Opinie o LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O. w Warszawa

Doma Nowy wpis

kiedyś pokazała mi się oferta dla handlowca ale była dość dawna. Teraz już niczego nie widzę ani na takim portalu ani na firmowej stronie. Wstępnie chciałam poznać warunki na dziale technicznym ale nie wiem czy jest teraz do niego jakiś dostęp?

Karolina Nowy wpis

Widzę, że w ubiegłym roku ktoś interesował się sytuacją prezesa w firmie, mnie zastanawia obecna sytuacja pracowników. Na stronie w zakładce z karierą nie ma żadnych aktualnych ofert. Kiedy ostatnio kogoś do siebie przyjmowali? Jakie są obecnie perspektywy na zatrudnienie i na jakich warunkach? wiecie, jak płacą od tego roku?

Marky Nowy wpis
@Karolina

Niestety, agonia. Tu godnych ofert raczej już nie będzie. Exodus trwa.

Były Nowy wpis

Co się stało z Prezesem Markiem?

Bala

Jak wygląda praca na wózku widłowym, na magazynie LiuGong. Chodzi głównie o atmosfere. Warto aplikować ?

Firma LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O. szukała nowego pracownika na stanowisko Social Media and PR Specialist. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?

Pracowałem 5 lat w tej firmie w biurze w dziale technicznym jak i na produkcji. Płace marne, o podwyżkach raczej można zapomnieć. Na początek ok, po pewnym czasie zatrzymujesz się i klepiesz jak małpa, perspektyw na awans zero, chyba, że kiwasz głową na słowa przełożonych jak piesek z (usunięte przez administratora) i jesteś poprawny politycznie, czyt. akceptujesz kompletne durnoctwa xD. Szczególnie nie polecam zakładu należącego LiuGong produkującego zespoły napędowe ZZN. (usunięte przez administratora), przy tym to nic, szczególnie, jak chodzi o kadrę średniego szczebla zarządzania produkcją. BHP leży i kwiczy, naginanie to norma. Ogólnie, technologicznie i pod względem metod zarządzania zakład zatrzymał się w latach 80-tych.

Aleksander
@Anonim

Jak marne te płace? Najniższa krajowa czy jednak wyciągałeś więcej?

Odi
@Aleksander

Niewiele więcej.

@Odi

To nieciekawie :( Ale pracować trzeba.. a są jakieś premie chociaż albo dodatki? Czy z tym też słabo?

Katarzyna

Liugong poszukuje wykwalifikowanych osób, które wniosą swoją wiedzę i doświadczenie do ich zespołu. Aktualnie poszukują tam malarza natryskowego oraz osoby, które byłyby chętne odbyć praktyki w logistyce: https://www.dressta.com/pl_PL/kariera/ Powiecie, jakimi to konkretnie kwalifikacjami i wiedzą oraz doświadczeniem trzeba się odznaczać, by zostać przyjętym do zespołu?

Robert
@Katarzyna

Malarza haaaa kto by tam chciał robić za takie śmieciowe wynagrodzenie

NN
@Katarzyna

Przecież ten zakład się kończy. Niedługo zostanie tylko zarząd i przyjaciele zza Wielkiego Muru. Po co zatrudniać kogoś na parę miesięcy?

Emilia
@NN

Tzn co to znaczy, że się kończy? Zamykają go, czy co? :P Powiedz więcej konkretów, jeśli coś wiesz.

Magda
@Katarzyna

Witam serdecznie, chciałabym wiedzieć czy wciąż poszukujecie na stanowisko kontrolera jakości?

Jak szefostwo w LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O.? Spoko traktują ludzi?

Dorota

Odpowiedź brzmi NIE. No chyba, że masz tureckie pochodzenie.

adam

Mają duże wymagania i ciągle przykręcają śrubę jednocześnie źle traktujący zwykłych roboli.

Irena
@adam

Co kryje się pod tymi dużymi wymaganiami? Możesz napisać?

Zastanawiam się nad aplikowaniem do firmy LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O. - aktualnie poszukują osób na stanowisko Hr Specialist. Jak oceniacie tego pracodawcę?

Nowak

Zorientuj się dokładnie jak ma wyglądać Twoja praca. Na chwilę obecną trwa exodus z liugonga i do końca nie wiadomo co się będzie działo. Lepiej poczekać miesiąc lub dwa i znaleźć coś pewniejsza go.

@Nowak

O jakim exodusie mówisz ?

@Kamilos

Myślę że chodzi o ewakuację z zakładu tych którzy są pracować w stabilnym zakładzie, który jest bardziej przewidywalny. I oczywiście mają taki wiek w którym taka zmiana jest możliwa.

adam
@Kamilos

W listopadzie i grudniu ludzie rezygnowali z roboty i nie było nowych przyjęć bo chyba Liugong chciał zobaczyć czy Ci co zostaną wyrobią 200 % normy - okazało sie że nie i teraz są przyjęcia bo tam serio nie m kto pracować... do tego kilka osób przeszło na emeryturę oczywiście kierownictwo liczyło że zatrudnią ich na umowę zlecenie za marne grosze a tu znowu skucha - ludzie nie wrócili.

Uratowany

Oo jaka dyskusja tutaj się rozwinęła. Mi na koniec pracy nie zapłacili prowizji za sprzedaż maszyny Więcej chyba o tym "pracodawcy" nie ma co pisać, to mówi wszystko. Cytując klasyka "szkoda strzępić ryja"

@Uratowany

A jak idzie sprzedaż tych maszyn ? I czy są jakieś sensowne prowizje i podstawa ? Wydaje mi się, że ludzie nie palą się do pracy przy sprzedaży koparek LiuGong

poMALUJe

Nie polecam pracy w tej firmie - tam się nic nie da zrobić Firma technologicznie i umysłowo została w latach 90 Nie widziałem tam pracownika, który łączył tam prace że swoją pasja Nikt nic nie może, nikomu się nie chce a i wypłaty co miesiąc inne. A najgorsze jest to, że myślą że te maszyny powinny się sprzedawać jak paczki w tłusty czwartek Na dodatek zmienia się władza, współczuję przyszłym pracownikom

@poMALUJe

Możesz powiedzieć coś o pracy na stanowisku handlowca ? Obecnie prowadzą rekrutację na całą Polskę.

@Kamilos

Coś tam wiem. Sporo zależy od regionu , będziesz miał gdzieś dealerów którzy będą Twoja KONKURECJA a nie pomocą, gorzej z nimi się walczy niż z Cat-em itp Będą Ci wmawiać, że maszyny się sprzedają wyśmienicie ale jest tam pewien człowiek, który będzie spijał piankę z waszej ciężkiej pracy a Wy będziecie zima w klapkach chodzić. I nie licz na jakąś pomoc, jesteś kowalem własnego losu . Tam coś albo jest, albo się nie da , zero inicjatywy i chęci pomocy Jak to mówią - byle do 15 i do domu

@Kamilos

Sam sprzedaje maszyny budowlane i szczerze mówiąc nie widzę za dużo tych maszyn u siebie w regionie. Jedyna rzecz jaka przemawia za nimi to cena, daleko im do Cata Volvo czy Komatsu. A jak wygląda kwestia szkoleń i jakiegoś wsparcia. Można liczyć na przyzwoite zarobki, pchając się w sprzedaż maszyn które odstraszają sama nazwą ?

@Kamilos

Podobno podstawy nie są źle, ale to pojęcie względne bo szczegółów nie znam, ale na pewno nie dadzą Ci 4000zl netto podstawy bo czymś trzeba ludzi przyciągnąć Teraz podobno były podwyżki cen maszyn i z tego co wiem to coraz bliżej cenowo do doosana . Jest tam facet od szkoleń, bardzo pomocny i z ogromną wiedzą.

@poMALUJe

Dobrze, że jest ktoś z wiedzą kto potrafi pomóc. Tak mi się właśnie wydaje, że podstawę muszą dawać w miarę konkretną, bo jakoś nakłonić przyszłego pracownika trzeba. A za pracę w delegacjach (większość czasu w samochodzie) 4000 zł to niewiele. Szkoda, że nikt nie potrafi powiedzieć konkretów tylko człowiek musi trochę iść w ciemno.

@Kamilos

Spójrz na mój pierwszy komentarz Mam już parę firm gdzie wcześniej pracowałem i ta firma jest ostatnia do której chciałbym wrócić To jest moja opinia Teraz sporo fajnych ludzi odeszło o których usłyszysz oczywiście same źle rzeczy bo kimś trzeba sobie (usunięte przez administratora) podejrzeć

x

Jaka zmiana władzy?

ALDI

Na początku były zwolnienia teraz ludzie sami odchodzą. A to była bardzo fajna firma. Jeżeli szukasz tam pracy to pogadaj z jakimś znajomym czy kimkolwiek jak wygląda praca na Twoim stanowisku bo możesz trafić na minę i sam zrezygnujesz.

Mati
@ALDI

Okręt tonie. A największy balast to zarządzający spadochroniarze (polscy menadżerowie) którzy pojawili się na początku 2019 roku. To ich kolejny zawodowy "sukces". Przykra sprawa.

Zenon
@Mati

Pełna zgoda. Od końca 2019 roku i przybycia kilku nowych osób z kierownictwa zaczęło się źle dziać. Jeżeli jesteś dobrym menadżerem to potrafisz zoptymalizować procesy w firmie żeby zmniejszyć wydatki - w liugongu są zwolnienia i zakaz nadgodzin. To potrafi chyba każdy. Smutne to.

Jan Zamhar

Mam pytanie odnośnie tego co faktycznie jest produkowane w Stalowej Woli, a co montowane z elementów sprowadzanych z zagranicy? I może ktoś się orientuje czy sprzęt ze Stalowej Woli pracuje gdzieś na budowach w Polsce, jeśli tak to gdzie i jaki firma ma udział procentowy pod względem pracujących maszyn na inwestycjach w Polsce?

pl2
@Jan Zamhar

Co raz więcej elementów jest sprowadzanych z Chin lub produkowanych w firmach-stodołach.

Love99

Pospolite (usunięte przez administratora) Pseudo-kadra spotyka się codziennie przed tablicami i tam debatuje o (usunięte przez administratora) Marynie i żelaznej bramie. Kierownictwo z klucza znajomków Kontrola jakości chłopek umie cokolwiek po angielsku i jest szefem kontroli. Reszta tzw. funkcyjnych kompletne braki wiedzy jakiejkolwiek. Jedynie Janusz K szef montażu spoko. Reszta słoma z butów. Co do zarobków to szary koniec pracownicy fachowcy na produkcji max 2500-2600 na rękę. Pseudo kadra nic nie robienia zdecydowanie więcej. (usunięte przez administratora) 100% i wszech obecne włażenie w czrery litery piramida majster kierownikowi a kierownik pseudo dyrektorowi. Wszyscy świetnie się czują.... Pracownicy zwykli spoko wiedza i doświadczenie ale z powodu braku możliwości awansu i panującej zmowy nie ma szans na cokolwiek przy tym iż wiedzą zdecydowanie przewyższa pseudo kadrę. Ciekawostka.... Tam pracuje taki satsxy gość na obróbce mechanicznej na 8polu co bez niego ta fabryka leży i kwiczy. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM.... sam szukam pracy bo to co tu jest to jeszcze chwila i będzie po Chińczyku.

Gośka
@Love99

Dokładnie wszystko się zgadza. Boję się że to długo nie pociągnie i perspektyw w tym nie ma. Rozglądam się za nową pracą w temacie konstruktorów technologów itp. Generalnie jest źle i perspektyw nie ma. Słuchy chodzą że po nowym roku dalej zwolnienia i że tylko montownia zostaje. Wszystko na to wskazuje a decyzję zarządu do tego zmierzają.

Aneta
@Gośka

Cześć, czy mogłabyś napisać jakiś update co do tego? Czy po nowym roku faktycznie były jakieś zwolnienia? Jak obecnie wygląda sytuacja z pracą w Liugongu? Jest stabilnie?

Serafin

@Gośka a to są jakieś widoki na to że firma niedługo zostanie zamknięta?

Józek

Zawsze można zmienić prace tylko czy uda się znaleźć równie dobrego pracodawcę?

Zly

Zalosna firam wszedzie epidemia a ty nawet mydla w kiblach nie ma i nie bylo nigdy gdzie inspektorzy bhp gdzie spoleczni ???

Helena
@Zly

Na pewno pracujesz w LIUGONG w Warszawie? Czy piszesz o produkcji w Stalowej Woli? Proszę o doprecyzowanie, bo to dość istotne.

korona
@Zly

bhp istnieje tylko na papierze a operatorzy mianowani na mistrza lub nawet dyrektora lamia przepisy

Salesman
@Helena

Możesz powiedzieć więcej na temat struktury handlowej dressta i pracy w niej, w tej krajowej i zagranicznej. Cele, narzędzia, podejście, przełożeni zagraniczni ??

korona

kierownictwo po szkolach srednich zarabia krocie kosztem pracownika fizycznego

Zibi

Można tam popracować przez chwilę, żeby zdobyć jakieś doświadczenie, dla młodych pracowników dobry przystanek na drodze do dalszej kariery u innego pracodawcy. Mało kto dopracuje tam do emerytury, podziękują zanim się wejdzie w okres ochronny. Na pewno nie polecam pracy w tej firmie w działach sprzedaży - wywindowane targety i presja niesamowita, (usunięte przez administratora). Tylko dla jednostek o mocnych nerwach. W innych działach, szczególnie z szefostwem z kraju, da się wytrzymać.

Praca fizyczna montaż powyżej 20 lat doświadczenia ok 2000 netto. Duzy asortyment maszyn, w związku z tym duże wymagania.

zibi
@098

2000 to jest (usunięte przez administratora) po tylu latach i przy takim doświadczeniu

Emilia
@zibi

Rzeczywiście, raczej nie jest to dużo, biorąc pod uwagę wiele lat pracy. A czy w LIUGONG są jakieś premie? Jeśli macie jakieś normy do wyrobienia, to powiedz też coś o tym. Dzięki.

PM-C

Witam wszystkich czytających opinie na temat tego przedsiębiorstwa. W Liugong DRESSTA Machinery pracowałem 3 lata. To były 3 lata rozwoju nie tylko osobistego, ale też poszerzającego wiedzę na temat produkcji i montażu tych maszyn. Ogólna opinia jaką mogę wystawić, według mnie to ocena bardzo dobra dla działu w którym pracowałem, ale nie chcę wymieniać tutaj jego nazwy. Wspólny język z kierownictwem i dyrekcją - jest możliwość dogadania się nawet w ciężkich sprawach, przyjazna atmosfera w miejscu pracy, ludzie życzliwi oraz pomocni. Jedyny minus to, chyba jak wszędzie kasa, ale może będzie kiedyś lepiej. Pewnie ktoś teraz zapyta, dlaczego odszedłem, skoro tak zachwalam tą firmę - pełniłem poważną funkcję w tym dziale, ale stopniowo zaczęło przybywać obowiązków, głównie z powodu prowadzonych przez firmę nowych projektów oraz zmian w całej spółce, toteż w pewnym stopniu przyczyniło się to do tego, iż zdecydowałem się odejść. Mimo to bardzo pozytywnie oceniam pracę, ludzi oraz to co udało mi się zyskać pracując w tej firmie. Może kiedyś los znów skieruje mnie na Podkarpacie i sprawi, iż z powrotem zacznę pracować dla Liugong DRESSTA Machinery...

@PM-C

Czy podczas tego czasu, LIUGONG DRESSTA MACHINERY dbała o wspomniany przez Ciebie rozwój za pośrednictwem szkoleń wewnętrznych lub kursów podnoszących kwalifikacje? Jeżeli tak, to podziel się z użytkownikami informacją, jakiego zakresu dotyczyły. Wielu z nich może zastanawiać się nad rekrutacją do firmy, a wyjaśnienie tej kwestii prawdopodobnie ułatwi im decyzję.

@Marta

Nie wiem jak jest w całej firmie, ale w moim dziale uczyłem się sam z pomocą osób, które chętnie przekazywały swoją wiedzę. Poniekąd takie powiedziałbym rzucenie na głęboką wodę jest dobre, ale też musisz mieć w sobie choć odrobinę samozaparcia i być nastawionym na sukces, aby budować w sobie wewnętrzne morale, które może zaowocować. Złożyć papiery zawsze można, a jeśli się uda i dostaniesz umowę na czas próbny to uważam, iż warto z tego skorzystać, dlatego, iż zdobywasz doświadczenie i budujesz swój kapitał wiedzy. A dla przyszłego pracodawcy (jeśli zdecydujesz się odejść) będziesz lepiej postrzegana. A doświadczenie będziesz zdobywać cały czas i całe życie, nie nauczysz się wszystkiego w rok, dwa czy nawet pięć lat...

Aleksander
@PM-C

Widzę, że jesteś zadowolony z zatrudnienia. Czy wynagrodzenie jest równie satysfakcjonujące i otrzymujesz premie za dobre wyniki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@Aleksander

Wynagrodzenie zależy od stanowiska, nie zawsze od pełnionych obowiązków. Biorąc pod uwagę moje zarobki mogę śmiało powiedzieć, iż parę "stówek" nawet brutto jeszcze by się przydało miesięcznie do pensji, ale nie narzekałem. Jeśli chodzi o premie, to nie mogę wskazać obiektywnej opinii na jej temat, gdyż dla kogoś mogła być satysfakcjonująca a dla kogoś innego wręcz przeciwnie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją karierę zawodową nie możesz się od razu nastawić, iż będziesz zarabiał "kokosy" bo szybko na tym polegniesz. Natomiast, jeśli nie będzie to Twoja pierwsza lub druga praca, aplikujesz na konkretne stanowisko i masz na nie szansę, dodatkowo okażesz się referencjami z poprzedniej firmy lub przedstawisz dokumenty potwierdzające Twoją wiedzę, kwalifikacje oraz poprzednie dokonania, masz szansę na dobrą posadę i wynagrodzenie.

Zostaw merytoryczną opinię o LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O. - Warszawa

• Jak się pracuje w LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O.?

LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O.
2.2/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Kwiatkowskiego 1
    37-450 Warszawa

LIUGONG DRESSTA MACHINERY SP. Z O.O.