LinkedIn znika z Chin, co oficjalnie potwierdził wiceprezes platformy Mohak Shroff. Powodem tej decyzji są zawiłości prawne. Czy obywatele Chin zostaną pozbawieni dostępu do popularnej aplikacji biznesowej? Okazuje się, że twórcy LinkedIna mają nowy pomysł, z którym chcą wejść na chiński rynek.
LinkedIn wycofuje się z Chin
LinkedIn to popularna aplikacja. Zwłaszcza środowisko biznesowe ceni sobie tę platformę i chętnie korzysta z tego serwisu w celu komunikacji ze współpracownikami, klientami czy potencjalnymi kandydatami do zatrudnienia. Mimo że na całym świecie LinkedIn znalazł swoich zwolenników, to jak informuje PulsHR, aplikacja znika z Chin. Co sprawiło, że gigant wycofuje się z tamtejszego rynku? Mimo że znana wszystkim wersja serwisu nie będzie dostępna w Państwie Środka, to twórcy zapowiadają alternatywę, z której będą mogli korzystać obywatele Chin.
Szukasz zatrudnienia w województwie pomorskim? Odwiedź zakładkę: Praca Gdynia na GoWork.pl, gdzie czekają najciekawsze propozycje zatrudnienia!
Dlaczego platforma społecznościowa LinkedIn znika z Chin?
Dla wielu użytkowników aplikacji informacja o wycofaniu się LinkedIna z Chin może wydawać się szokująca. Dlaczego popularna platforma społecznościowa podjęła taką decyzję? Wiceprezes Mohak Shroff decyzje skomentował tymi słowami: Mamy do czynienia ze znacznie trudniejszym środowiskiem operacyjnym i większymi wymaganiami dotyczącymi zgodności w Chinach. – informuje BBC.
Obywatele Chin mogli korzystać z aplikacji LinkedIn od 2014 roku. Twórcy mieli nadzieje na sukces platformy w tym kraju, jednak w międzyczasie platforma napotkała wiele problemów dotyczących regulacji i musiała zmierzyć się z lokalną konkurencją. Co więcej, jak przypomina BBC, w mediach pojawiły się spekulacje, że chińscy agenci za pośrednictwem LinkedIna werbowali szpiegów w innych krajach. Pojawiły się również oskarżenia o cenzurę, bowiem w aplikacji doszło do blokady kont społecznościowych sporej grupy antyreżimowych dziennikarzy.
LinkedIn proponuje nową aplikację dla Państwa Środka
Mimo zawiłości chińskiego prawa twórcy LinkedIna nie zamierzają całkowicie ustąpić z rynku i proponują aplikację: InJobs, która będzie dostosowana do wszelkich wymagań i regulacji prawnych. Innowacyjna platforma dedykowana obywatelom Chin już niebawem wejdzie na tamtejszy rynek. Co będzie można znaleźć w nowo powstałym serwisie? Aplikacja InJobs będzie serwisem, w którym pracodawcy będą mogli zamieszczać nowe oferty zatrudnienia, a chętni kandydaci szukać tam wymarzonej posady.
To dobra wiadomość dla tych, którzy cenią sobie szukanie pracy za pomocą nowych technologii. Przedsiębiorcy i właściciele firm oferujących kandydatom zatrudnienie również powinni być zadowoleni z tworzonej aplikacji, która w przeciwieństwie do popularnego LinkedIna nie będzie miała kanału społecznościowego, tylko w pełni skupi się nad publikowanymi ofertami.
Przyczyny wycofania LinkedIn z Chin – czy to koniec globalizacji w mediach społecznościowych?
Wycofanie LinkedIn z Chin jest konsekwencją długotrwałych napięć pomiędzy gigantami technologicznymi a regulacjami chińskiego rządu. Wprowadzanie restrykcji dotyczących wolności słowa i prywatności danych użytkowników wywołało trudności w dostosowaniu się platformy do tamtejszych przepisów. Decyzja ta pokazuje, jak różne kraje różnie postrzegają i regulują media społecznościowe, co może wpłynąć na ograniczenie ich globalnego zasięgu.
Wpływ wycofania LinkedIn na chiński rynek pracy – co mogą stracić profesjonaliści?
LinkedIn pełnił w Chinach ważną rolę w łączeniu specjalistów z różnych branż, co miało istotny wpływ na mobilność zawodową. Wycofanie tej platformy może ograniczyć dostęp chińskich użytkowników do międzynarodowych ofert pracy i kontaktów biznesowych. Możliwość nawiązywania relacji i zdobywania wiedzy z globalnych rynków stała się trudniejsza, co może mieć długoterminowy wpływ na rozwój tamtejszej gospodarki.
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_71319339_konferencja-i-spotkanie-ludzi-biznesu-w-nowoczesnym-biurze.html