Psycholog szkolny

Sopot
Oferta opublikowana01.06.2024
Tryb pracystacjonarna
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatuczęść etatu
Branżaopieka zdrowotna
Sopocka Szkoła zatrudni psychologa szkolnego do pracy w szkole podstawowej (kl.I-VIII), która działa zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori.
Oferujemy:
- Pracę w placówce z 20 letnim doświadczeniem, która jest częścią kompleksu: grupa Toddlers - Przedszkole - Szkoła Podstawowa
- Umowę o pracę (wymiar etatu:0.25, 40 godzin w miesiącu)
- Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia i kwalifikacji zawodowych
- Nieodpłatne szkolenia wewnętrzne
- Możliwość dofinansowania kursów doskonalenia zawodowego
- Zatrudnienie od zaraz

Idealna kandydatka/kandydat:
- Wykształcenie: studia wyższe (psychologia) z przygotowaniem pedagogicznym,
- Mile widziane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,
- Doświadczenie pracy z dziećmi, dobra organizacja pracy, wiedza specjalistyczna,
- Umiejętność utrzymywania wspierających relacji z rodzicami dzieci,
- Otwartość i zdolność współpracy z kadrą pedagogiczną placówki.

Zakres obowiązków:
- Prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu szkoły.
- Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych stanowiących barierę i ograniczających aktywne i pełne uczestnictwo ucznia w życiu szkoły.
- Udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb oraz podejmowanie działań z zakresu profilaktyki.- Współpraca z pedagogiem szkolnym, wychowawcami, dyrekcją.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
E-mail: Aplikuj
tel.: 501065...
Informacje o firmie
Nasza placówka powstała w 2004 roku. Była pierwszą i jedyną placówką montessoriańską na Pomorzu. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Klub Montessori, z dwoma grupami: w Sopocie i w Gdyni, zapewniając opiekę i edukację dzieciom w wieku przedszkolnym. Od 2014 roku obie placówki weszły w skład Sopockiej Szkoły Montessori, która obecnie składa się z Grupy Toddlers, Przedszkola i Szkoły Podstawowej.
Misją Sopockiej Szkoły Montessori jest zapewnienie uczniom wychowania i edukacji opartej na filozofii dr Marii Montessori, z naciskiem na samodzielne uczenie się w przygotowanym otoczeniu w różnowiekowej grupie integracyjnej.

Naszym celem jest wychowanie autonomicznych, kompetentnych, odpowiedzialnych oraz zdolnych do adaptacji obywateli, którzy są otwarci na uczenie się przez całe życie oraz skupiają się na rozwiązywaniu problemów.