 

  • wsparcie dla rodziców i dzieci 

  • wsparcie menedżerskie 



Zespół EAP i partnerzy mają odpowiednie kwalifikacje, aby zapewniać naszym pracownikom profesjonalne wsparcie psychologiczne, menedżerskie i prawno-finansowe. Poza wspieraniem pracowników i członków ich rodzin przeżywających trudności to również źródło merytorycznej wiedzy. Co miesiąc udostępniane są nam newslettery z porcją wiedzy oraz inspiracji. Mamy także także możliwość udziału w webinarach tematycznych.

Jako Grupie Progres zależy nam na tym, by budować świadomą i zrównoważoną kulturę organizacyjną ukierunkowaną na dobrostan pracowników i wierzymy, że tego typu wsparcie okaże się wartościowe dla nas i dla naszych bliskich. 

Pracodawca

 Aktualność

Grupa Progres dołączyła do Stowarzyszenia We!come 
 
Mamy ogromną przyjemność poinformować o dołączeniu Grupy Progres do Stowarzyszenia We!come - powstałe w 2022 roku z inicjatywy pracodawców zatrudniających cudzoziemców w Polsce. 
Wspiera Firmy zainteresowane propagowaniem legalizacji pracy cudzoziemców w Polsce oraz Pracowników – Obcokrajowców, którzy zetknęli się z niesprawiedliwością pracodawców.  

Grupa Progres przy współpracy ze Stowarzyszeniem We!come będzie m.in.: 


  • Promować pracę cudzoziemców w Polsce, a także upowszechniać wiedzę oraz informować o tych rozwiązaniach. 

  • Organizować i wspierać inicjatywy na rzecz rozwoju legalnego zatrudnienia cudzoziemców w Polsce 

  • Podejmować inicjatywy i działania edukacyjne w celu podnoszenia poziomu wykształcenia, kwalifikacji i wiedzy wśród podmiotów gospodarczych, administracji publicznej, szkolnictwa, jednostek samorządowych i społeczeństwa w zakresie zatrudnienia cudzoziemców, jak również optymalizacji procesów gospodarczych w przedsiębiorstwach. 

  • Podejmować działania wspierające promocję polskiego rynku pracy. 

  • Prowadzić działalności naukowe, badawczo-rozwojowe, naukowo-techniczne, w zakresie nowoczesnych rozwiązań HR w tym z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych. 

  • Podejmować inicjatywy na rzecz budowy infrastruktury, ochrony zdrowia oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu cudzoziemców w Polsce. 

  • Wspierać rozwój zabezpieczenia ilości i jakości zasobów ludzkich.  


Cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnego projektu!  

Więcej informacji na stronie: https://stowarzyszenie-welcome.pl/#top 


Pracodawca

 Aktualność


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Nasz dobry Mikołaj wraz z niezastąpionymi pomocnikami dostarczył wszystkim pracownikom w centrali jak w oddziałach świąteczne prezenty

W imieniu Zarządu z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim dużo szczęścia, zdrowia oraz wielu radosnych i pięknych chwil ✨

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z wizyty Mikołaja w centrali na naszych mediach społecznościowych - wizyta mikołaja

oraz zajrzycie do zdjęć jak u nas wygląda wspólne świętowanie :) 

Pracodawca

 Aktualność


Zezwolenia na pobyt dla obywateli Ukrainy, którzy wjechali do Polski w czasie wojny
Od 1 kwietnia 2023 r. obywatele Ukrainy, którzy wjechali do Polski w czasie wojny, mogą ubiegać się o udzielenie zezwoleń na pobyt czasowy w Polsce. Jednak takie rozwiązanie jest dostępne nie dla wszystkich. Jeśli masz wątpliwości co do możliwości uzyskania karty pobytu, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Czym jest zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce?
Zezwolenie na pobyt czasowy to dokument wydawany cudzoziemcom, którzy zamierzają przebywać w Polsce na okres dłuższy niż 3 miesiące. Uprawnia on do pobytu w Polsce na okres do 3 lat. Razem z zezwoleniem cudzoziemcy otrzymują kartę pobytu, która potwierdza ich tożsamość w Polsce, i na której znajdują się podstawowe informacje dotyczące jej posiadacza.
Obydwa dokumenty są bardzo istotne, więc należy je przechowywać i w razie utraty lub uszkodzenia wystąpić o duplikaty. Dzięki nim możesz wielokrotnie przekraczać granicę bez konieczności uzyskania dodatkowej wizy i korzystać z innych praw obywatelskich.

Kiedy obywatel Ukrainy ze statusem UKR może złożyć wniosek?
Wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy może złożyć obywatel Ukrainy, który przebywa w Polsce i ma numer PESEL z adnotacją UKR oraz pracuje lub prowadzi w Polsce działalność gospodarczą np. na podstawie wpisu do CEIDG.
To oznacza, że osoby ze statusem UKR, które wjechały do Polski w czasie wojny, mogą złożyć tylko i wyłącznie takie zezwolenia na pobyt:


  • zezwolenia na pobyt czasowy i pracę,

  • zezwolenia na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji,

  • zezwolenia na pobyt czasowy w celu prowadzenia działalności gospodarczej.



Jak i gdzie należy złożyć wniosek?
Generalnie wniosek i załączniki należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą lub w inny sposób dostarczyć do urzędu wojewódzkiego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania obywatela Ukrainy.
W celu usprawnienia obsługi cudzoziemców został uruchomiony specjalny portal MOS (Moduł Obsługi Spraw), który oprócz możliwości wypełnienia wniosku pobytowego po rejestracji konta, zawiera dużo wskazówek i potrzebnych informacji dla cudzoziemców przebywających w Polsce.
Niektóre Urzędy Wojewódzkie, jak np. Mazowiecki, Pomorski, czy Dolnośląski mają swoje specjalnie zaprojektowane systemy elektroniczne dedykowane do obsługi cudzoziemców. Warto zapoznać się, czy Urząd, do którego będziesz składać wniosek, ma swoje wytyczne dotyczące złożenia wniosków pobytowych.

Jakie dokumenty trzeba złożyć?
Podstawowa lista dokumentów, które należy dostarczyć, zawiera:

  • Wniosek o zezwolenie na pobyt,

  • Cztery aktualne fotografie – zgodne z wymogami,

  • Kserokopie wszystkich zapisanych stron w paszporcie wraz z oryginałem do wglądu,

  • Potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej,

  • Dokumenty potwierdzające okoliczności uprawniające do wydania zezwolenia na pobyt czasowy.


Zwróć uwagę na to, że lista dokumentów może się różnić w zależności od Urzędu Wojewódzkiego, w którym zamierzasz złożyć wniosek oraz twojego celu pobytu w Polsce.

Ważne informacje:
Ubieganie się o zezwolenia na pobyt nie jest obowiązkowe. Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski od dnia 24 lutego 2022 r. i nie skorzystają z tego rozwiązania, będą mogli nadal legalnie przebywać w kraju na podstawie ochrony czasowej obecnie do 04.03.2024 r.
Jest możliwość wypełnienia wniosku pobytowego odręcznie poza formularzem elektronicznym, ale w celu usprawnienia procesu i przyspieszenia rozpatrywania sprawy rekomendujemy skorzystać z portalu mos.cudzoziemcy.gov.pl. lub innego portalu ze względu na Urząd Wojewódzki.
 
Podsumowanie
Uzyskanie zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce niesie za sobą wiele korzyści dla cudzoziemca. Przede wszystkim umożliwia legalne przebywanie na terytorium Polski przez określony okres czasu oraz swobodę przemieszczania się po Unii Europejskiej. Przy takim rozwiązaniu nie musisz martwić się o utratę swojej podstawy pobytowej w przypadku podróży do innych państw.
Jeżeli chcesz uzyskać kartę pobytu w Polsce i nie stresować formalnościami związanymi z legalizacją swojego pobytu lub masz dodatkowe pytania, zapraszamy do skorzystania z naszej eksperckiej pomocy.
Zgłoś się do nas: kontakt.legalizacja@grupaprogres.pl

Podstawa prawna
Ustawa z dnia 12 stycznia 2023 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 185)
Ustawa z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. z 2023 r. poz. 103 z późn. zm.)

Pracodawca

 Aktualność


Kto nie otrzyma wizy korespondencyjnej? Ostatnie zmiany w polskich placówkach dyplomatycznych

Kwestia legalności pobytu obywateli Ukrainy wciąż pozostaje niezmiennie ważnym, a zarazem często problematycznym tematem. Są to kwestie faktyczne polegające na niejasnym statusie pobytowym obywateli Ukrainy, którzy wjechali do Polski przed wybuchem wojny. Obecna sytuacja spowodowała pojawienie się nowego, wcześniej niespotykanego procederu – uzyskiwania wiz przez obywateli Ukrainy pozostających w Polsce za pośrednictwem pełnomocników w polskich placówkach dyplomatycznych.
Czy ten proces jest rzeczywiście zgodny z przepisami prawnymi? Czy nadal jest obecny?
 Proces wydawania wiz w polskich urzędach konsularnych regulowany jest głównie przez dwa akty prawne – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 810/2009 oraz Ustawę z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach. Rozporządzenie UE, znane również jako Wspólnotowy Kodeks Wizowy, stanowi podstawę regulacji dotyczących wydawania wiz w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Celem tego rozporządzenia jest zapewnienie spójności i jednolitych przepisów w zakresie procedur wizowych. Z kolei ustawa o Cudzoziemcach pełni rolę aktu uzupełniającego w kwestii polskich wiz krajowych.
Zgodnie z powyższymi aktami prawnymi, zasadą jest osobiste składanie przez cudzoziemca wniosku o wydanie wizy w urzędzie konsularnym. Od powyższej zasady, w odpowiedzi na negatywne skutki epidemii wirusa SARS-CoV-2, wprowadzono wyjątek – obywatele Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji i Armenii otrzymali prawo składania wniosków o wydanie wiz krajowych do polskich konsulatów drogą korespondencyjną lub za pośrednictwem pełnomocników. Problem polegał na tym, że dotychczas przepisy nie jednoznacznie określały, czy cudzoziemiec przebywający poza granicami swojego państwa obywatelstwa, szczególnie jeżeli przebywa w Polsce, może skorzystać z tego wyjątku.
Odpowiedź na to pytanie została udzielona w końcu sierpnia bieżącego roku na oficjalnej stronie rządowej i jest jednoznaczna – złożenie wniosku wizowego za pośrednictwem pełnomocnika lub korespondencyjnie, w przypadku, gdy wnioskodawca przebywa poza granicami państwa, w którym znajduje się właściwy konsulat, skutkuje nierozpatrzeniem wniosku wizowego. W praktyce oznacza to, że jeśli wniosek o wydanie wizy zostanie złożony w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie przez osobę, która nie przebywa na terytorium Ukrainy, wniosek ten nie zostanie rozpatrzony i zostanie odesłany do nadawcy.
Osoby przebywające w Polsce, które z różnych powodów chcą kontynuować swój pobyt bez opuszczania terytorium Polski, mogą skorzystać z możliwości legalizacji swojego pobytu poprzez złożenie wniosku o pobyt czasowy. Jeżeli cudzoziemiec napotka trudności z przedłużeniem swojego pobytu w Polsce, może zgłosić się do naszych ekspertów, którzy w jego imieniu załatwią wszelkie niezbędne formalności.
Szczegóły oferty można znaleźć pod następującym adresem: https://legalnodopolshi.com/

Jeżeli masz wątpliwości co do legalności pracy i pobytu swoich pracowników zgłoś się do nas:
kontakt.legalizacja@grupaprogres.pl

Pracodawca

 Aktualność


Budowanie swojej marki osobistej na LinkedIn — klucz do sukcesu zawodowego w mediach społecznościowych
W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, gdzie konkurencja na rynku pracy jest coraz większa, ważne jest, aby wyprzedzić innych i wyróżnić się w tłumie. Budowanie silnej marki osobistej jest niezwykle istotne, szczególnie w mediach społecznościowych i platformach zawodowych, takich jak LinkedIn. To właśnie tam pracodawcy, rekruterzy i potencjalni klienci szukają informacji o naszych umiejętnościach, osiągnięciach i profesjonalnym doświadczeniu. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie budować swoją markę osobistą na LinkedIn i osiągnąć sukces w biznesie.
[ltr]Spis treści
[/ltr]


  1. Twórz profesjonalny profil

  2. Publikuj wartościowe treści

  3. Bądź aktywny i angażuj się

  4. Wykorzystaj funkcje LinkedIn

  5. Zarządzaj pozytywnym wizerunkiem


[ltr][size][font]


1. Twórz profesjonalny profil
Twój profil na LinkedIn jest wizytówką online, dlatego powinien być starannie zaprojektowany i dostosowany do Twoich celów zawodowych. Dodaj profesjonalne zdjęcie profilowe, które przedstawia Cię w korzystnym świetle. Opisz swoje doświadczenie, umiejętności i osiągnięcia w jasny i zwięzły sposób. Nie zapomnij o uzupełnieniu sekcji dotyczących wykształcenia i umiejętności. Upewnij się, że Twój profil jest kompletny i zaktualizowany.
2. Publikuj wartościowe treści
LinkedIn to platforma, na której możesz podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i perspektywą. Regularnie publikuj wartościowe treści związane z Twoją branżą. Może to być artykuł, wpis, zdjęcie, prezentacja lub film. Pamiętaj, aby treści były profesjonalne, merytoryczne i dostosowane do potrzeb Twojej docelowej grupy odbiorców. Dzięki regularnym publikacjom zyskasz reputację eksperta w danej dziedzinie i zbudujesz zaufanie wśród swoich kontaktów.
3. Bądź aktywny i angażuj się
Budowanie marki osobistej wymaga aktywnego uczestnictwa w społeczności LinkedIn. Regularnie odwiedzaj platformę, lajkuj i komentuj treści innych osób, a także odpowiadaj na komentarze pod swoimi publikacjami. Pamiętaj, że LinkedIn to nie tylko narzędzie do promocji siebie, ale także do budowania relacji zawodowych. Nawiązywanie kontaktów, wymiana wiedzy i wspieranie innych osób to kluczowe elementy sukcesu na LinkedIn.
4. Wykorzystaj funkcje LinkedIn
LinkedIn oferuje wiele funkcji, które mogą Ci pomóc w budowaniu marki osobistej. Możesz dołączyć do grup związanych z Twoją branżą i aktywnie uczestniczyć w dyskusjach. Możesz także napisać artykuł dla LinkedIn Pulse – platformy publikującej dłuższe teksty. Dodatkowo, warto korzystać z narzędzi takich jak LinkedIn Live czy LinkedIn Stories, aby tworzyć interaktywne i atrakcyjne treści.
5. Zarządzaj pozytywnym wizerunkiem
Twój wizerunek w mediach społecznościowych ma ogromne znaczenie. Upewnij się, że publikowane treści są profesjonalne, pozbawione obraźliwych lub kontrowersyjnych elementów. Pamiętaj, że to, co publikujesz na LinkedIn, może mieć wpływ na Twoją reputację zawodową. Przed publikacją zawsze zastanów się, czy treść jest adekwatna i zgodna z wartościami, których reprezentujesz.
Budowanie marki osobistej na LinkedIn to proces, który wymaga czasu i zaangażowania, ale może przynieść ogromne korzyści w postaci większej widoczności, nowych możliwości biznesowych i budowania sieci profesjonalnych kontaktów. Pamiętaj o spójności i autentyczności w swoich działaniach. Pokaż swoje unikalne cechy, pasje i osiągnięcia, które wyróżniają Cię spośród innych. Rozwijaj swoją markę osobistą na LinkedIn i dąż do sukcesu zawodowego, który zasługujesz![/font][/size][/ltr]

Grupa Progres Sp. z o.o.