Reklama

Praca w Polska Grupa Zbrojeniowa. Jakich specjalistów poszukuje PGZ?

Praca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej jest niezwykle rozwojowa. Grupa stanowi ściśle technologiczne środowisko pracy, dlatego na rekrutacje zapraszani są głównie kandydaci o wysokich kwalifikacjach. Sprawdź, jakie stanowiska pracy funkcjonują w PGZ i jakie są korzyści współpracy z Grupą.

Praca Polska Grupa Zbrojeniowa - grono specjalistów skupionych przy jednym stole pracujący nad projektem

Uzbrojenie to nieodzowny element wpływający na bezpieczeństwo państwa i obywateli. Stanowi element odstraszający, jest to narzędzie do utrzymania pokoju i stabilności międzynarodowej. By nowe technologie w zakresie zbrojenia mogły się rozwijać, niezbędne są firmy odpowiedzialne za prowadzenie badań i produkcję oraz pracujący w nich najwyższej klasy specjaliści i inżynierowie. W dzieciństwie wiele osób jest zainteresowanych tematem zbrojeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości przekuć to zainteresowanie w zawód. PGZ, czyli Polska Grupa Zbrojeniowa to miejsce dla osób, które chcą rozwinąć swoją pasję do sprzętów obronnych i przyczynić się do powstawania nowych technologii w tym zakresie.

Profil działalności Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Polska Grupa Zbrojeniowa to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Jest to Grupa, a więc skupia pod sobą także wiele innych spółek i oddziałów. Składa się z zakładów przemysłowych, obiektów serwisowych i ośrodków badawczych. Działalność Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest niezwykle istotna dla obronności państwa. Grupa produkuje systemy wykorzystywane w Siłach Zbrojnych RP. W zakres produktów firmy wchodzą między innymi karabiny, kołowe transportery opancerzone, artyleria lufowa, systemy zarządzania polem bitwy, bezzałogowe systemy powietrzne, systemy radiolokacyjne. Wszystkie produkty tworzone są w oparciu o polską myśl technologiczną we współpracy ze światowymi liderami branży obronnej. Aby produkty zbrojeniowe spełniały swoje zadanie, muszą być przede wszystkim skuteczne i niezawodne. W tym celu przeprowadza się szereg badań i testów, a za ich opracowanie odpowiada wielu doświadczonych specjalistów. W szeregach grupy są więc wysokiej klasy inżynierowie i konstruktorzy przyczyniający się do rozwoju potencjału Polskich Sił Zbrojnych.

PGZ jako pracodawca

Według informacji, jakie pracodawca podaje na swojej stronie, PGZ zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników w ponad 40 lokalizacjach w Polsce. Zatem pracę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej znajdą mieszkańcy z różnych miejscowości, m.in. w Stalowej Woli, Gdyni, Zabrza, Warszawy, Skarżysko-Kamiennej, czy Gliwic. Praca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej wiąże się z zatrudnieniem nie tylko bezpośrednio w siedzibie, lecz także w spółkach zależnych takich jak np.:

  • Mesko;
  • Cenzin;
  • Bumar;
  • Huta Stalowa Wola;
  • Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne;
  • PGZ Stocznia Wojenna;
  • Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych Obrum;
  • PIT- Radwar;
  • Fabryka Broni Łucznik.

Jak czytamy na stronie pracodawcy, Polska Grupa Zbrojeniowa zatrudnia ludzi z pasją, dla których ważna jest wizja bezpiecznego świata. Praca w PGZ jest pełna wyzwań, wymaga innowacyjnych rozwiązań i współpracy na wielu szczeblach. PGZ to także niezwykle rozwojowe miejsce pracy, które umożliwia zapoznanie się z unikalną specyfiką projektów o znaczeniu obronnym państwa. Ze względu na powagę branży i konieczność zachowania najwyższych standardów PGZ kieruje swoją ofertę zatrudnienia do najbardziej wykwalifikowanych pracowników.

Jak przebiega rekrutacja do PGZ?

PGZ zatrudnia pracowników, którzy podczas rekrutacji udowodnią, że mają najlepsze kwalifikacje spośród wszystkich kandydatów na dane stanowisko. Zatrudniani są m.in. pracownicy produkcji i serwisu, specjaliści z zakresu badań i rozwoju oraz fachowcy do spraw cybertechnologii, jak i znawcy biznesu. Rekrutacja do Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest przejrzysta – składa się z kilku etapów. Gdy kandydat znajdzie już ofertę pracy, która go zainteresuje w pierwszej kolejności, należy wysłać CV ze szczególnym uwzględnieniem etapów wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie rekrutacji w firmie analizują dokumenty aplikacyjne kandydata, próbując ocenić jego potencjał do pracy na wybranym stanowisku. Jeśli CV okaże się interesujące dla rekruterów, wówczas kandydat może liczyć na zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne.

Rozmowa to moment na to, by sprawdzić kandydata pod kątem jego doświadczenia zawodowego, umiejętności, motywacji do pracy i jego potrzeb rozwojowych. W zależności od stanowiska może się również zdarzyć tak, że rekrutacja będzie wymagała większej ilości etapów. Kandydaci mogą zostać poproszeni o wykonanie zadań, które zweryfikują kompetencje zawodowe i kwalifikacje wymagane na stanowisku. Kandydaci z najlepszym wynikiem rekrutacji mogą liczyć na uzyskanie oferty zatrudnienia. Cały proces rekrutacji polega na zbadaniu nie tylko kwalifikacji kandydata i jego predyspozycji do pracy na stanowisku, jakie wybrał, lecz to także szansa dla kandydata do zapoznania się z wartościami firmy, systemem pracy, charakterem stanowiska i wyzwaniami, na jakie powinien być gotowy, nawiązując współpracę z PGZ.

Praca w PGZ – korzyści

Polska Grupa Zbrojeniowa to pracodawca, który nie tylko wymaga, lecz także oferuje. Jednym z ważnych czynników jest atmosfera pracy. Wpływa na lepszą motywację pracowników i ich potrzebę identyfikacji z firmą. PGZ doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego stara się zapewnić przyjazną atmosferę pracy. Praca w Grupie jest stabilna, pracownicy otrzymują umowę o pracę i mają szansę na zatrudnienie w 40 lokalizacjach w Polsce. Choć praca w organizacji produkującej uzbrojenie, może budzić lęk, to nie ma powodów do obaw – PGZ oferuje bezpieczne warunki pracy. Pracownicy mają także szanse na rozwój, są doceniani przez pracodawcę za zaangażowanie w realizację projektów i identyfikację z firmą. Kompetencje zawodowe kandydata podnosi udział w ciekawych projektach zawodowych branży zbrojeniowej.

Duże wsparcie dla pracowników stanowi wiedza i doświadczenie innych współpracowników. W PGZ panuje przejrzysta komunikacja, a pracownicy, jak i kandydaci są traktowani z szacunkiem. Atrakcyjność ofert pracy w PGZ podnosi pakiet benefitów a w nim np.:

  • opieka medyczna;
  • ubezpieczenie na życie i NNW;
  • dofinansowanie wczasów;
  • karnety sportowo-rekreacyjne;
  • imprezy kulturalno-oświatowe zarówno dla pracowników, jak i osób im najbliższych.

Praca w PGZ wiąże się również z prestiżem, ponieważ jest to lider branży zbrojeniowej, w fazie dynamicznego rozwoju. Wynagrodzenia w grupie są atrakcyjne, adekwatne do posiadanych kwalifikacji, a każdy pracownik ma rzeczywisty wpływ na wyniki firmy.

Jakich pracowników zatrudnia PGZ?

Polska Grupa Zbrojeniowa zatrudnia specjalistów różnych dziedzin. Pracę w strukturach firmy znajdą zarówno pracownicy fizyczni, jak i umysłowi. Przykładowe stanowiska pracy w różnych oddziałach PGZ to:

  • Ślusarz– osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za obróbkę detali w oparciu o rysunek techniczny. Montuje podzespoły, dokonuje pomiarów wykonanych detali i interpretuje wyniki pomiarowe. Na tym stanowisku wymagana jest umiejętność czytania rysunku technicznego oraz umiejętność posługiwania się przyrządami do przeprowadzania pomiarów. Oczywiście fachowiec musi także znać się na narzędziach ślusarskich i dobrze, by miał doświadczenie jako ślusarz.
  • Automatyk – zajmuje się obsługą obrabiarek sterowanych numerycznie, diagnozuje usterki w obrabiarkach, naprawia je, zajmuje się przeprowadzaniem okresowych przeglądów i pomiarów. Na to stanowisko przyjmowane są osoby przynajmniej ze średnim zawodowym wykształceniem, które mają świadectwo kwalifikacyjne E, potrafią czytać dokumentację techniczną i mają doświadczenie przy naprawach obrabiarek sterowanych numerycznie.
  • Projektant układów mikrofalowych – to osoba odpowiedzialna za projektowanie układów analogowych, realizację prac uruchomieniowych elementów mikrofalowych, opracowywanie metodyki badawczej i pomiarowej, udział w badaniach prototypowych i testach radiolokacyjnych. Ta praca wymaga szczególnych kwalifikacji, dlatego też przyjmuje się na stanowisko kandydatów z wyższym wykształceniem oraz studentów ostatniego roku studiów w zakresie elektroniki, telekomunikacji i podobnych. Pracownicy na tym stanowisku powinni znać język programowania C, C++, C#. Ważna jest także znajomość języka angielskiego i pakietów obliczeniowych.
  • Konstruktor – opracowuje dokumenty konstrukcyjne, przy czym kieruje się kryteriami rynkowymi, wymaganiami klientów i przepisami oraz procedurami. W swojej pracy ma na uwadze minimalizację strat i maksymalizację korzyści dla firmy. Zajmuje się także zabezpieczaniem dokumentacji konstrukcyjnej i obowiązkowo przestrzega tajemnicy służbowej. Kandydaci na to stanowisko powinni mieć wyższe wykształcenie w zakresie mechaniki i budowy maszyn czy mechatroniki. Niezbędna jest dobra znajomość rysunku technicznego i programów Microsoft Office, CAD.

Pracę w grupie PGZ znajdą także programiści, specjaliści do spraw cyberbezpieczeństwa, lakiernicy, hydraulicy, kontrolerzy jakości, elektrycy, czy operatorzy maszyn i magazynierzy. Aby poznać oferty pracy, wystarczy wejść na stronę internetową pracodawcy lub szukać ofert w serwisach pracy.

Oceń artykuł
3/5 (3)