PSYCHOLOG W DZIALE PIECZY ZASTĘPCZEJ MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W TYCHACH

Tychy
Oferta opublikowana23.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżaopieka zdrowotna

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Generała Andersa 6a, 43-100 Tychy, powiat: m. Tychy, woj: śląskie

Zakres obowiązków: Zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku: a/ Zapewnienie rodzinom zastępczym zawodowym, niezawodowym oraz spokrewnionym poradnictwa specjalistycznego, które ma na celu zachowanie i wzmocnienie ich kompetencji oraz przeciwdziałanie zjawisku wypalenia zawodowego. b/. Udzielanie pomocy i wsparcia rodzinom zastępczym w realizacji zadań wynikających z zapisów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. c/. Współudział w dokonywaniu okresowej oceny sytuacji dziecka przebywającego w rodzinnej pieczy zastępczej. d/. Przeprowadzanie badań psychologicznych dla kandydatów na rodziny zastępcze. e/. Kwalifikowanie kandydatów na rodziny zastępcze. f/. Sporządzanie opinii o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej osobom sprawującym taką funkcję na terenie Miasta Tychy oraz sporządzanie opinii o kandydatach na rodziny zastępcze z wniosku sądów rodzinnych. g/. Prowadzenie konsultacji i poradnictwa specjalistycznego z osobami sprawującymi pieczę zastępczą oraz z dziećmi przebywającymi w rodzinach zastępczych (w tym, w miejscu zamieszkania rodziny zastępczej) h/. Udział w pracach zespołu stwierdzającego zasadność pobytu dziecka w pieczy zastępczej. i/. Prowadzenie dokumentacji pracy j/. Prowadzenie szkoleń dla rodzin zastępczych. k/.Prowadzenie zajęć grupowych, między innymi: treningów umiejętności społecznych, grup edukacyjnych, grup wsparcia. l/. Opiniowanie i orzekanie w sprawach wymagających stanowiska psychologa. ł/. Podejmowanie wszechstronnej współpracy z sądem, szkołami, ośrodkami pomocy społecznej oraz z innymi instytucjami działającymi w systemie opieki nad dzieckiem i rodziną. m/. Realizacja innych zadań psychologa wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej n/. Współudział w tworzeniu 3 letniego programu rozwoju pieczy zastępczej.

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: inna

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 5 500 PLN

Opis wynagrodzenia: + staż pracy zatrudnienie po zakończonym procesie rekrutacji

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: TAK

Data rozpoczęcia: 23.04.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Staż pracy ogółem: lata: 2

Inne wymagania: I. Wymagania w stosunku do kandydatów: a/ wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku psychologia, b/ 2 -letnie doświadczenie zawodowe w poradnictwie rodzinnym dodatkowo: c/ umiejętność pracy w zespole, umiejętność podejmowania działań interdyscyplinarnych; d/ dyspozycyjność, umiejętność współpracy i współdziałania z innymi podmiotami

Pracodawca

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Adres: Budowlanych 59, 43-100 Tychy, powiat: m. Tychy, woj: śląskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Tychach

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: - C.V - list motywacyjny - kserokopie dyplomów i świadectw potwierdzających wykształcenie, ukończone kursy, - kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe, - dokument poświadczający niepełnosprawność (w przypadku osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności). - oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji (wzór oświadczenia - załącznik nr 1) - oświadczenie kandydata o korzystaniu w pełni z praw cywilnych i obywatelskich. - oświadczenie o tym, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. VI. Sposób i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych: - sposób składania dokumentów aplikacyjnych: listownie na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach, ul. Budowlanych 59, 43-100 Tychy (koperta opisana: Nabór na stanowisko psychologa w Dziale Pieczy Zastępczej) lub mailem na adres: Aplikuj