Opinie o Litex w Ostrów Wielkopolski

"Przywództwo nie jest dominacją, lecz sztuką przekonywania ludzi do osiągania wspólnego celu." Daniel Goleman

Branże: Pozostałe - produkcja

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Litex w Ostrów Wielkopolski

Maksym

Ja akurat pracowałem w Krk(gastronomia hotelarstwo) co można napisać o tej firmie ludzie którzy tam są na stanowiskach decyzyjnych raczej dbają o siebie i o to aby być nie zastąpinym w oczach właścicielki która niestety nie rozumie co się dzieje w jej firmie i raczej ma blade pojęcie jak to powinno funkcjonować ludzie którym choc trochę zależy są eliminowani a reszta dalej się bawi i udaje lub wymysla kretynskie pomysły które trzeba realizować choc efekt jest mierny a zwykły pracownik jest zawsze tym winnym reszta święta żeby tylko szefowa się nie połapała co się tam wyrabia i oczywiście być jej pupilem a z grubsza pracują tam miernoty za gruby hajsik bez kręgosłupa moralnego radzę przyszłym pracownikom mieć to na uwadze .

Kryśka Nowy wpis

Witajcie, zastanawiam się jakich stanowisk dotyczy ta wzmianka o minimalnej krajowej. Jest tu też oferta dla ekip montażowych i zastanawiam się ile zgarnąłby mój partner z kolegami gdyby weszli we współpracę. Piszą o ciągłości zleceń, ile w miesiącu się trafi?

Czy firma poszukuje na tą chwilę pracowników? I jakie są zarobki

Pracownik Nowy wpis

Czasami zdarzają się oferty, płaca temat rzeka i tragedia, najniższa krajowa o podwyżce nie ma za bardzo co mówić

Ewa Nowy wpis

Słuchajcie jak tutaj wygląda kwestia szkoleń? Pisali o nich już kiedyś ale bez większych szczegółów. jest to jakiś konkretny program? Ile czasu zabiera, co się na niego składa? Z jaka wiedza z niego wyjdziesz i czy faktycznie warto?

Maksym Nowy wpis

Aplikowałeś do Litex na stanowisko Ekipa montażowa ogrodzeń? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy PTP Accountant Specialist - temporary role/ 6 mnts
AmeriGas Polska Sp. z o.o.
logo firmy Robotyk
Gliwice
Simtech Automatyka Przemysłowa
logo firmy Lider Projektu
Siemianice
JOYNEXT Sp. z o.o.
Kasandra

Ogólnie to chłopak zauważył, że wisi tu krótka oferta na montaż ogrodzeń od firmy. ktoś wie cos więcej? Widnieje po prostu oznaczenie, że to jakaś robota dodatkowa, a jak płatna? I na jakiej umowie? nie można potem przyjąć się na stałe o ile będzie mu dobrze szło?

Jaka atmosfera jest między działami w Litex?

zainteresowana

Witam, czy ktoś z Państwa ma informacje na temat pracy w ich hotelach i restauracjach w Krakowie? Widziałam ogłoszenia do restauracji Pod Nosem i Rzeźnia. Jaka atmosfera? Jakie zarobki? Jakie są możliwości rozwoju i dodatkowe benefity? Dziękuję

Czy w Litex są szkolenia zewnętrzne?

Jesli je sobie oplacisz, to bedziesz mial szkolenia zewnetrzne

Agata

Czyli to jasne stwierdzenie o braku jakiegokolwiek finansowania szkoleń? A do czegoś innego się dopłacają? Swoją drogą przeszkolenie z czego uważasz, że byłoby tutaj istotne?

Wanda

Wpadłam na ich ogłoszenie sprzed 3 lat na stanowisko Specjalista ds. sprzedaży (BOK). Napisali tam o programie szkoleń wstępnych. Wiecie jakie to sa konkretnie szkolenia? Ile ten program szkoleniowy trwa czasowo?

Meh

Ogólnie jak się robi na dziale gdzie przemiał pracowników jest mniejszy jest lepiej, robota w narzędziowni jest ok, tylko niektórzy jak stary emerytowany pracownik czy majster lubią wpieprzac się w robotę i odgadywać , panuje bałagan w logistyce mimo to sama praca ok tylko ciężko trochę jak ktoś do przyuczenia bo każdy umie na swoim stanowisku i tyle jak jedna osoba nie ogarnia czegoś i ci nie wytlumaczy to lipa, płace se trza jak w każdym zakładzie wynegocjować i tyle , z 2400 - 2800 na start kazdy raczej dostanie

Lechó
@Meh

Negocjacje odbywają się na kolanach rozumiem ??

Meh
@Lechó

Dokładnie, gorzej jak wcześniej jakaś panna Elvinianna też była po podwyżkę, bo dyrektor ma już swoje lata i tak szybko nie dojdzie żaby rozpatrzyć doustny wniosek o pieniążki

Czesław Michniewicz

Witam, niedługo kończy mi sie umowa z naszą kadrą i powiem szczerze, że te nowe warunki w litexie są super. Teraz zarabiam prawie 2700 na rękę no i może fajny socjal mam bo koszulki Lewego po meczu dostaje. A słyszałem, że tu można dostać nawet 2900 !! I do tego mają prąd i ciepło w budynku, a u nas na narodowym to znowu coś się popsuło i nie grzeją. Słyszałem, że tu robi narzędziowiec magik, który mógłby to naprawić i chciałbym się z nim skontaktować, płacę w snobkach siana. Pozdrawiam forumowiczów, życzę smacznej kawusi. PS POLSKA GUROM !!!

Franek

Zaczną płacić jak normalna firma inaczej wszystkich stracą

Mikołaj
@Franek

Franek. Mam zamiar złożyć CV. Niepokoi mnie twój wpis. Co masz na myśli?

Dyzma
@Franek

Kogo mają stracić Ci co są coś warci to zarabiają a reszta co jest nic nie warta 80% to nie mają śmiałości prosić o podwyżkę i dobijają do stawki nadgodzinami pomimo że tyle samo robią w czasie zmiany 10 godzinnej co w 8 godzin

Agata
@Dyzma

A to tutaj trzeba się specjalnie o to prosić? Sami z siebie nie docenią? Bo skoro piszesz, że naprawdę się starają i pracują to troszkę słabe podejście...

Jaki jest wkład kierownictwa Litex w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Zaden.

Krys

Warunki płacy i pracy fatalne

Bratan
@Krys

Ciekawego kogo znajdą do pracy za takie pieniądze

Raczek
@Bratan

Tylko ukraina, chociaż oni też za najniższą nie będą pracować. Najgorsza firma....

Czy pracodawca Litex motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Im slowo 'motywacja' myli sie ze slowem (usunięte przez administratora)

Faf

Niech zaczną normalnie płacić za narodziny

Dawid

Witam jak wygląda rekrutacja do sekretariatu?Czy duża rotacja pracowników?Jakie zarobki?

Zenek

Na jaką umowę można liczyć na początku pracy? Od razu dają umowę o pracę, czy na okres próbny?

@Zenek

Możesz liczyć na umowę na okres próbny, potem dają umowę czasową tyle razy ile pozwala prawo pracy, następnie przepisują cię do innej spółki i historia zaczyna się od nowa.

Izabela
@123

Czyli rozumiem, że na umowę o pracę na czas nieokreślony nie ma co liczyć. Skąd wynika takie przerzucanie pracownika do innej spółki i brak stałej umowy? Czasowa nie wszystkim będzie pasowała a w obecnych czasach większość ludzi liczy na stałe zatrudnienie.

@Izabela

Podczas swojej przygody z tym zakładem nie słyszałem żeby ktoś spośród pracujących osób miał umowę na czas nieokreślony nawet osoby ze stażem kilkunastoletnim... Być może ktoś ma umowę na czas nieokreślony, ale chyba niezbyt dużo osób. A wynika to z prostej przyczyny pracownikowi zatrudnionemu na umowę na czas określony łatwiej jest wypowiedzieć umowę niż osobie na umowie na czas nieokreślony wynika to z prawa pracy. Taka sytuacja miała tam miejsce jeszcze przed obecnymi czasami.

odp
@Izabela

Ten zakład zrobi wszystko, aby pracownik jak najdłużej miał umowę na czas określony lub był na okresie próbnym. Pracownik do końca trwania takich umów jest trzymany w niepewności, czy mu je przedłużą, czy nie. Nawet jest mu wmawiane, że pracodawca, nie widzi przeszkód, żeby taką umową przedłużyć, że jest zadowolony z dotychczasowej postawy nowego pracownika i ma się NIE MARTWIĆ. Przełożony jest w stanie nawet powiedzieć, że nowa umowa jest już wydrukowana i gotowa do podpisania. O PRAWDZIWEJ decyzji na temat przedłużenia umowy, pracownik ZAWSZE dowiaduje się W OSTATNIM DNIU jej trwania. Nigdy wcześniej nie otrzyma takiej informacji (nawet dzień przed zakończeniem umowy, przełożeni dalej brną w swoje bajki :)) . Chodzenie miesiąc przed zakończeniem, pytanie, proszenie się nic nie daje. Jeśli ktoś otrzyma w końcu umowę na czas nieokreślony, to tutaj nie daje to żadnej gwarancji na stabilne zatrudnienie. Nawet po miesiącu od podpisania takowej zostajesz zwolniony i tyle. Jeśli ktoś liczy na poważne traktowanie - to też nie tutaj. Sytuacje wielu pracowników z ostatnich miesięcy, którzy byli masowo zwalniani: jest się na wypowiedzeniu np. przez 3 miesiące. Nikt z przełożonych z tobą nie rozmawia. Robisz na końcu obiegówkę i NAGLE twojemu kierownikowi się przypomina, że jesteś ostatni dzień w pracy i on nie chce podpisać twojej obiegówki, bo jest robota do zrobienia, a nie ma kim! W panice proponowali cofanie wypowiedzeń. Jeśli ktoś ma czas i chęci na zdobywanie takich doświadczeń to polecam ten zakład (i oczywiście spółki, bo jeśli ktoś szuka pracy to musi wiedzieć, że service, zph to są ci sami ludzie).

Widze, ze od ostatnich komentarzy nic sie nie zmienilo, nadal kadra kierownicza obstawiona po znajomosci. I nie byloby w tym nic zlego, gdyby znali sie na tym co robia. Rotacja pracownikow baaaardzo duza, co swiadczy tylko o zlej kondycji firmy i kiepskim traktowaniu pracownika. Nawet na stanowiskach, gdzie trzeba odpowiedniego wyksztalcenia/kwalifikacji oferuja ci najnizsza krajowa lub niewiele wiecej. O premii nawet nie mysl, jest ona tylko na rozmowie kwalifikacyjnej. Takze szkoda tracic czas na skladanie CV w takiej firmie

Witam. A jak jest z działem utrzymania ruchu bo dość długo wisi ogłoszenie ale nic nie piszą na temat płac może ktoś się wypowiedzieć?

@Nowy

Wisi, bo nie mogą nikogo znaleźć za takie pieniądze. Jedyne co oferują to minimalnie więcej niż najniższa krajowa i nie ma co liczyć na te premie, o których mówią, bo to ściema.

Była pracownica
@Nowy

Absolutnie nie wierzcie w to, ze kiedykolwiek dostaniecie podwyżkę. Mydlą tym tylko oczy, zwłaszcza jedna osoba, ktora ma się za niewiadomo kogo, a tak naprawdę jest zwykłym szaraczkiem i opowiada jakie to później można kokosy zarobić, bo 'on wam zalaywi' i to tylko na początek najniższa krajowa, bo 'muszą sprawdzić'. Tak naprawde tyle ile na początku Wam powiedzą, tyle będziecie już do końca zarabiać i nie ma z nimi zadnej negocjacji. Oczekują jak najwyższych umiejetności, ale sami od siebie nic nie dadza.

Kontruktor
@Nowy

Złożyłem rok temu podanie na stanowisko konstruktora, ale jak zaproponowali mi warunki i wynagrodzenie, to myslalem, ze spadne z krzesla, więc nie dziwie sie, ze teraz ogloszenie wisi od kilku miesiecy.

Dokładnie, potwierdzam wszystko. Kierownictwo nie wie co się dzieje, brak znajomości nowych trendów w branży. Premia uznaniowa to tylko słowa podczas podpisywania umowy.

Bzik

Kierownictwo na niczym się niezna stołki obstawione po znajomości. Dzial konstrukcji to jakaś kpina jedyne co wiedzą to ile kosztuje aluminium lub stal i standardowy tekst pewnej osoby rozmawiajmy o faktach a nie o mitach. Firma tragiczna strata czasu trzymajcie się od niej z daleka.

Krzysztof
@Bzik

Twoja wypowiedź skupiła się na kompetencji osób zajmujących stanowiska kierownicze. Ciekawi mnie, czy ma to jakikolwiek związek z warunkami pracy, które oferuje pracodawca? Może mógłbyś napisać, jak wygląda wynagrodzenie, które oferuje firma Litex. Chciałbym dowiedzieć się czegoś w tym zakresie.

Bzik
@Krzysztof

Jak chodzi o warunki pracy firma zapewne oferuje pracę w preznym zespole i dynamicznie rozwijającej się firmie ale większość ludzi tylko czeka aby donieść na ciebie przełożonym taki oto jest zespół. Na szkolenia zwykli pracownicy nie jeżdżą zarezerwowane są tylko dla kierowników i są pod tytułem jak manipowac pracownikiem. Firma się nie rozwija tak jak powstało wszystko kilkadzieaiat lat temu tak jest najlepiej widać w dziale produkcji gdzie pracuje 30 kobiet z Ukrainy na starych zużytych wiertarkach. Najbardziej rozwiniety wydaje się być dział IT który dba by w całej firmie była kontrola oraz zabezpieczenia lepsze niż w NASA... Firma nie posiada żadnych świadczeń socjalnych jedynie co pracownik dostaje to na święta Bozego Narodzenia kawałek szynki oraz kielbase z krótkim terminem waznosci. Wyjazdy służbowe oczywiście się zdarzają ale niema żadnych badań na kierowcę. Podwyżek żadnych niema jeżeli premia jest zapisana w umowie o pracę to i tak nigdy się jej nie dostanie ale jest jeden plus pensja zawsze na czas tyle ile wywalczysz na początku tyle będziesz miał już zawsze. Nadgodziny się zdarzają ale żeby Ci za nie zapłacili musisz dużo walczyć z przełożonym i nie zawsze się uda. W firmie oczywiście próbują coś robić ale ze względu na to że się na niczym nie znają robią to bardzo nieudolnie. Jeżeli jesteś młodym ambitnym człowiekiem który chce się rozwijać to nie jest to miejsce dla ciebie. Jeżeli chcesz dociągnąć do emerytury i nie przeszkadza ci ze np. musisz wkładać ręce pod 10 tonowa prasę (i obys wyjął je na czas bo niema żadnych zabezpieczeń) oraz nie martwi cię to że czasami zwalniają z dnia na dzień to śmiało lepsze to niż nic.

@Bzik

W 100% zgadzam sie z Twoja opinia!

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Litex?

Boss

Zobaczysz wypłatę będąc np na L4 to się zdziwisz jak naliczona haha

Zostaw merytoryczną opinię o Litex - Ostrów Wielkopolski

• Jak się pracuje w Litex?

Zobacz opinie na temat firmy Litex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Litex?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Litex?

Kandydaci do pracy w Litex napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Litex